< Späť na zoznam článkov prípitok kamea

5 rád, ako napísať svadobný prípitok

pridané 21.03.2022

Svadba je udalosť, ktorá zostáva v pamäti všetkých hostí. Spojenie dvoch rodín je významnou udalosťou a ťažko ju porovnať s niečím iným. Udalosť, pri ktorej si pár vymení strieborné svadobné obrúčky, je plná emócií a málokedy sa zaobíde bez sĺz šťastia. Jedným z momentov, v ktorom sa dá množstvo pocitov doslova krájať, je práve svadobný prípitok. Či už vás zaľúbený pár o prípitok požiada, alebo ste rozhodnutí si ho pripraviť sami, mali by ste si dopredu dobre premyslieť, čo chcete povedať. Počas svadobného prípitku máte plnú pozornosť každého jedného hosťa. Môžete svoje publikum a zaľúbený pár rozosmiať alebo dojať k slzám. Ako však napísať dokonalý svadobný prípitok? Presne to sa v tomto článku dozviete. 

Začiatok

Úvodné slová sú často tie najzložitejšie. Všetci sú ešte v eufórii po tom, ako si svadobčania nasadili svadobné obrúčky z bieleho zlata, pobozkali sa a odkráčali s úsmevom za potlesku hostí. Požiadajte o pozornosť, aby nikto z okolia váš prípitok nezmeškal. V tomto momente začnú pracovať nervy. Všetci sa na vás pozerajú a čakajú, čo poviete. Buďte sebavedomí a po prvej vete to už pôjde samo. Hovorte zreteľne a dostatočne nahlas. Pri väčších svadbách sa nezabudnite predstaviť, aby publikum poznalo váš vzťah k ženíchovi a neveste. Vďaka tomu môžu poslucháči lepšie porozumieť aj samotnému prípitku.

Buďte osobní

Aby váš príhovor nebol klišé, určite sa vyhnite vetám, ktoré ste čítali alebo počuli na inej svadbe. Inšpirujte sa štruktúrou a formou, ale použite vlastné slová. Máte jedinečnú príležitosť popriať mladomanželom šťastie a úspechy v živote, ktorý ich čaká. Využite to a dokážte, ako dobre ich poznáte. To, že si vybrali práve vás, aby ste predniesli prípitok, znamená veľa. Práve vaše úprimné slová budú určite niečo, čomu sa potešia.

Hovorte stručne, ale výstižne

Snažte sa nestratiť pozornosť hostí a svadobčanov. Ak ste napísali dlhý príhovor, ktorý sa vám ťažko pamätá a vaša hlava ani netuší, o čom bol začiatok, niečo je zle. Vytvorte príhovor na pol strany. Nikto vám počas prípitku nezaspí a vaša reč bude znieť sebavedomo, výstižne a prirodzene.

svadobný prípitok

Spomeňte vtipný príbeh

Vtipná situácia spojená s novomanželmi alebo jedným z nich je vítaná. Samozrejme si dobre rozmyslite, či je vhodná pre svadobný prípitok. Práve vďaka nej môžete hostí rozosmiať a celý prípitok trošku okoreniť. Nezabúdajte, že ju budú počuť naozaj všetci, vrátane rodičov šťastného páru, preto by rozhodne nikoho nemala uraziť alebo strápniť. Humor je skvelým nástrojom, ale pamätajte si, že vrúcne a úprimné slová by v prípitku mali prevládať.

Želanie na záver

Potom, ako ste vyčarovali úsmev a smiech u svadobčanov, je čas na veľké finále. Práve v závere by ste sa mali zamerať na milé a láskyplné slová, ktoré budú sprevádzať mladomanželov na ich spoločnej ceste. Ak zvolíte správne slová a váš prejav bude prirodzený, určite nezostane ani jedno oko suché. Nie je dané, že sa tak stane, ale slzy sú dôkazom toho, že ste svojimi slovami ľudí zasiahli priamo pri srdci. Pridajte frázu „Pripime si na šťastný pár“, a máte to za sebou.

 Sme si istí, že pokiaľ sa budete držať vyššie spomenutých bodov, váš príhovor bude nezabudnuteľný. Často hovoríme o momentoch, ako je nasadenie svadobných obrúčok, svadobný tanec alebo hod kyticou. Netreba však zabudnúť, že každý jeden moment svadobného obradu je jedinečný a rovnako dôležitý. Preto sa postavte k písaniu svadobného prípitku zodpovedne a vyčarte radosť a úsmev u svadobných hostí.

Pokiaľ ste svedok alebo družička, prečítajte si aj blog od nášho Teamu Kamea, v ktorom nájdete návod, ako zvládnuť svadbu bez problémov. S ním hravo zvládnete pomoc s plánovaním svadby. 

Najnovšie články

ako zladit svadobne obrucky so zasnubnym prstenom kamea diamonds

Ako zladiť zásnubný prsteň so svadobnými obrúčkami?

Zlatníctvo KAMEA Diamonds je najväčším svadobným štúdiom zásnubných šperkov a svadobných obrúčok na Slovensku. Ponúkame viac ako 5000 modelov ručne vyrábaných svadobných šperkov. Niekedy sa môže zdať, že si nedokážete vybrať – predsa len vyberáte... prečítať >.

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch KAMEA

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch

Diamanty a ich charakteristické vlastnosti výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad, ale hlavne cenu šperkov. Niekedy sa môže zdať, že výber kvalitného diamantu je náročné, ale s týmto jednoduchým návodom budete zaručene vedieť, ktoré vlastnosti by ste... prečítať >.

bachelorette party ideas wilmington nc

Kde sa vzala rozlúčka so slobodou?

Alkohol, hry, striptíz, priatelia a zábava. Toto sú hlavné položky každej dobrej modernej rozlúčky so slobodou, ale nebolo tomu vždy tak. Rozlúčky so slobodou boli predmanželskou oslavou v nejakej forme už v 15. storočí, ale... prečítať >.