< Späť na zoznam článkov vety muzi nenavidia

Vety, ktoré muži nenávidia

pridané 18.03.2020

To, čo muži nenávidia počúvať, sú zvyčajne frázy, ktoré pochádzajú – so všetkou úctou – od žien. Keď muži počujú tieto frázy, niekedy predstierajú, že ich nepočuli, aby náhodou nevybuchli. Nevieme s istotou povedať či ide o akýsi ochranný prostriedok alebo sú len jednoducho unavení počúvať tie isté vety stále dookola.

Nasledujúce príklady predstavujú frázy, ktoré sú pre mužské uši neznesiteľné. Je možné povedať tie isté slová iným spôsobom?

Musíme sa porozprávať

Ženy majú vo zvyku držať svoje emócie na uzde…až dokým ich neprejde trpezlivosť. Potom ich emócie doslova explodujú, až sa nakoniec rozhodnú vyriešiť problém priamo. Nezáleží na tom, prečo ste použili tieto slová, dámy. Pre mužov sú skutočne znepokojujúce, pretože automaticky naznačujú, že sa stane niečo zlé. Ak chcete začať seriózny rozhovor, najlepšie je urobiť to počas spoločnej aktivity s vašim partnerom, napríklad počas spoločnej večere, pozerania televízie, atď. Ak nechcete zbytočne znepokojiť vášho partnera, je lepšie vyhnúť sa tejto vete a použiť iné slová.

Som tučná?

A tu opäť narážame na problém. Váš partner s veľkou pravdepodobnosťou nemá rád keď o sebe hovoríte že ste tučná, pretože sa mu páčite taká aká ste. Aj s vašimi nedostatkami. Páčilo by sa vám keby sa vám začal váš partner sťažovať na svoje veľké brucho, prípadne nesúmernú postavu? Existuje určite množstvo dôvodov prečo ho milujete. To isté platí aj pre neho. Ak sa náhodou stane, že s vašimi obavami súhlasí, bude to pravdepodobne kvôli tomu, že namiesto sťažovania sa, by ste radšej mohli cvičiť a pracovať na odstránení svojich nedostatkov.

Už to nikdy neurob

Mnohé výskumy poukázali na to, že hoci sú ženy viac emotívne, muži sú viac citliví. To môže znamenať, že ak mu poviete, že sa v niečom mýli, prípadne že sa správa nerozumne, pravdepodobne sa urazí alebo na vás môže reagovať agresívne. Ak mu napríklad poviete, že jeho správanie voči vám nebolo fér a v poslednej dobe pre vás nerobí žiadne pekné veci, prakticky mu tým dáte najavo, že sa cítite byť nedocenené.

Účinnejší spôsob ako vyjadriť vaše obavy, môže byť taký, keď to urobíte pomocou osobitného dôvodu pre ospravedlnenie. Napríklad: „Viem, že si nepamätáš žiadne dátumy, ale skutočnosť, že si zabudol na naše výročie naznačuje, že náš vzťah pravdepodobne považuješ za samozrejmosť.“

Kedy si myslíš, že budeš pripravený stať sa otcom?

Táto otázka znie takmer rovnako ako „kedy sa vezmeme?“ Muži si uvedomujú, že rodina a otcovstvo znamenajú obrovský krok, ktorý treba brať zodpovedne. V oboch prípadoch sa môžu cítiť pritlačení k stene, pretože iniciatíva prišla od vás. Ak sa ich opýtate tieto otázky, je veľmi pravdepodobné, že odpoveď sa vás dotkne.

Ak vám začali tikať biologické hodiny zatiaľ čo váš partner tento vážny krok odkladá, je možno najvyšší čas úprimne sa s ním o tom porozprávať. Povedzte mu o vašich obavách aj o vašich predstavách o spoločnej budúcnosti. Zistite čo si myslí. Je lepšie vedieť tieto veci skôr než bude neskoro.

Dnes nie zlatko

Muži nenávidia byť odmietnutí. Hoci si uvedomujú, že môžu byť v rovnakej situácii, fakt, že potláčate ich libido ich uráža. Najlepšia vec ktorú môžete urobiť keď nemáte náladu na sex, je povedať vášmu partnerovi ako veľmi ho milujete a ako veľmi vás priťahuje. Vysvetlite mu, že po náročnom dni v práci sa niekedy cítite vyčerpane a nepohodlne. Váš partner by mal vedieť, že neodmietate jeho, ale iba fyzický kontakt s ním v konkrétny deň.

Najnovšie články

Plánujete sa zasnúbiť na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite!

Zásnuby na Valentína – áno alebo nie?

Plánujete požiadať Vašu partnerku o ruku na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite. Plánovanie zasnúbenia na Valentína môže byť veľmi ťažké už len preto, že je to najromantickejší deň v roku. Musíte si byť stopercentne istý,... prečítať >.

svadobne sperky obrad

Ako vybrať vhodné svadobné šperky pre nevesty a ženíchov

Pri výbere svadobných šperkov existujú určité pravidlá dobrej etikety, ktoré vám môžu pomôcť vycibriť váš vkus. Vo všeobecnosti platí, že nevesta by mala mať v deň svadby iba jednoduché a elegantné šperky. Mala by sa... prečítať >.

Ako nosiť zlato každý deň

Predstava o tom, že zlato ma svoje “zlaté časy” za sebou sa nezakladá na pravde. Môžeme konštatovať, že zlato zostáva najväčším trendom, dokonca sa teší rastúcej obľube v Európe i na celom svete. Karát Tradičná... prečítať >.