< Späť na zoznam článkov

Poradíme vám, ako si vybrať svadobné obrúčky

pridané 19.07.2023

Výber obrúčok nie je vždy až taký jednoduchý. Ale výhodou je, že nemusíte mať obaja úplne rovnaké obrúčky. Dnes máte krásne varianty ženských a mužských obrúčok, ktoré splnia vaše očakávania. Máme pre vás pripravených pár rád, podľa čoho vlastne obrúčky vyberať.

3 najčastejšie materiály, z ktorých sa prstene vyrábajú

ZLATO

Od materiálu sa odvíja cena prsteňov, odolnosť a kvalita. Najobľúbenejším a najčastejšie používaným materiálom je jednoznačne zlato. Má hneď niekoľko výhod:

– dlhú životnosť,

– farebné prevedenia (žlté, biele, ružové),

– ľahko sa s ním pracuje.

 

STRIEBRO 

Striebro je krásny materiál. Nie je však až tak využívaný ako napríklad zlato. Jeho povrch je potrebné upravovať rodiovaním, aby spevnelo a nesčernelo.

Výhody striebra:

– je cenovo dostupnejšie ako napr. zlato,

– veľmi dobre ho zladíte s inými šperkami a oblečením.

 

PLATINA

Platina ma strieborno-sivú farbu a je to drahší materiál ako zlato. Zároveň je aj o niečo tvrdšia ako zlato. Je teda nízka šanca, že by ste prsteň z platiny poškriabali. Na druhej strane to ale nie je vhodný materiál na gravírovanie.

Jej výhody:

– vysoká odolnosť,

– vysoká rýdzosť,

– farebná stálosť.

Drahokamy, ktoré zdobia svadobné obrúčky

DIAMANTY – BRILIANTY

Diamant je vzácny minerál, po ktorom túži nejedna žena. Ide o najtvrdší nerast na zemi, preto ho nepoškriabete a nerozbijete. Udrží si stály lesk. 

Ak upravíme diamant brúsením, vznikne z neho briliant. Briliant je vlastne tvar, do ktorého sa diamant vybrúsi.

ZIRKÓNY

Zirkón je na prvý pohľad nerozoznateľný od diamantu. Zirkón je najstarší drahokam na svete. Je krehkejší ako diamant a cenovo lacnejší. Má mnoho farebných odtieňov a je veľmi obľúbený.

Teraz už viete niečo viac o tom, aký materiál sa používa na výrobu obrúčok a aké vzácne kamene ho najčastejšie zdobia. Myslite na to aj pri samotnom nákupe obrúčok. Nezabudnite si overiť, či má daný šperk aj certifikát o pravosti.

 

Ak sa rozhodnete, z akého materiálu budú vaše obrúčky a aký drahý kameň ich bude zdobiť, musíte sa riadiť už len svojím osobitým vkusom. Pozrite si naše kolekcie svadobných obrúčok a vyberte si tie pravé.

Najnovšie články

Svadobné šperky, náušnice, prívesky a sety

Ako ušetriť na svadobných šperkoch?

Veľa budúcich neviest si myslí, že čím viac peňazí minú na svadobné šperky, tým budú vyzerať okúzľujúcejšie na svojej svadbe. To nie je celkom až tak pravda a veľa “šetrných” neviest myslí na svoj finančný... prečítať >.

zasnubne prstene krabicka stojan

Ako si vyčistiť zásnubný prsteň v pohodlí domova?

Ako prevenciu počas pandémie Koronavírusu (Covid-19) odporúčame NENOSIŤ zásnubné prstene, svadobné obrúčky, náramky ako aj hodinky na rukách. Nosenie šperkov a iných doplnkov na verejnosti môže výrazne znížiť účinnosť odporúčaných hygienických opatrení! Nielenže na niektorých... prečítať >.

Photo

Jesenné zásnuby s KAMEA

Jedno z najromantickejších požiadaní o ruku sa istotne deje v prírode. Predstavte si pestrofarebné kopce, teplé babie leto a jej jemnú ruku v tej vašej ako mierite na vrchol niektorého zo slovenských kopcov. No na... prečítať >.