< Späť na zoznam článkov výmena svadobných obrúčok

Svadba na Slovensku – 5 romantických miest vhodných na svadbu

pridané 23.05.2022

Ak sa nachádzate v štádiu výberu romantického miesta na svadbu, ste tu správne. Slovensko ich ponúka hneď niekoľko a je len na vás, ktoré z nich sa stane tým vaším osudovým.

Usporiadanie svadby sa odvíja od viacerých faktorov, napríklad od finančných možností budúcich mladomanželov, od počtu svadobných hostí, od sezóny/ročného obdobia, od kvality pohostenia a ubytovania či od priestorovej dostupnosti.

Treba myslieť na veľa vecí a aj na to, že pozvaní hostia môžu byť z rôznych kútov krajiny. Z tohto dôvodu sme vybrali 5 romantických miest vhodných na svadbu v rámci Slovenska.

Bitter House – Bratislava

Bitter House je súkromný biznis club, ktorý spája históriu 17. storočia so štýlom 21. storočia. V jeho priestoroch je však možné usporadúvať aj svadobné obrady a pohostenia. Vymoženosťou tohto sídla sú napríklad: altánok s grilom, chill out zóny, krb, veľkolepý bazén, fontána a zimná záhrada. O kvetinové dekorácie sa postará kreatívna Petra Wolfert s jej šikovným tímom. V Bitter House vám bude cťou povedať si „áno” pri výmene svadobných obrúčok.

výmena svadobných obrúčok
Zdroj obrázka: bitterhouse.sk

Château Béla  – Belá

Ďalšie čarokrásne miesto, kde si zaľúbenci môžu nasadiť svoje svadobné, ale aj zásnubné prstene, je nadýchaný kaštieľ Château Belá neďaleko maďarských hraníc. V prostredí je situovaný kaštieľ, filiálny rímskokatolícky kostolík z 18. st. a krásne vyzdobené priestory hotela, ktoré spravia dojem na nejedného ženícha či nevestu. K dispozícii sú salóny a obradové miestnosti s výhľadom na romantický park. Celkovú atmosféru dotvárajú kulinárske špeciality a vína z pivnice samotného kaštieľa. Zažijete tu deň ako žiadny iný.

výmena svadobných obrúčok
Zdroj obrázka: chateau-bela.sk

Château Appony  – Oponice

Svadba ako z rozprávky. Aj to je prirovnanie, ktoré sa môže spájať s Château Appony. Hotel ponúka 9-hektárový park a interiérové priestory Svadobnej sály, Modrého salónika, Privátneho salóna alebo Kočiarne. V prípade, že preferujete cirkevný obrad, tak približne 5 minút od kaštieľa sa nachádza miestny kostol v centre dediny Oponice. Personál sa už postará o vašu svadobnú hostinu podľa vašich predstáv.

výmena svadobných obrúčok
Zdroj obrázka: chateauappony.sk

Villa Bork – Bolešov

Ak ste až príliš veľa času strávili nad výberom svadobných šiat, doplnkových šperkov či hostí, pravdepodobne oceníte služby Villy Bork v Bolešove. Svadobná agentúra vám pomôže naplánovať a zorganizovať váš celý svadobný deň. Vďaka tímu si svadbu vychutnáte bez stresu. Počas leta sa sobáš môže uskutočniť vonku za prítomnosti elegantného svadobného stanu s kapacitou 120 hostí, ktorý je zasadený do agátového lesíka. Za určitých podmienok si môžete do tohto areálu zobrať aj psíka. Interiér je taktiež pôsobivý. Priestory sú ideálne pre svadby s kapacitou do 70 hostí.

výmena svadobných obrúčok
Zdroj obrázka: villabork.sk

Zámok Topoľčianky – Topoľčianky

Honosnosť – jediné slovo, ktorým sa dá opísať toto miesto. Fotogenické priestory odrážajú luxus 17. storočia. K dispozícii sú: veľkolepá Kupolová sála, zámocká Kaplnka, Svadobná sála, Spoločenská sála alebo útulnejší Turecký salónik. Lákavým skvostom pre mladomanželský pár je múzeum s pôvodným nábytkom vhodným na pamätné fotografie. Priestory slúžia ako na civilný, tak aj na cirkevný obrad. Vymoženosťou je fontána, reštaurácia s terasou a útulné ubytovanie v historických apartmánoch.

výmena svadobných obrúčok
Zdroj obrázka: zamok-topolcianky.sk

Výber miesta je len jedna z vecí, ktorú musíte zvládnuť. Je tu ešte jedna, ktorú treba mať na pamäti – výber zlatých svadobných obrúčok. S tým vám už pomôžu naši špecialisti z Kamea Diamonds.

Prečítajte si aj náš článok Máte radi eleganciu? Tieto svadobné obrúčky sú stvorené pre vás.

Najnovšie články

Zlatník a gemológ precízne kontroluje všetky diamanty, ktoré osádzame do zásnubných prsteňov

Brus diamantov

Brus diamantov je objektívnym meradlom sveteľného výkonu všetkých diamantov, teda jeho lesku či ligotu. Pokiaľ je diamant kvalitne vybrúsený a so správnymi proporciami, jeho lesk sa vracia z hornej časti diamantu. Pokiaľ je príliš plytký,... prečítať >.

zodiac signs

Výber šperku podľa znamení zverokruhu

Ľudia si podľa znamení zverokruhu predpovedajú budúcnosť, hľadajú partnerov, definujú samých seba a svoju náladu podľa mesiaca, v ktorom sa narodili. Môže nám však naše znamenie pomôcť aj pri výbere toho pravého šperku? K charakteristike... prečítať >.

Dvojica s darčekom

6 tajomstiev, ako trafiť ten správny šperk pre ňu

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa muži potýkajú s odvekým problémom: aký šperk vybrať žene, aby sa jej naozaj páčil? Prinášame vám preto niekoľko tipov, pri ktorých si už viac pri výbere zásnubného prsteňa či... prečítať >.