< Späť na zoznam článkov plánovanie svady

Návod, ako zvládnuť svadbu bez problémov

pridané 27.09.2021

Svadba. Deň, na ktorý sa všetci neuveriteľne tešia. Od ženícha a nevesty až po posledného pozvaného hosťa. Avšak, tomuto veľkému dňu predchádza dlhodobý a náročný proces, ktorý sa jednoducho nedá zvládnuť bez stresu. Už len výber svadobných prsteňov, správnych šiat, smokingu, dátumu a miesta na svadbu dá budúcim novomanželom celkom zabrať. Máme pre vás niekoľko tipov, ako zvládnuť prípravu svadby predsa len s trochou pokoja a rozvahy.

 

Plány, zoznamy 

Najlepšie, ako si upratať vašu predstavu o svadobnom dni, je vytvoriť si zoznam alebo plán svadby. Súhrn všetkých činnosti, ktoré treba zariadiť, aby bol váš svadobný deň dokonalý. Zoraďte si ich od najdôležitejších po menej dôležité, ktoré sa stihnú spraviť aj deň pred svadbou. Pri zozname hostí je veľmi dôležité zvážiť jednu dôležitú vec. Môžu si pozvaní hostia brať aj partnerov/partnerky alebo nie? Túto informáciu im treba dať vedieť, možno už aj rovno do pozvánky. Predídete tak nepríjemných situáciám, ako napríklad „nečakaným“ hosťom, ktorí nemajú miesto na svadobnej hostine pri stole. 

Koordinátorka, hlavná družička

Nevesta by nemala počas svojho veľkého dňa vyzerať strhane a unavene. A už vôbec nie počas tohto dňa riešiť rôzne svadobné záležitosti. Jednou z možností je najať si koordinátorku. Niekoho, kto vám bude pravou rukou počas všetkých dní a aj počas svadby. Zodpovedná osoba, ktorá za vás vybaví všetky dôležité kroky jedlo, pitie, hudba, fotograf/kameraman, hostia a výzdoba. 

No tieto činnosti nemusí robiť niekto, kto vás detailne nepozná. Môžete pokojne za svadobnú koordinátorku zvoliť aj svoju hlavnú družičku. Prípadne rozdeliť úlohy medzi všetky družičky, družbov. Sú to predsa rodina alebo najlepší priatelia, ktorí vás poznajú najlepšie a vedia, čo by sa vám mohlo páčiť, nepáčiť a hlavne zariadia všetko tak, aby vás zbavili predsvadobného stresu.

Svadobné recenzie

Ktorý svadobný salón má kvalitný výber? Aký dodávateľ bude najlepší alebo ktorá hudobná skupina sa postará o to, aby sa ľudia počas celého večera bavili? Veľa otázok, ktoré ak sa správne vyriešia, váš svadobný deň bude nezabudnuteľný nielen pre vás, ale aj pre vašich hostí. Preto sa pýtajte sa ľudí, známych, tých, ktorí majú svadby už za sebou. Prípadne čítajte recenzie. Veď nie je lepšia reklama pre podnik ako spokojní zákazníci.

Priority pre vás

Úlohy, aby svadobný deň prebehol úspešne, sú rozdelené. Vy ako nevesta máte na starosti už len jediné postarať sa o seba a svoju krásu. Zájdite ku kaderníčke, kozmetičke, nechtárke a nechajte sa hýčkať. Navštívte svadobné salóny, v ktorých si vyberiete pre vás stvorené” svadobné šaty. Samozrejme,  nezabudnite so sebou zobrať aj vhodnú poradkyňu alebo poradkyne, s ktorými si tieto chvíle určite naplno užijete.

Svadobné obrúčky 

Avšak je tu predsa len ešte jedna činnosť, ktorou si viete so svojím nastávajúcim spríjemniť plánovanie svadby a uvedomiť si, že tá malá dôležitá vecička vás čoskoro navždy spojí. Výber svadobných obrúčok. Elegantné, originálne, zlaté, strieborné, s diamantmi alebo bez. Je naozaj z čoho vyberať. 

Okrem toho, zlaté svadobné obrúčky sú niečo, čo vám bude do konca života pripomínať váš veľký deň. Tu však prichádza otázka, či budúci novomanželia vedia, na ktorej ruke sa nosí obrúčka? Odpovedí je naozaj veľa. Napríklad v Bulharsku, Grécku, Rusku sa nosí svadobná obrúčka na prstenníku pravej ruky. U nás a v Česku sa obrúčky nosia predovšetkým na prstenníku ľavej ruky. 

Počas svadobných príprav je aj tak podstatné nepodliehať stresu. Dobre nastavený harmonogram a rozdelenie úloh vám zabezpečí, aby ste si nakoniec váš veľkolepý svadobný deň užili bez zbytočných starostí a len s úsmevom na tvári. 

 

Najnovšie články

Zlatník a gemológ precízne kontroluje všetky diamanty, ktoré osádzame do zásnubných prsteňov

Brus diamantov

Brus diamantov je objektívnym meradlom sveteľného výkonu všetkých diamantov, teda jeho lesku či ligotu. Pokiaľ je diamant kvalitne vybrúsený a so správnymi proporciami, jeho lesk sa vracia z hornej časti diamantu. Pokiaľ je príliš plytký,... prečítať >.

zodiac signs

Výber šperku podľa znamení zverokruhu

Ľudia si podľa znamení zverokruhu predpovedajú budúcnosť, hľadajú partnerov, definujú samých seba a svoju náladu podľa mesiaca, v ktorom sa narodili. Môže nám však naše znamenie pomôcť aj pri výbere toho pravého šperku? K charakteristike... prečítať >.

Dvojica s darčekom

6 tajomstiev, ako trafiť ten správny šperk pre ňu

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa muži potýkajú s odvekým problémom: aký šperk vybrať žene, aby sa jej naozaj páčil? Prinášame vám preto niekoľko tipov, pri ktorých si už viac pri výbere zásnubného prsteňa či... prečítať >.