< Späť na zoznam článkov svadobné obrúčky

10 inšpirácií, ako môže vyzerať svadba v zime

pridané 18.10.2021

Pri predstave zimnej svadby nám môžu preblesnúť hlavou rôzne myšlienky. Buď sú to krásne zasnežené pláne, dlhé snehobiele šaty, ktorým nevieme nájsť začiatok ani koniec, zásnubné prstene blyštiace sa na kilometre, alebo nás, naopak, nostalgia dovedie až k rozprávke o Popoluške. No nie všetci sme toho názoru, že prípravu takejto udalosti zvládneme ľavou-zadnou. Aj preto sme si pre vás pripravili pár nápadov, z ktorých sa môžete nielen inšpirovať, ale aj získať tú jedinečnú atmosféru a docieliť nezabudnuteľný zážitok, po ktorom všetci toľko túžime.

Žiarivá cesta až k oltáru

Na Slovensku je už dlhé roky zvykom, že budúci novomanželia uzatvárajú zväzok manželský v kostole alebo na mestskom úrade. Ako to však už s tradíciami býva, stále viac mladých párov si ich upravuje a mení podľa svojich predstáv. A práve vtedy nastupujú na scénu obrady v priestoroch, ktoré vedia svadobčanov nielen prekvapiť, ale dokonca im aj vyraziť dych.

Nie nadarmo sa hovorí, že predstavivosti sa medze nekladú, pretože aj spočiatku veľmi jednoducho javiacich sa miest, sa dá vytvoriť priestor hodný svadobného obradu. Či už sú to skleníky, knižnice, záhrady, alebo aj bývalé stodoly, v rukách správneho odborníka sa vedia premeniť na dychberúci zázrak. Príkladom môže byť aj táto krásna sála. Počas dňa pôsobí veľmi jednoducho, no za pomoci osvetlenia zo sviečok v sklenených pohároch a lupeňov ruží, ktoré vedú až k oltáru, sa z nej stala magická oáza.
svadba

Hostina v lese”

Keď už sme si konečne vybrali priestory a podľa našich predstáv ich aj vyzdobili, je na čase sa vrhnúť na stoly. Či už sa budeme riadiť inšpiráciami z katalógov, predošlými navštívenými svadbami, alebo naším vnútorným inštinktom, to najdôležitejšie je určenie priorít a vyhradenie rozpočtu, ktorý ste ochotní na svadbu a dekoráciu stolov minúť. Mohli by sme sa vrhnúť po tradičných prehnaných výzdobách, no o takých vám môže hodiny a hodiny rozprávať človek z brandže”, ktorý pripravoval svadbu ešte Márii Antoinette. 

Najväčším šperkom by vždy mala byť nevesta so ženíchom, a preto sa poďme radšej pozrieť na inú prijateľnú alternatívu. Ňou môže byť napríklad aj toto elegantne ladené prestieranie. Na prvý pohľad jednoduché krémové taniere s pohármi z číreho skla, postavené na kontrastom tmavo hnedom dreve a dozdobené krásnymi dekoráciami vetvičiek so sviečkami, vytvárajú úžasnú intímnu atmosféru. Nikto predsa nepotrebuje biele obrusy zamastené od 10-chodového menu ako dôkaz svojej biednej stolovacej etikety.  
svadba

Netradičná torta

Na každej správnej svadbe svadobčania nedočkavo čakajú na krájanie torty. Je to práve z toho dôvodu, že tento akt symbolizuje prísľub vzájomnej podpory a lásky medzi novomanželmi. Svadobné torty sú samostatnou kapitolou na celej tejto veľkej slávnosti a aj preto sa nápaditosti a kreativite medze nekladú, čoho je príkladom aj táto krásna snehobiela torta, ktorá by sa mala skôr považovať za umelecké dielo ako tortu. 
svadobná torta

Krb nie už len ako dekorácia

Pri organizácii letných svadieb v priestoroch, kde sa nachádza krb, sa s ním počíta  vždy len ako s dekoráciou a miestom, ktoré môžeme obvešať kvetmi a svetielkami,. Narozdiel od toho pri zimnej svadbe sa vie z neho stať centrálny prvok, ktorý láka svadobčanov nielen svojím príjemným teplom, ale aj pocitom bezpečia a správnej dávky romantiky a lásky, ktorú v tom momente všetci oslavujeme. 
svadobný pár

Nevesta robí šaty krásnymi

Nebolo by to po prvýkrát, čo by sa táto fráza skomolila a vzniklo by z toho niečo ako  sú to práve šaty, čo robia nevestu krásnou”. Realita je pritom úplne niekde inde. Nevesta je krásna, nech má na sebe akékoľvek šaty. V lete sú to hlboké odhalené chrbáty, samá čipka alebo šaty z látok ľahších než cukrová vata. Naopak pri zimných svadbách sú dlhé rukávy práve takmer neoddeliteľnou súčasťou a nadčasovou tradíciou. Dlhé saténové línie šiat, ktoré robia takmer z každej postavy hotové Michelangelove dielo, sa úžasne hodia do celého konceptu tejto zimnej rozprávky/rozprávkovej exavaganzy.

svadobné šaty

Kožušina, sveter či kabát?

