< Späť na zoznam článkov Zásnubný prsteň ukážka

Čo by ste mali a nemali robiť po zasnúbení

pridané 05.03.2019

Práve ste sa zasnúbili? Gratulujeme! Vitajte v nádhernom svete svadby. Máme pre vás niekoľko zaujímavých rád, ktoré určite oceníte.


1. Podeľte sa s touto skvelou správou

Dajte vedieť svojej najbližšej rodine i priateľom túto skvelú novinku a oslávte ju. Najlepší spôsob je oznámiť to rodine osobne čí telefónom. Určite nezačnite sociálnymi sieťami a zverejňovaním fotografií prsteňa – vaša blízka rodina by sa to mala dozvedieť od vás a nie len tak náhodou. Určite by ste nechceli zraniť ich city. Písanie správ je dobré pre väčšie skupiny priateľov, ktorým to tiež chcete povedať. Až potom prichádza napríklad Facebook alebo Instagram so zdieľaním fotografie prstienka.

2. Dajte si spraviť manikúru

Zásnuby sú veľká vec a všetky vaše priateľky budú samozrejme zvedavé na váš prsteň. Dajte si preto spraviť peknú manikúru, aby bola vaša ruka dokonalá.

3. Skontrolujte si veľkosť prsteňa

Máte nádherný prsteň ste šťastná, ale nezabúdajte na skontrolovanie veľkosti prsteňa. Pre snúbenca nebolo naozaj ľahké zistiť vašu veľkosť a je možné, že ju neodhadol správne. Druhá vec je, že nech je zlatníctvo akokoľvek dobré, môže prísť k odchýlke veľkosti pri výrobe. Viete aj majster sa utne. Zoberte váš prsteň späať do profesionálneho zlatníctva a nechajte si určiť profesionálnu veľkosť. Samozrejme, že to urobte až po niekoľko selfie fotografií. 😉

4. Oslávte to

Vyčleňte si čas pre rodinou a najbližších priateľov. Oslávte túto veľkú novinu s vašimi najbližšími. Dovoľte vašej rodine, aby sa zhostila prípravy tejto oslavy u nich – budú veľmi šťastní. Pripravte sa aj na zopár darčekov a buďte pozitívna s veľkým úsmevom.

5. Pripravte sa na otázky

Akonáhle oznámite túto novinku, začnete dostávať rôzne otázky. Najčastejšia bude o termíne svadby. Nesnažte sa vysvetľovať, že na svadbu ešte máte čas. Skúste radšej odpoveď: „Rozmýšľali sme, že budúci rok na jar.“

6. Organizácia už od začiatku

Príprava svadby nie je jednoduchá a vyžaduje si veľa rozhodnutí a doslova splnenie úloh. Zabezpečte si svadobný denník, kde si budete písať všetky myšlienky, nápady, kontrakty a zoznam úloh. Taktiež môžete využiť služby svadobných plánovačov a objednať si svadbu na kľúč.

7. Nerobte žiadne veľké rozhodnutia hneď po zásnubách

Pripravte sa, že pred vami bude stáť veľké množstvo životných rozhodnutí ako je napríklad kúpa bytu či stavba domu, kupovanie spoločného zariadenia alebo rozhodnutie o kúpe domáceho zvieratka. Radšej si všetko premyslite nechajte uležať v hlave a až potom sa záväzne rozhodnite.

8. Pred plánovaním svadby

Uvoľnite sa a zamyslite sa nad tým, čo budete potrebovať zariadiť. Skúste sa aj s vaším snúbencom porozprávať o tom, aké farby výzdoby by ste chceli na svadbe, ako chcete, aby sa cítili vaši hostia alebo o jedle, ktoré máte spoločne radi, či o tom, koho by ste chceli pozvať. Rozhodnutia nerobte hneď, pretože vaše predstavy sa môžu líšiť. Len sa o tom porozprávajte, aby ste vedeli ako si to obaja predstavujete. Je dôležité začať touto komunikáciou, aby sa vaše názory stretli v dokonalej harmónii a obaja si užijete váš najkrajší deň v živote.

9. Svadobné trendy

Najlepšou cestou ako si usporiadať vaše myšlienky o dokonalej svadbe je online prieskum alebo svadobné časopisy. Pri online prieskume si jednoducho uložte do záložiek všetko, čo sa vám bude páčiť, aby ste sa k tomu jednoducho mohli vrátiť.

10. Vyznanie

Zasnúbená ste len raz v živote a tento čas vo vašom živote je unikátny. Po zásnubách budete aj čoraz viac premýšľať, prečo vášho snúbenca tak milujete. Odporúčame vám nosiť so sebou malý diár, do ktorého si tieto myšlienky budete zapisovať. Nebude to len taký osobný denník a spomienka do budúcnosti, ale aj kvalitný materiál pre dokonalé vyznanie a novomanželské sľuby pred tým, ako poviete svoje: „ÁNO“ beriem.

