< Späť na zoznam článkov trendy svadobne obrucky  kamea diamonds

Trendy svadobných obrúčok 2020

pridané 18.01.2020

Posledné desaťročia svadobný priemysel zaznamenal obrovské zmeny. Tieto zmeny sa posunuli smerom k prejavovaniu osobného štýlu a pravidlá, ktoré kedysi diktovali ako má vyzerať svadba – teda od snehobielych svadobných šiat až po vzorovo vyzdobenú svadobnú sálu, či iných svadobných tradícií – sú už dávno preč.

Dnešné svadby sú o rozprávaní vášho ľúbostného príbehu prostredníctvom jedinečných detailov a kreatívneho svadobného plánovania. Otvorilo sa nám teda obrovské množstvo vzrušujúcich možností, z ktorých si môžete vybrať alebo vytvoriť unikátne detaily šité na mieru vášho štýlu. So všetkou touto slobodou však prichádza aj nekončiaci výber a rozhodovanie, ktoré môže prerásť až do nežiadúceho predsvadobného stresu.

Tieto zmeny sa samozrejme týkajú aj šperkárskeho remesla, ktoré sa prejavili hlavne v dizajne svadobných šperkov. Veľa ľudí si myslí, že výber napríklad svadobných obrúčok nemôže byť až také ťažké, ale všetci dobre vieme, že viacej možností znamená aj viacej dôležitých rozhodnutí.

Skúsme si teda v rýchlosti zosumarizovať zopár bodov výberu svadobných obrúčok:

  1. Stanovenie rozpočtu
  2. Výber zlatníctva – slovenský výrobca alebo zahraničný dovoz
  3. Výber drahého kovu – zlato (14k alebo 18k), platina, striebro
  4. Výber farby zlata – biele, červené alebo žlté zlato, či ich kombinácia
  5. Výber diamantov či iných drahokamov, polodrahokamov alebo minerálov
  6. Výber vzoru svadobných obrúčok – v našom zlatníctve si môžete vybrať z viac ako 3000 modelov
  7. Výber iných svadobných šperkov

Určite si hovoríte, že tých bodov nie je veľa, ale zo skúsenosti vám môžeme povedať, že výber vzorov svadobných obrúčok pre niektoré nevesty môže byť výzvou. Našťastie pre vás, v našom rodinnom zlatníctve vám s výberom poradí klenotník s viac ako 20 ročnými skúsenosťami.

Ak ich milujete, sú to obrúčky pre vás

Pre nevesty, ktoré si už dávnejšie vysnívali určitý dizajn obrúčok, máme len jednu radu:

“Ak sa vám páčia, vyberte si ich – na ničom inom nezáleží.”

Napríklad, ak máte radi vzhľad lesklej obrúčky zo žltého zlata s jedným stredovým kamienkom a vygravírovaným dátumom svadby z vnútornej strany (alebo iný), zvoľte si ho. V tomto prípade vás nemusí zaujímať či ide o tradičný alebo moderný štýl, pretože svadobné obrúčky by ste mali nosiť s láskou. Ak máte namysli iný dizajn a neviete ho nájsť v našej ponuke, radi vám ho vyrobíme na mieru.

Nevesty, ktoré ešte nie sú rozhodnuté môžu siahnuť po nových trendoch, ktoré vám dávajú slobodu. Ak si neviete vybrať a potrebujete východiskový bod, radi vám pomôžeme. Pre čítaní týchto trendov majte na pamäti, že mnohé z nich sa dajú kombinovať a tak vytvoriť vzhľad, ktorý spája zároveň moderný trend i klasický dizajn vytvorený len a len pre vás.

Nové trendy svadobných obrúčok pre rok 2020

Minimalistické svadobné obrúčky
Tieto obrúčky sú väčšinou tenké a dookola vyzdobené diamantmi. Niektoré nevesty si myslia, že sú až príliš malé, ale nenechajte sa zmiasť. Práve tento dizajn sa dokonale hodí ku každému zásnubnému prsteňu. Pri väčších zásnubných prsteňoch im dodajú kontrast a pri skromnejších prstienkoch ich nezatienia.

