< Späť na zoznam článkov svadba v zime

Svadba v zime: 5 rád, na čo myslieť pri výbere svadobných šiat

pridané 22.11.2021

Chladnejšie mesiace sú pred nami a prípravy na svadbu v plnom prúde pokračujú. Výber vhodného miesta pre svadobný obrad zastáva v rebríčku priorít pre znalého organizátora prvé miesto. No myseľ nás smrteľníkov tak nefunguje a namiesto toho preskočí priamo k tomu najočakávanejšiemu bodu programu svadobným šatám. Nad čím ale nevesta pri ich výbere musí premýšľať?  Vyhýbať sa bezramienkovým šatám či tým z ľahkých materiálov je myšlienka, ktorá nás napadne medzi prvými. Práve preto sme vytvorili zoznam 5 rád, ktoré vás nemusia hneď napadnúť, ale v konečnom dôsledku pomôžu vyčarovať svadobný outfit vašich snov. 

Dlhé rukávy ako základ výbavy

Odhalený chrbát, či korzetový top bez ramienok so srdcovým výstrihom vyzerajú krásne. No pri exteriérovom obrade alebo v chladných interiérových priestoroch vie jeden veľmi rýchlo toto rozhodnutie oľutovať. Vhodným variantom sú róby s elegantnými dlhými rukávmi, ktoré síce chrbát zakryjú, no o to väčší priestor sa ponúkne pri zvýraznení dekoltu.

svadobné šaty

Prekvapenie pod svadobnými vrstvami

Prečo vsádzať všetko na staré známe porekadlo „menej je niekedy viac”? Čo tak radšej vybrať šaty s bohatou a objemnou královskou sukňou? Pod takú sa dá skryť všeličo a vášmu svadobnému outfitu to nijako z elegancie neuberie. Zimné topánky pod šatami aj tak vidieť nebude a naše nohy nám určite v mene zdravia aj tepla poďakujú.

svadba

Šperkov sa netreba báť

Stále častejšie sa stáva, že nevesty zo strachu, že budú pôsobiť dojmom ovešaného vianočného stromčeka, šperky úplne vynechávajú. Trik je ale naopak v tom, nájsť tie správne kombinácie pre vašu róbu. V prípade, že šaty sú až po krk, zatiaľ čo vlasy sú vypnuté dohora, je dôležité zamerať sa na výraznejšie náušnice. Ak budete mať vlasy rozpustené a hlbší dekolt, prednosť by mal dostať náhrdelník a nejaká ozdobná spona do vlasov. Pokiaľ si v svadobný deň budete chcieť na prste nechať aj zásnubný prsteň, v našom klenotníctve v Trenčíne vám poradíme, ako ho perfektne zladiť so svadobnou obrúčkou.

svadobné šperky

Vrstvy ako lupene ruží

Keď zvažujete zimnú svadbu, tak nech už zvolíte hocijaký štýl šiat, od začiatku rátajte s tým, že budete potrebovať nejaký zimný plášť alebo kožušinku. Využijete ho pri prechode z jedného interiéru do druhého alebo pri spontánnom svadobnom fotení s rodinou či vašou polovičkou. V dnešnej dobe vieme vyberať naozaj z bohatej ponuky svadobných prehozov. Dôležité ale je všetky si s dostatočným predstihom vyskúšať a nenechávať nič na vec náhody.

svadobná pelerína

Investujte aj do druhých šiat 

Ako to už býva, niekedy sa naše predstavy šiat, ktoré by spĺňali požiadavky do chladného aj teplého prostredia, proste skĺbiť nedajú. Vtedy je načase začať premýšľať o variante kúpy aj druhých. Jedny s nadýchanou sukňou do chladného počasia, druhé s tým neodolatelným odhaleným chrbátom, po ktorých ste toľko dúžili. Využiť ich môžete napríklad po polnoci. Vydávame sa predsa len raz (možno dvakrát) v živote, tak prečo z toho nespraviť udalosť, na ktorú nikto len tak ľahko nezabudne. 

Ak ste si niektoré naše rady zobrali k srdcu, tak pevne držíme palce pri výbere šiat. No pre tých, ktorí si už svoje áno povedali, tak odporúčame článok o tom, ako sa starať o svoje svadobné obrúčky, aby nikdy nestratili svoj lesk

svadobné šaty

Zdroj fotiek: pinterest.com

Najnovšie články

Ak chcete spraviť Vaše svadobné obrúčky zaujímavejšími a špeciálnymi len pre vás určite ich obohaťte gravírovaním.

Gravírovanie svadobných obrúčok

Svadba je určite tou najväčšou udalosťou v živote zasnúbeného páru. Každá svadba je unikátna a nezabudnuteľná. Svadobné obrúčky aj napriek ich dokonalému prevedeniu či množstvu variácií, a odpustite nám to, ale až také originálne nie sú. Ak chcete... prečítať >.

muz pred svadbou

Ako bezbolestne zvládnuť dni pred svadbou

Pár rýchlych rád pre budúcich ženíchov Je čas urobiť veľký krok. Už ste využili romantickú chvíľu a dali jej malú krabičku, v ktorej objavila zásnubný prsteň. Ale ako vieme, všetko má svoju cenu. Svadba nie... prečítať >.

5 kúskov, ktoré deklarujú Vašu lásku navždy

Deklarovanie Vašej lásky so značkou KAMEA je prísľub daru, ktorý oslavuje romantické puto. Vášnivo, bláznivo a intenzívne. To je celé na čom záleží. Od zásnubného prsteňa až po šperk na výročie zlatej svadby. Od prvých... prečítať >.