11. Spravte si zoznam

Pripravte si viacero zoznamov s dôležitými detailmi ku svadbe. Také najhlavnejšiu sú miesta na svadbu, predajcovia a dodávatelia a zoznam potencionálnych hostí, ktorých chcete pozvať. Tiež tam zahrňte časť s detailmi, ktoré by ste chceli mať na svadbe obaja. Tento skorý zoznam vám nakoniec pomôže v plánovaní a už budete vedieť, kde, čo a za koľko.

12. Finančný strop

Veľmi dôležité je hneď v začiatkoch si určiť finančný strop, ktorý budete striktne dodržovať. Určite sa nechcete dostať do stavu ústupkov a predraženia vašej svadby. Pamätajte, že drahá svadba nie je vždy tá najlepšia. Svadba môže byť veľmi drahá záležitosť. Keď si spoločne stanovíte finančný strop, začnite si odkladať peniaze napríklad na zvlášť sporiaci účet a môžete sa pustiť do plánovania.

13. Výber svadobných obrúčok

V ideálnom prípade začnete hľadať Vaše svadobné obrúčky 4 mesiace pred Vaším veľkým dňom. Počas tohto obdobia máte príležitosť nájsť práve tie, ktoré sa budú hodiť k Vášmu štýlu. Tento čas je veľmi dôležitý, pretože ručná výroba originálnych svadobných obrúčok trvá približne 6 týždňov.

Šperky, ktoré by vás mohli zaujímať

14. Stanovte si dátum

Už viete čo všetko budete potrebovať a koľko vás to bude stáť? Je čas poobzerať sa po priestore a stanoviť si dátum. Tieto dve veci robte naraz, lebo nie vždy sa dátum svadby, ktorý ste si vybrali zhoduje s dátumom a možnosťami priestoru. Priestor objednávajte a zazmluvnite skôr ako si dohodnete iného dodávateľa napríklad pre výzdobu, hostinu alebo fotografa. Ostatných dodávateľov tiež nenechávajte na poslednú chvíľu a dohodnite si ich čím skôr. Profesionálni fotografi sú niekedy rezervovaní už pol roka dopredu.

15. Rozhodujte s rozvahou

Nikdy sa napevno nedohodnite pri prvej návšteve dodávateľa, ako napríklad pri kúpe svadobných šiat. Pamätajte, že vaše rozhodnutia budú ťažké, a čím skôr začnete s prípravou, tým máte viac času na premýšľanie a prieskum.

16. Pravidelná komunikácia

Dohodnite sa s vaším partnerom na pravidelných týždňových diskusiách o vašej svadbe. Je to veľmi dôležité, aby ste si v predsvadobnom zhone zbytočne nekomplikovali váš vzťah a všetky rozhodnutia si užívali s rozvahou a úsmevom. Pamätajte si, že plánovanie je neodmysliteľná časť svadby. To že to je len jeden deň a noc neznamená, že to bude ľahké. Je to špeciálny deň a noc. Skúste požiadať o pomoc vašu rodinu alebo blízkych priateľov. Určite vám s radosťou pomôžu.

17. Pozor na stres!

Už sme to letmo spomenuli, ale predsa len! Nenechajte predsvadobný stres, aby vám zasahoval do života. Všetko si dopredu plánujte a užívajte si každý jeden okamih. Nemyslite na to tak, že plánujete svadbu, ale že plánujete spoločný život a manželstvo.

Najnovšie články

Svadobné šperky, náušnice, prívesky a sety

Ako ušetriť na svadobných šperkoch?

Veľa budúcich neviest si myslí, že čím viac peňazí minú na svadobné šperky, tým budú vyzerať okúzľujúcejšie na svojej svadbe. To nie je celkom až tak pravda a veľa “šetrných” neviest myslí na svoj finančný... prečítať >.

zasnubne prstene krabicka stojan

Ako si vyčistiť zásnubný prsteň v pohodlí domova?

Ako prevenciu počas pandémie Koronavírusu (Covid-19) odporúčame NENOSIŤ zásnubné prstene, svadobné obrúčky, náramky ako aj hodinky na rukách. Nosenie šperkov a iných doplnkov na verejnosti môže výrazne znížiť účinnosť odporúčaných hygienických opatrení! Nielenže na niektorých... prečítať >.

Photo

Jesenné zásnuby s KAMEA

Jedno z najromantickejších požiadaní o ruku sa istotne deje v prírode. Predstavte si pestrofarebné kopce, teplé babie leto a jej jemnú ruku v tej vašej ako mierite na vrchol niektorého zo slovenských kopcov. No na... prečítať >.