Svadobné obrúčky s farebnými drahokamami
Farebné drahokamy sú veľmi populárnou voľbou a sú prekrásne. Niektoré nevesty si vyberajú farbu a typ drahokamu, ktorá sa im páči, iné podľa toho kedy sa narodili alebo podľa mesiaca, v ktorom sa vydávajú. Prekrásne na týchto drahokamoch je to, že otvárajú brány neobmedzenej kreativity.

Veľké diamanty
Obrúčky s veľkými diamantmi sú úplným opakom minimalistických! Tieto veľké a robustné diamanty sú bezkompromisným luxusom. Tieto obrúčky dodajú klasickému zásnubnému prsteňu dych berúci kontrast a nikto z nich nebude chcieť spustiť oči. Ďalšou výhodou týchto obrúčok je, že na požiadavku si môžete, samozrejme po konzultácii s klenotníkom, vybrať kombináciu rôznych veľkostí diamantov a tak mu dodať unikátny „look“.

Stále populárne svadobné obrúčky

Obrúčky z červeného zlata
Vintage svadobné obrúčky z romantického červeného zlata nikdy nestratia svoje čaro a aj v roku 2020 patria k obľúbenej voľbe neviest. Hodia sa ku každému zásnubnému prsteňu. Sviežemu zásnubnému prsteňu z bieleho zlata alebo platiny dodajú vášnivý nádych a žltým zásnubným prstienkom jemný odtieň romantiky. S červenými zásnubnými obrúčkami jednoducho nemôžete nič pokaziť!

Obrúčky z kombinovaného zlata
Nie, tieto svadobné obrúčky nie sú pre nevesty, ktoré sa nevedia rozhodnúť aká farba zlata sa im páči. Naopak, naši zlatnícky dizajnéri vytvárajú kombinácie týchto farieb tak, aby splynuli v dokonalej harmónii a do detailov prepracovaných svadobných obrúčok. Výhodou svadobných obrúčok z kombinovaného zlata je, že sa hodia ku všetkým farbám zásnubných prsteňov.

Nestarnúca klasika – nikdy nevyjdú z módy

Celozlaté svadobné obrúčky
Keď sa povie svadobná obrúčka, každý si predstaví práve tento štýl. Jednoduhá štruktúra, čistá estetika v elegantnom oblom alebo rovnom prevedení. Tieto svadobné obrúčky sa hodia ku každému modelu zásnubného prsteňa a budú trendy v každom storočí. Sú pohodlné a vhodné pre každodenné nosenie. Výhodou je tiež zosúladenie so ženíchovou obrúčkou. Môžete si povedať, že toto je veľmi stará tradícia, ale taktiež patrí k veľmi romantickým a naši zákazníci tieto obrúčky stále vyhľadávajú. Ak je tento štýl pre vás veľmi obyčajný, stále máte možnosť doplnenia dámskej verzie o drahokam.

 

Najnovšie články

ako zladit svadobne obrucky so zasnubnym prstenom kamea diamonds

Ako zladiť zásnubný prsteň so svadobnými obrúčkami?

Zlatníctvo KAMEA Diamonds je najväčším svadobným štúdiom zásnubných šperkov a svadobných obrúčok na Slovensku. Ponúkame viac ako 5000 modelov ručne vyrábaných svadobných šperkov. Niekedy sa môže zdať, že si nedokážete vybrať – predsa len vyberáte... prečítať >.

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch KAMEA

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch

Diamanty a ich charakteristické vlastnosti výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad, ale hlavne cenu šperkov. Niekedy sa môže zdať, že výber kvalitného diamantu je náročné, ale s týmto jednoduchým návodom budete zaručene vedieť, ktoré vlastnosti by ste... prečítať >.

shutterstock

Letné trendy šperkov

Leto je obdobím, kedy máme na ramenách menej povinností a stresu a na sebe aj menej vecí, oblečenia či doplnkov..Preto vám prinášame malú inšpiráciu šperkov, ktoré vás priveľmi nezaťažia, no aj tak dokonale vyzdvihnú vašu... prečítať >.