< Späť na zoznam článkov

Všetko o svadobných obrúčkach z bieleho zlata

pridané 20.07.2023

Zlato môže byť vo viacerých farebných prevedeniach. Najklasickejšia je žltá farba, potom máme biele zlato, ale taktiež ružové alebo červené. Všetky tieto farby sa môžu skombinovať na jeden model prsteňa. No vo väčšine prípadov sa používajú iba 2 kombinácie farieb. Ak vás zaujíma najmä biele zlato, prezradíme vám o ňom viac.

 

Biele zlato je jednoducho nádherné. Aj preto je veľmi žiadané a trh ponúka obrovské množstvo modelov prsteňov práve z bieleho zlata. Aj u nás v Kamea si biele zlato vyslúžilo svoje stále miesto a veľký záujem zákazníkov. 

Zloženie bieleho zlata

Kedysi sa používalo iba žlté zlato, no dnes má veľkého konkurenta v podobe bieleho zlata. A ako také biele zlato vlastne vzniká? Za biele zlato sa považuje zliatina rýdzeho žltého zlata. Získavame ju pridávaním rôznych prímesí kovov. Takže prsteň z bieleho zlata nemá 100 % obsah zlata. Ale neľakajte sa, je to úplne normálna vec. Keďže je rýdze zlato veľmi mäkké, musí sa zmiešavať s inými kovmi. Tak získa odolnosť, pevnosť a novú farebnosť.

 

Zmesi, ktoré sa bežne používajú ako prímesi, sú napríklad paládium, nikel, striebro, meď, zinok, platina… Zliatina z paládia alebo niklu sa ešte opracováva rhodiovaním. Práve toto miešanie kovov môže spôsobiť, že časom biele zlato zmení odtieň farby. Stačí však zájsť do klenotníctva, kde sa vám o prsteň postarajú, ošetria ho a opäť bude mať lesk bieleho zlata.

 

Pozor ale na zliatiny z niklom, pretože niektorým ľuďom môžu spôsobovať alergické reakcie.

Čisté zlato a počet karátov

Ak vás zaujíma, koľko zlata šperk obsahuje, tu je jednoduché vysvetlenie:

 

Šperk, ktorý obsahuje 58,5 % čistého zlata, má 14-karátov.

Šperk, ktorý obsahuje 75 % čistého zlata, má 18-karátov.

 

Šperky s vyšším percentom čistého zlata ako 75 vás očaria svojím leskom, no sú oveľa mäkšie a krehkejšie. Preto si zákazníci vyberajú najčastejšie z variantov uvedených vyššie.

Obrúčky z bieleho zlata

Čo určite na bielom zlate oceníte je, že ho zladíte skoro so všetkým oblečením a šperkami. Je elegantné a jemné, preto ho volí väčšina mladomanželov. Svadobné obrúčky z bieleho zlata sú rozhodne výborným riešením. A biele zlato v kombinácii s drahými kameňmi bude pôsobiť ešte krajšie. Nazrite na fotografie obrúčok z bieleho zlata a presvedčte sa sami.

Najnovšie články

Čo robiť keď milujete muža, ale nenávidíte zásnubný prsteň?

Čo robiť keď milujete muža, ale nenávidíte prsteň?

Určite si hovoríte, že keď vás partner požiada o ruku a spýta sa, či budete jeho po celý život, nebudete sa starať o to, ako bude prsteň vyzerať. Povedzme si však pravdu! Tento prsteň budete nosiť po celý... prečítať >.

trendy svadobne obrucky  kamea diamonds

Trendy svadobných obrúčok 2020

Posledné desaťročia svadobný priemysel zaznamenal obrovské zmeny. Tieto zmeny sa posunuli smerom k prejavovaniu osobného štýlu a pravidlá, ktoré kedysi diktovali ako má vyzerať svadba – teda od snehobielych svadobných šiat až po vzorovo vyzdobenú svadobnú... prečítať >.

Ako nosiť zlato každý deň

Predstava o tom, že zlato ma svoje “zlaté časy” za sebou sa nezakladá na pravde. Môžeme konštatovať, že zlato zostáva najväčším trendom, dokonca sa teší rastúcej obľube v Európe i na celom svete. Karát Tradičná... prečítať >.