< Späť na zoznam článkov Svadobné šperky, náušnice, prívesky a sety

Ako ušetriť na svadobných šperkoch?

pridané 17.03.2019

Veľa budúcich neviest si myslí, že čím viac peňazí minú na svadobné šperky, tým budú vyzerať okúzľujúcejšie na svojej svadbe. To nie je celkom až tak pravda a veľa “šetrných” neviest myslí na svoj finančný strop. Toto v jednoduchosti znamená, že hľadajú dokonalý kompromis medzi dizajnom, kvalitou a cenou.

Určite by ste nemali ísť nakupovať svadobné šperky bez toho, aby ste si zvolili strop vašich možností. A tým myslíme „fixný strop“, aby sa vám nestalo, že niečo naviac dáte tam a niečo na viac tam. Zdá sa vám to ako nemožné? Prečítajte si teda pár tipov ako nakupovať svadobné šperky.


Odložte si peniaze len na šperky

Svadba a všetko s ňou spojené vám dosť otrasie peňaženkou a to ešte nehovríme o svadobných šperkoch. Preto je najlepšie vytvoriť si finančný plán, v ktorom striktne oddelíte jednotlivé položky zoznamu ako sú napríklad svadobné šaty, svadobná výzdoba, svadobná hostina a iné od svadobných šperkov. Hneď v začiatkoch si vyčleňte peniaze len a len na šperky. Keď už viete aký je váš finančný môžete začať vyberať. Nerobte to ale skôr, aby ste sa nezaľúbili do šperkov, ktoré presahujú vaše možnosti alebo ochotu investovať väčšiu časť peňazí len do šperkov. Ak si nezadáte finančný limit môže sa stať, že začnete robiť kompromisy a zbytočne si skomplikujete svadobné prípravy.

Po stanovení finančného stropu môžete začať vyberať a hľadať tú najlepšiu voľbu. Nebojte sa poobzerať ani po drahších kúskoch, samozrejme pamätajte na váš limit, a skúste sa informovať na cenové zľavy. Napríklad v našom zlatníctve máme pre verných zákazníkov pripravené zľavové karty, ktoré môžete využiť už pri druhom nákupe. Teda, ak vás váš snúbenec požiadal o ruku zásnubným prsteňom z našej zlatníckej dielne, automaticky získal zľavovú kartu, ktorú môžete využiť napríklad na nákup svadobných obrúčok či iných svadobných doplnkov.

Urobte si prieskum

Odporúčame vám začať prieskumom nášho online zlatníctva Kamea Diamonds. Určite si takto uľahčíte výber z viac ako 3000 modelov šperkov, ktoré u nás nájdete a v prípade, ak nechcete nakupovať online, ale rozhodnete sa navštíviť našu predajňu, už budete mať jasnú predstavu o aký model, štýl či dizajn šperkov máte záujem. Taktiež budete vedieť, ktoré skvosty spadajú do vášho finančného plánovania.

Šperky, ktoré by vás mohli zaujímať

Návšteva nášho kamenného zlatníctva s výrobou vám otvorí možnosti priamej komunikácie, kde si môžete upraviť váš šperk respektíve nadizajnovať nový šperk podľa predstáv a tým získať možnosti cenovej optimalizácie. Nebojte sa toho, o cene sa dá jednať vždy a aj 5 % vernostná zľava určite poteší. Ďalšiou výhodou navštevy nášho rodinného zlatníctva je poradenstvo od zlatníka s viac ako 19 ročnými skúsenosťami, či limitované modely šperkov, ktoré môžete vidieť exkluzívne len v našom rodinnom zlatníctve.

Kúpte si niečo viac účelové

Pri výbere svadobných doplnkov ako sú náhrdelníky, zlaté prívesky alebo dámske náušnice siahnite po niečom čo, môžete nosiť aj pri iných príležitostiach okrem svadby. Ponuku zlatých setov alebo šperkových súprav máme neúrekom. Niektoré sú extravagantné, iné slávnostné alebo aj jednoduchšie pre dennodenné nosenie. Skúste nájsť pri týchto šperkoch kompromis a predstavte si, ako budú vyzerať s vaším outfitom do práce, či oblečením na voľný čas. Ten šperk bude každopádne výnimočný, a to už len preto, lebo sa s ním budete vydávať.

Rodinné šperky – niečo staré

Na svadbe by ste podľa tradície pre spokojné manželstvo mali mať aj niečo staré. Nič nepokazíte aj tým, že si zoberiete na svadbu rodinné šperky. Pokiaľ sa vám tie šperky páčia tak ako sú, máte vyhraté. Ak nie, vždy sa s nami môžete poradiť o ich úprave alebo použita materiálu pri výrobe úplne nového šperku, ktorý dokonale sadne vašej osobnosti a štýlu. Toto riešenie patrí medzi veľmi obľúbenú voľbu pri šetrení peňazí na svadbu.

Tavenie a zlievanie zlata do formy

Čistota zlata a jeho voľba

Čistota zlata v najvyššej miere ovplyvňuje cenu šperku. Najčistejšie zlato, teda 24k karátové, 22k karátové alebo 18k karátové zlato je oveľa drahšie. Skúste sa poobzerať po 14k karátovom zlate. Určite je finančne prístupnejšie s veľmi dobrými vlastnosťami. Ušetríte slušné množstvo peňazí, ktoré môžete využiť na kúpu niečoho iného. Vždy si však pri kúpe zlatých šperkov pozrite punc pravosti a vyberajte tie kúsky, ktoré sa vám najviac páčia.

24k karátové zlato = 99,90% rýdze zlato – príliš mäkké pre kvalitné šperky
22k karátové zlato = 91,67% rýdze zlato – taktiež príliš mäkké pre kvalitné šperky
18k karátové zlato = 75.00% rýdze zlato – ideálne pre príležitostné nosenie kvalitných šperkov ako sú diamantové (briliantové) náhrdeľníky pri slávnostných udalostiach
14k karátové zlato = 58,30% rýdze zlato – ideálne pre dennodenné nosenie kvalitných šperkov ako sú zásnubné prstene, svadobné obrúčky a šperkové sety
10k karátové zlato, 8k karátové zlato a menej = 41,70% rýdze zlato a menej– nevhodné pre kvalitné šperky

Najnovšie články

Ak chcete spraviť Vaše svadobné obrúčky zaujímavejšími a špeciálnymi len pre vás určite ich obohaťte gravírovaním.

Gravírovanie svadobných obrúčok

Svadba je určite tou najväčšou udalosťou v živote zasnúbeného páru. Každá svadba je unikátna a nezabudnuteľná. Svadobné obrúčky aj napriek ich dokonalému prevedeniu či množstvu variácií, a odpustite nám to, ale až také originálne nie sú. Ak chcete... prečítať >.

svadobne sperky obrad

Ako vybrať vhodné svadobné šperky pre nevesty a ženíchov

Pri výbere svadobných šperkov existujú určité pravidlá dobrej etikety, ktoré vám môžu pomôcť vycibriť váš vkus. Vo všeobecnosti platí, že nevesta by mala mať v deň svadby iba jednoduché a elegantné šperky. Mala by sa... prečítať >.

Opera Snapshot     ikamea

Angel Collection

Hodvábny dotyk ženskosti, prirodzenosti, nežnosti, emócií, zmyselnosti a bezstarostnosti v sebe zhmotňuje ANGEL COLLECTION. Nadpozemsky čisté šperky navrhnuté pre odvážne, zamilované a moderné ženy s citom pre romantiku. S charizmou a eleganciou týchto šperkov budete... prečítať >.