< Späť na zoznam článkov

Zásnubný prsteň a obrúčky, ktoré spolu ladia

pridané 24.07.2023

Ak chcete nosiť po svadbe zasnúbný prsteň aj obrúčku, je dobré myslieť popredu na to, aby spolu šperky pekne ladili. Zdá sa vám táto úloha náročná? Nebojte, vždy existuje riešenie. Tu je niekoľko tipov, ako túto úlohu vyriešite:

1. Materiál a farba 

Základným kritériom pre zlúčenie zásnubného prsteňa a obrúčky je zvolenie rovnakého materiálu a farby. Napríklad, ak je zásnubný prsteň z bieleho zlata, je vhodné zvoliť aj obrúčky z bieleho zlata. Toto zaručí súdržnosť a jednotný vzhľad.

2. Štýl šperkov

Zvážte štýl a dizajn zásnubného prsteňa a snažte sa nájsť obrúčky, ktoré k nemu ladia. Môžete zvoliť podobný vzor, gravírovanie alebo zdobenie, ktoré budú spolu vytvárať harmóniu. Napríklad, ak je zásnubný prsteň zdobený diamantmi, môžete zvoliť obrúčky s jemnými diamantovými detailmi.

3. Veľkosť a tvar

Zohľadnite aj veľkosť a tvar zásnubného prsteňa pri výbere obrúčky. Môžete si vybrať také obrúčky, ktoré sú obdobnej veľkosti a majú podobný tvar. To pomôže zabezpečiť, že šperky budú ladiť a vyzerať na prste dobre.

4. Prispôsobte ich vašim predstavám

Ak nechcete, aby boli zásnubný prsteň a obrúčky úplne totožné, môžete ich mierne odlíšiť. Napríklad pridajte rôzne detaily, ako sú farebné drahokamy, zdobenie alebo personalizované gravírovanie, ktoré sa bude zhodovať s vašou víziou.

5. Konzultácia s odborníkom

Ak máte obavy alebo ťažkosti pri výbere zásnubného prsteňa a obrúčok, dohodnite si konzultáciu s odborníkom. Šperkár alebo zásnubný expert vám môže poskytnúť odborné rady a pomôže vám nájsť správne kombinácie, ktoré budú vyhovovať vášmu vkusu.

6. Vyriešili sme to za vás a vytvorili sme Twin Collection

Naša Twin Collection je dokonalé spojenie zásnubného prsteňa a obrúčok. Pri nej nemusíte rozmýšľať, ako šperky zladiť. Celú sadu sme vytvorili tak, aby ste ju mohli nosiť spoločne. Použili sme do šperkov nádherné diamanty a zladili sme obrúčku pre muža a ženu spolu so zásnubným prsteňom. Viac kúskov z tejto krásnej kolekcie nájdete na našom webe.

 

Najnovšie články

Ukážka GIA diamantového certifikátu, ktorý prikladáme k diamantovým šperkom

Diamantový certifikát

Pred každou kúpou diamantového šperku sa informujte o diamantovom certifikáte! Čo je diamantový certifikát? Certifikát k diamantu je dokument, v ktorom odborník – klenotník hodnotí kvalitu diamantu. Vyplnený certifikát zahŕňa analýzu rozmerov diamantu, čistoty, farby, symetrie a iných... prečítať >.

shutterstock  Converted

Ako si vybrať dokonalé náušnice?

Určite nemusíme klásť dôraz na to, že nášnice sú jedným z najdôležitejších doplnkov každej ženy. Ak vyberiete tie správne, vedia podtrhnúť vašu prirodzenú krásu a rozžiariť váš outfit. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré... prečítať >.

História diamantov

Diamanty majú naozaj dlhú a bohatú históriu. V prvom storočí nášho letopočtu rímsky prírodovedec Plínius povedal: „Diamant je najcennejší nielen z drahých kameňov, ale aj zo všetkých vecí na tomto svete.“ Než sa diamant dostane... prečítať >.