< Späť na zoznam článkov

Všetko o svadobných obrúčkach z bieleho zlata

pridané 20.07.2023

Zlato môže byť vo viacerých farebných prevedeniach. Najklasickejšia je žltá farba, potom máme biele zlato, ale taktiež ružové alebo červené. Všetky tieto farby sa môžu skombinovať na jeden model prsteňa. No vo väčšine prípadov sa používajú iba 2 kombinácie farieb. Ak vás zaujíma najmä biele zlato, prezradíme vám o ňom viac.

 

Biele zlato je jednoducho nádherné. Aj preto je veľmi žiadané a trh ponúka obrovské množstvo modelov prsteňov práve z bieleho zlata. Aj u nás v Kamea si biele zlato vyslúžilo svoje stále miesto a veľký záujem zákazníkov. 

Zloženie bieleho zlata

Kedysi sa používalo iba žlté zlato, no dnes má veľkého konkurenta v podobe bieleho zlata. A ako také biele zlato vlastne vzniká? Za biele zlato sa považuje zliatina rýdzeho žltého zlata. Získavame ju pridávaním rôznych prímesí kovov. Takže prsteň z bieleho zlata nemá 100 % obsah zlata. Ale neľakajte sa, je to úplne normálna vec. Keďže je rýdze zlato veľmi mäkké, musí sa zmiešavať s inými kovmi. Tak získa odolnosť, pevnosť a novú farebnosť.

 

Zmesi, ktoré sa bežne používajú ako prímesi, sú napríklad paládium, nikel, striebro, meď, zinok, platina… Zliatina z paládia alebo niklu sa ešte opracováva rhodiovaním. Práve toto miešanie kovov môže spôsobiť, že časom biele zlato zmení odtieň farby. Stačí však zájsť do klenotníctva, kde sa vám o prsteň postarajú, ošetria ho a opäť bude mať lesk bieleho zlata.

 

Pozor ale na zliatiny z niklom, pretože niektorým ľuďom môžu spôsobovať alergické reakcie.

Čisté zlato a počet karátov

Ak vás zaujíma, koľko zlata šperk obsahuje, tu je jednoduché vysvetlenie:

 

Šperk, ktorý obsahuje 58,5 % čistého zlata, má 14-karátov.

Šperk, ktorý obsahuje 75 % čistého zlata, má 18-karátov.

 

Šperky s vyšším percentom čistého zlata ako 75 vás očaria svojím leskom, no sú oveľa mäkšie a krehkejšie. Preto si zákazníci vyberajú najčastejšie z variantov uvedených vyššie.

Obrúčky z bieleho zlata

Čo určite na bielom zlate oceníte je, že ho zladíte skoro so všetkým oblečením a šperkami. Je elegantné a jemné, preto ho volí väčšina mladomanželov. Svadobné obrúčky z bieleho zlata sú rozhodne výborným riešením. A biele zlato v kombinácii s drahými kameňmi bude pôsobiť ešte krajšie. Nazrite na fotografie obrúčok z bieleho zlata a presvedčte sa sami.

Najnovšie články

Gemológkontroluječistotudiamantovprinásobnomzväčšení

Čistota diamantov

Čistota upozorňuje na malé prírodné nedostatky, ktoré sa nachádzajú vo všetkých diamantoch aj tej najvyššej kvality. Čím menej nedostatkov sa nachádza v diamantoch tým je jeho čistota vyššia a samozrejme stúpa aj jeho hodnota. Tieto... prečítať >.

shutterstock

5 drobností, vďaka ktorým oživíte romantiku.

KOMPLIMENT, KOMPLIMENT, KOMPLIMENT   Komplimentov nie je nikdy dosť. Vzťah ako taký by mal byť aj o tom, že sa navzájom ako osobnosti posúvate ďalej a pomáhate si na tejto ceste za “lepším ja”. Čo... prečítať >.

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Ako sa starať o diamantový zásnubný prsteň?

Dostali ste svoj vytúžený diamantový zásnubný prsteň? Diamantové zásnubné prstene však vyžadujú náležitú starostlivosť, preto vám prinášame niekoľko tipov ako sa o váš šperk správne starať, aby vám vydržal čo najdlhšie. Pravidlom číslo jedna je... prečítať >.