Ak sa aj pre dlhý rukáv nerozhodnete, nemusíte zúfať, aj na to odborníci mysleli. Tradične nevesty siahnu po kožušinových štólach, no nie je to jediná možnosť, ktorú môžete zvoliť. Trošku netradične ale predsa existujú krásne svadobné kabátiky, ktoré elegantne dotvoria celý outfit aj na fotenie v exteriéroch. Ďalšou alternatívou môžu byť aj rôzne svetríky, ktoré spočiatku nemusia znieť ako tá najlepšia voľba, ale musíte aj vy uznať, že svetrík na fotke je veľmi vydareným doplnkom aj k niečomu takému, ako sú svadobné šaty. 
svadobné šaty

Výrazné líčenie je naším priateľom

Práve počas zimných mesiacov sa vo voľbe líčenia nemusíme skoro vôbec obmedzovať. Tak ako sa na leto odporúča skôr ľahký make-up s prírodným nádychom, tak v zime môžeme vybrať naše najsýtejšie červené rúže a zvýrazniť obe krivky pier, ako sa nám len zachce. 
svadobné líčenie

Zabudnite na čierne smokingy

Ak máme byť úplne úprimní, čierne smokingy nikdy nevyjdú z módy a sú vždy dobrou voľbou. No aká by to bola zábava, keby sa všetci muži obliekli iba do čiernej? Ako sa zo svadby tak náhle a nečakane stal pohreb? Výrazné farby v spojitosti so zimnými svadbami a oblekmi pre mužov nespomíname len tak náhodou.  Sýte a veselé farby, rôzne textúry či vzory budú pastvou pre oči všetkých a svadobným fotkám dodajú nečakaný a osviežujúci šmrnc.
svadobný oblek

Tekutý a vlnený svetrík sa k sebe hodia

Práve v zimných mesiacoch je pri organizácii svadby potrebné myslieť nielen na vizuálnu, ale aj na praktickú stránku veci z hľadiska zabezpečenia celkového komfortu svadobčanov. Určite všetci hostia ocenia vašu extra pozornosť a s radosťou si v prípade potreby zoberú pre nich pripravené deky a nebudú musieť nízke teploty vyrovnávať len tekutým svetríkom.
svadobná tabuľa

Fotenie v zasneženom kráľovstve

Nech svadobné fotenie prebieha na hocijakej krásnej vyhliadke, piesočnej pláži či hradnej zrúcanine, nič sa nedokáže vyrovnať a vytvoriť takú kúzelnú atmosféru s minimálnym úsilím ako zasnežená krajina. Sneh trblietajúci sa ako milióny diamantových zásnubných prsteňov dokáže premeniť aj tie, na pohľad najobyčajnejšie fotky, na jedinečné a  láskyplné spomienky. 

svadba v zime

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj fotiek: pinterest.com

Ak sa vám náš článok páčil, prečítajte si aj Máte radi eleganciu? Tieto svadobné obrúčky sú stvorené pre vás.

Najnovšie články

ako vybrat zasnubny prsten kamea diamonds

Ako na nákup zásnubného prsteňa alebo svadobných obrúčok

Výber prsteňa môže byť veľmi ťažkým orieškom. Preto sme sa nad tým zamysleli a prinášame Vám jednoduchý návod, ktorý Vám zaručene pomôže s nákupom. Veríme, že tento krátky návod Vám pomôže vybrať tie pravé prstene,... prečítať >.

shutterstock

Ako kombinovať šperky so spoločenským odevom?

Oslavy, svadobné hostiny a stužkové sa blížia. Radi by ste nosili zaujímavé outfity v kombinácií so šperkami, ale neviete ako ich vkusne a farebne zladiť? Pripravili sme si pre vás pár jednoduchých rád, ktoré vám... prečítať >.

náušnice

Aktuálne trendy náušníc

Na bežné nosenie i na výnimočné príležitosti. Po akých dámskych náušniciach siahnúť najbližšie tak, aby ste zostali vždy aktuálna? Vybrali sme pre vás momentálne trendy náušníc, ktoré dozaista ulahodia oku okoloidúcich i vašemu osobnému vkusu.... prečítať >.