< Späť na zoznam článkov svadobne kytice

Svadobné kytice: z týchto druhov máte na výber

pridané 28.06.2021

Okrem svadobných obrúčok, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každej svadby, je dôležitý aj výber svadobnej kytice. Veď nielen šperky, ale aj kvety nevestu skrášľujú. Preto vám v tomto článku ukážeme, aké rôzne druhy svadobných kytíc existujú. 

Klasická guľatá kytica

Guľatá kytica bola vždy u neviest veľmi obľúbená. Gro kytice sú väčšie kvety a tie sa dopĺňajú menšími, prípadne sa dozdobujú perlami alebo inými trblietavými ozdobami.

svadobna kytica

Jeden druh kvetov

Ak preferujete jednoduchší štýl pred vyzdobeným, kyticu si môžete nechať naaranžovať iba z jedného druhu kvetov. Veľmi obľúbeným je biela gypsomilka. Tú veľakrát vidíme aj vo vlasoch neviest alebo v celej svadobnej výzdobe.

svadobna kytica

Predĺžený tvar

Stretáme sa aj s takzvaným predĺženým tvarom kytíc. Ak nechcete klasický guľatý alebo polguľatý tvar kytice, toto môže byť pre vás vhodné riešenie. Tento druh kytice pôsobí honosne a zaujímavo. 

svadobna kytica

Hravý a farebný folklór

Táto kytica pripomína svojou farebnou kombináciou folklórny štýl. Dnes sú kytice vo folklórnom štýle veľmi moderné. Nachádzajú sa v nich aj lúčne kvety. Celkovo pôsobí kytica príjemným a hravým dojmom. Pri nich sa aranžérky môžu ľubovoľne realizovať.

svadobna kytica

Malá kytička

Niektoré nevesty netúžia po veľkých honosných kyticiach, ale skôr po niečom menšom a peknom. Malé kytičky sú milé, pekné a praktické. Kvety si do nich vyberiete podľa svojich predstáv.

svadobna kytica

Nepravidelný tvar

Ak sa chcete odlíšiť, nechajte si vyrobiť svadobnú kyticu v nepravidelnom tvare. Zelené listy ju dokážu oživiť a vytvoriť z nej zaujímavé umelecké dielo. Tak ako pri šperkoch, ani pri kyticiach sa kreativite medze nekladú. 

svadobna kytica

Z umelých kvetov

Ak je vám ľúto, že by mali po pár dňoch kvety zvädnúť, môžete si svadobnú kyticu nechať vyrobiť z umelých kvetov. Je to veľmi praktické riešenie. Dnes už umelé kvety vyzerajú skoro úplne ako živé, preto si nikto túto malú kamufláž” nevšimne.

svadobna kytica

Konzervované sušené kvety

Druhou možnosťou, ako sa vyhnúť živej kytici, je použitie konzervovaných sušených kvetov. Sušenie kvetov je dlhší proces a robí sa viacerými spôsobmi. Niektoré kvety sa po vysušení dokonca aj maľujú, aby mali výraznejšie farby. Takáto krásna kytica vám vydrží aj niekoľko rokov.

svadobna kytica

Najnovšie články

svadobne tradicie

6 najznámejších svadobných tradícií a ich pôvod

Od vašich zásnub až po váš veľký svadobný deň sprevádza vaše šťastie množstvo svadobných tradícií. Niektoré tradície sa už vytratili, ale niektoré stále ostávajú. My sme pre vás vybrali tých 6, ktoré sa zväčša dodržiavajú... prečítať >.

ako vybrat zasnubny prsten kamea diamonds

Ako na nákup zásnubného prsteňa alebo svadobných obrúčok

Výber prsteňa môže byť veľmi ťažkým orieškom. Preto sme sa nad tým zamysleli a prinášame Vám jednoduchý návod, ktorý Vám zaručene pomôže s nákupom. Veríme, že tento krátky návod Vám pomôže vybrať tie pravé prstene,... prečítať >.

shutterstock

Ako kombinovať šperky so spoločenským odevom?

Oslavy, svadobné hostiny a stužkové sa blížia. Radi by ste nosili zaujímavé outfity v kombinácií so šperkami, ale neviete ako ich vkusne a farebne zladiť? Pripravili sme si pre vás pár jednoduchých rád, ktoré vám... prečítať >.