< Späť na zoznam článkov kamea svadba

Svadobné šaty: sú to naozaj tie pravé?

pridané 28.03.2022

Pre mnohé z nás je svadba jedným z tých najdôležitejších dní v našich životoch. Vysnívaný deň, ktorý si plánujeme od momentu, odkedy sme si prvýkrát pripevnili do vlasov čipkovanú záclonu ako závoj a obliekli princeznovské šaty. Avšak kedy a ako si vybrať svadobné šaty?

#Kedy začať hľadať tie správne? 

Ušitie svadobných šiat môže trvať aj niekoľko mesiacov. Svadobné salóny majú častokrát šaty rezervované aj viac ako pol roka dopredu. Vhodné obdobie pre intenzívne vyberanie svadobných šiat v predstihu je aj rok pred svadbou, aby ste mali z čoho vyberať. Prípadne, aby bol čas aj na finálne úpravy šiat a doladenie doplnkov. 

#Kúpiť alebo požičať?

Kúpu svadobných šiat riešia najčastejšie ženy, ktorým sedí konfekcia a nemajú potrebu šaty zmenšovať, skracovať a podobne. V takýchto prípadoch ide o kúpu svadobných šiat z bazárov, zo svadobných veľtrhov, kde môžu budúce nevesty ušetriť nemalé peniaze. 

Ďalšou z možností je nechať si ušiť šaty na mieru. Vo váš vysnívaný deň si budete môcť obliecť šaty, ktoré budú presne podľa vašich predstáv, a čo lepšie…padnú vám ako uliate, pretože ich budete mať šité na vašu konfekčnú veľkosť. Ich jedinečnosť vám dodá istotu, že žiadna iná nevesta nebude mať oblečené rovnaké šaty ako vy.

Ak sa rozhodnete pre požičanie šiat, svadobné salóny vám poskytnú kompletný servis. Od požičania svadobných šiat cez šitie pánskych oblekov, ako aj šiat svadobných družičiek alebo mám. Svadobné salóny vám vedia sprostredkovať aj svadobnú výzdobu, oznámenia, svadobné poháre. Zároveň je ich úlohou postarať sa o úpravu šiat a ich čistenie. Taktiež vám môžu ponúknuť kvantum rôznych strihov, materiálov a farieb. V ponuke šiat nájdete modely od rôznych svetových značiek. V prípade, že by sa vám v salóne žiaden model nepozdával, šaty si môžete vybrať z katalógu a oni ich pre vás objednajú.

kamea svadobné šaty

#Zladiť svoje svadobné šaty k štýlu svadby? 

Ak sa rozhodnete zladiť k štýlu vašej svadby, určite to nebude zlý krok. V prípade, že budete mať klasickú svadbu, určite treba zvoliť radšej elegantné šaty, možno doplnené jemnou čipkou. V prípade hippie svadby voľte niečo výstredné. Určite sa nebojte experimentovať. Veď nie je pravidlo, že nevesta musí byť len v bielej farbe. 

Pri voľbe štýlu svadobných šiat treba myslieť aj na správnu voľbu dámskych šperkov. Elegantné šaty si pýtajú skôr decentné šperky, ale prečo nezvoliť niečo, čo sa viac blyští? Náušnice alebo prívesok tak môžete zladiť aj s vaším zásnubným prsteňom a svadobnou obrúčkou. Ak sú vaše šaty výstrednejšie, voľba nenápadných šperkov je určite lepšia cesta. Vyniknú tak viac vaše šaty, ktoré si so svojím neobyčajným vzhľadom zaslúžia v tento výnimočný deň vyniknúť. 

kamea nausnicekamea suprava sperkovkamea zlate nausnice

#Tie pravé svadobné obrúčky

Počas výberu šiat príde aj na výber svadobných obrúčok. Ak ste sa ešte nerozhodli, ktoré krúžky lásky sú pre vás tie pravé, je najvyšší čas sa začať po nich obzerať. U nás na Kamea.sk môžete nájsť niekoľko kolekcií svadobných obrúčok s prepracovaným dizajnom. 

Ak budete mať počas svadobných príprav obavy z rôznych nečakaných udalostí, odporúčame vám prečítať si náš článok 4 obavy, ktoré majú nevesty pred svadbou. Môžete sa tak dopredu pripraviť a predísť zbytočnému stresu. 

 

 

 

Najnovšie články

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Tvary diamantov

V našom rodinnom zlatníctve KAMEA Diamonds striktne dodržiavame najvyššie štandardy kvality pri všetkých diamantových šperkoch, či už sa jedná o diamantové zásnubné prstene, diamantové svadobné obrúčky, diamantové náušnice alebo diamantové sety šperkov. Do našich šperkov... prečítať >.

shutterstock

Láska v karanténe

Tak ako koronavírus ovplyvnil naše pracovné životy a súkromné životy, má obrovský dopad aj na naše romantické vzťahy. Odrazu sa celý svet spomalil a my máme omnoho viac času na vnímanie seba a svojho partnera.... prečítať >.

Ako udržiavať diamanty aby nestratili svoj lesk?

Dokonca aj ten najťažší a najdrahší drahokam môže časom stratiť lesk. Preto vám prezradíme, ako sa starať o diamantové šperky. Rovnako ako väčšinu ostatných drahokamov, diamant môžete vyčistiť aj doma. Ak to však nebudete robiť... prečítať >.