< Späť na zoznam článkov

Vety, ktoré muži nenávidia

pridané 18.03.2020

To, čo muži nenávidia počúvať, sú zvyčajne frázy, ktoré pochádzajú – so všetkou úctou – od žien. Keď muži počujú tieto frázy, niekedy predstierajú, že ich nepočuli, aby náhodou nevybuchli. Nevieme s istotou povedať či ide o akýsi ochranný prostriedok alebo sú len jednoducho unavení počúvať tie isté vety stále dookola.

Nasledujúce príklady predstavujú frázy, ktoré sú pre mužské uši neznesiteľné. Je možné povedať tie isté slová iným spôsobom?

Musíme sa porozprávať

Ženy majú vo zvyku držať svoje emócie na uzde…až dokým ich neprejde trpezlivosť. Potom ich emócie doslova explodujú, až sa nakoniec rozhodnú vyriešiť problém priamo. Nezáleží na tom, prečo ste použili tieto slová, dámy. Pre mužov sú skutočne znepokojujúce, pretože automaticky naznačujú, že sa stane niečo zlé. Ak chcete začať seriózny rozhovor, najlepšie je urobiť to počas spoločnej aktivity s vašim partnerom, napríklad počas spoločnej večere, pozerania televízie, atď. Ak nechcete zbytočne znepokojiť vášho partnera, je lepšie vyhnúť sa tejto vete a použiť iné slová.

Som tučná?

A tu opäť narážame na problém. Váš partner s veľkou pravdepodobnosťou nemá rád keď o sebe hovoríte že ste tučná, pretože sa mu páčite taká aká ste. Aj s vašimi nedostatkami. Páčilo by sa vám keby sa vám začal váš partner sťažovať na svoje veľké brucho, prípadne nesúmernú postavu? Existuje určite množstvo dôvodov prečo ho milujete. To isté platí aj pre neho. Ak sa náhodou stane, že s vašimi obavami súhlasí, bude to pravdepodobne kvôli tomu, že namiesto sťažovania sa, by ste radšej mohli cvičiť a pracovať na odstránení svojich nedostatkov.

Už to nikdy neurob

Mnohé výskumy poukázali na to, že hoci sú ženy viac emotívne, muži sú viac citliví. To môže znamenať, že ak mu poviete, že sa v niečom mýli, prípadne že sa správa nerozumne, pravdepodobne sa urazí alebo na vás môže reagovať agresívne. Ak mu napríklad poviete, že jeho správanie voči vám nebolo fér a v poslednej dobe pre vás nerobí žiadne pekné veci, prakticky mu tým dáte najavo, že sa cítite byť nedocenené.

Účinnejší spôsob ako vyjadriť vaše obavy, môže byť taký, keď to urobíte pomocou osobitného dôvodu pre ospravedlnenie. Napríklad: „Viem, že si nepamätáš žiadne dátumy, ale skutočnosť, že si zabudol na naše výročie naznačuje, že náš vzťah pravdepodobne považuješ za samozrejmosť.“

Kedy si myslíš, že budeš pripravený stať sa otcom?

Táto otázka znie takmer rovnako ako „kedy sa vezmeme?“ Muži si uvedomujú, že rodina a otcovstvo znamenajú obrovský krok, ktorý treba brať zodpovedne. V oboch prípadoch sa môžu cítiť pritlačení k stene, pretože iniciatíva prišla od vás. Ak sa ich opýtate tieto otázky, je veľmi pravdepodobné, že odpoveď sa vás dotkne.

Ak vám začali tikať biologické hodiny zatiaľ čo váš partner tento vážny krok odkladá, je možno najvyšší čas úprimne sa s ním o tom porozprávať. Povedzte mu o vašich obavách aj o vašich predstavách o spoločnej budúcnosti. Zistite čo si myslí. Je lepšie vedieť tieto veci skôr než bude neskoro.

Dnes nie zlatko

Muži nenávidia byť odmietnutí. Hoci si uvedomujú, že môžu byť v rovnakej situácii, fakt, že potláčate ich libido ich uráža. Najlepšia vec ktorú môžete urobiť keď nemáte náladu na sex, je povedať vášmu partnerovi ako veľmi ho milujete a ako veľmi vás priťahuje. Vysvetlite mu, že po náročnom dni v práci sa niekedy cítite vyčerpane a nepohodlne. Váš partner by mal vedieť, že neodmietate jeho, ale iba fyzický kontakt s ním v konkrétny deň.

Najnovšie články

Svadobné šperky, náušnice, prívesky a sety

Ako ušetriť na svadobných šperkoch?

Veľa budúcich neviest si myslí, že čím viac peňazí minú na svadobné šperky, tým budú vyzerať okúzľujúcejšie na svojej svadbe. To nie je celkom až tak pravda a veľa „šetrných“ neviest myslí na svoj finančný... prečítať >.

Ako na nákup zásnubného prsteňa alebo svadobných obrúčok

Výber prsteňa môže byť veľmi ťažkým orieškom. Preto sme sa nad tým zamysleli a prinášame Vám jednoduchý návod, ktorý Vám zaručene pomôže s nákupom. Veríme, že tento krátky návod Vám pomôže vybrať tie pravé prstene,... prečítať >.

Ako kombinovať šperky so spoločenským odevom?

Oslavy, svadobné hostiny a stužkové sa blížia. Radi by ste nosili zaujímavé outfity v kombinácií so šperkami, ale neviete ako ich vkusne a farebne zladiť? Pripravili sme si pre vás pár jednoduchých rád, ktoré vám... prečítať >.

Našich klientov radi privìtame v našom štýlovom zlatníckom štúdiu, kde sa budeme venovať výhradne vám. K dispozícii vám bude vyučený klenotnik - gemológ s 23-ročnou praxou.
Objednať sa môžete na tel. 0904 618 009 / mailom.