< Späť na zoznam článkov

Poradíme vám, ako si vybrať svadobné obrúčky

pridané 19.07.2023

Výber obrúčok nie je vždy až taký jednoduchý. Ale výhodou je, že nemusíte mať obaja úplne rovnaké obrúčky. Dnes máte krásne varianty ženských a mužských obrúčok, ktoré splnia vaše očakávania. Máme pre vás pripravených pár rád, podľa čoho vlastne obrúčky vyberať.

3 najčastejšie materiály, z ktorých sa prstene vyrábajú

ZLATO

Od materiálu sa odvíja cena prsteňov, odolnosť a kvalita. Najobľúbenejším a najčastejšie používaným materiálom je jednoznačne zlato. Má hneď niekoľko výhod:

– dlhú životnosť,

– farebné prevedenia (žlté, biele, ružové),

– ľahko sa s ním pracuje.

 

STRIEBRO 

Striebro je krásny materiál. Nie je však až tak využívaný ako napríklad zlato. Jeho povrch je potrebné upravovať rodiovaním, aby spevnelo a nesčernelo.

Výhody striebra:

– je cenovo dostupnejšie ako napr. zlato,

– veľmi dobre ho zladíte s inými šperkami a oblečením.

 

PLATINA

Platina ma strieborno-sivú farbu a je to drahší materiál ako zlato. Zároveň je aj o niečo tvrdšia ako zlato. Je teda nízka šanca, že by ste prsteň z platiny poškriabali. Na druhej strane to ale nie je vhodný materiál na gravírovanie.

Jej výhody:

– vysoká odolnosť,

– vysoká rýdzosť,

– farebná stálosť.

Drahokamy, ktoré zdobia svadobné obrúčky

DIAMANTY – BRILIANTY

Diamant je vzácny minerál, po ktorom túži nejedna žena. Ide o najtvrdší nerast na zemi, preto ho nepoškriabete a nerozbijete. Udrží si stály lesk. 

Ak upravíme diamant brúsením, vznikne z neho briliant. Briliant je vlastne tvar, do ktorého sa diamant vybrúsi.

ZIRKÓNY

Zirkón je na prvý pohľad nerozoznateľný od diamantu. Zirkón je najstarší drahokam na svete. Je krehkejší ako diamant a cenovo lacnejší. Má mnoho farebných odtieňov a je veľmi obľúbený.

Teraz už viete niečo viac o tom, aký materiál sa používa na výrobu obrúčok a aké vzácne kamene ho najčastejšie zdobia. Myslite na to aj pri samotnom nákupe obrúčok. Nezabudnite si overiť, či má daný šperk aj certifikát o pravosti.

 

Ak sa rozhodnete, z akého materiálu budú vaše obrúčky a aký drahý kameň ich bude zdobiť, musíte sa riadiť už len svojím osobitým vkusom. Pozrite si naše kolekcie svadobných obrúčok a vyberte si tie pravé.

Najnovšie články

Skúmanie zafarbenia diamantu osadeného v zásnubnom prsteni

Farba diamantov

Akékoľvek výrazné zafarbenie číreho diamantu sa považuje za nedostatok. Najčastejšie v čírych diamantoch môžete objaviť bledožltú farbu. Toto je dôvod, prečo je farba diamantu a jeho stupeň bezfarebnosti veľmi dôležitý. V KAMEA Diamonds sa sústreďujeme... prečítať >.

shutterstock

Súťaž o svadobné obrúčky KAMEA

Milí priatelia, po prestávke z dôvodu pandémie sme si pre Vás pripravili špeciálnu súťaž o výnimočné svadobné obrúčky z našej zlatníckej dielne. Súťaž je určená pre všetky páry, ktoré práve plánujú svadbu. Stačí, ak nám... prečítať >.

zásnubný prsteň

TOP 7 zásnubných prsteňov do 500 eur

  Seneca raz povedal: „Ak chceš byť milovaný, miluj.” A verte, že so zásnubným prsteňom vašu vzájomnú lásku s vašou polovičkou deklarujete už navždy. Pripravili sme si pre vás zoznam TOP 7  zásnubných prsteňov, ktoré... prečítať >.