< Späť na zoznam článkov

Poradíme vám, ako si vybrať svadobné obrúčky

pridané 19.07.2023

Výber obrúčok nie je vždy až taký jednoduchý. Ale výhodou je, že nemusíte mať obaja úplne rovnaké obrúčky. Dnes máte krásne varianty ženských a mužských obrúčok, ktoré splnia vaše očakávania. Máme pre vás pripravených pár rád, podľa čoho vlastne obrúčky vyberať.

3 najčastejšie materiály, z ktorých sa prstene vyrábajú

ZLATO

Od materiálu sa odvíja cena prsteňov, odolnosť a kvalita. Najobľúbenejším a najčastejšie používaným materiálom je jednoznačne zlato. Má hneď niekoľko výhod:

– dlhú životnosť,

– farebné prevedenia (žlté, biele, ružové),

– ľahko sa s ním pracuje.

 

STRIEBRO 

Striebro je krásny materiál. Nie je však až tak využívaný ako napríklad zlato. Jeho povrch je potrebné upravovať rodiovaním, aby spevnelo a nesčernelo.

Výhody striebra:

– je cenovo dostupnejšie ako napr. zlato,

– veľmi dobre ho zladíte s inými šperkami a oblečením.

 

PLATINA

Platina ma strieborno-sivú farbu a je to drahší materiál ako zlato. Zároveň je aj o niečo tvrdšia ako zlato. Je teda nízka šanca, že by ste prsteň z platiny poškriabali. Na druhej strane to ale nie je vhodný materiál na gravírovanie.

Jej výhody:

– vysoká odolnosť,

– vysoká rýdzosť,

– farebná stálosť.

Drahokamy, ktoré zdobia svadobné obrúčky

DIAMANTY – BRILIANTY

Diamant je vzácny minerál, po ktorom túži nejedna žena. Ide o najtvrdší nerast na zemi, preto ho nepoškriabete a nerozbijete. Udrží si stály lesk. 

Ak upravíme diamant brúsením, vznikne z neho briliant. Briliant je vlastne tvar, do ktorého sa diamant vybrúsi.

ZIRKÓNY

Zirkón je na prvý pohľad nerozoznateľný od diamantu. Zirkón je najstarší drahokam na svete. Je krehkejší ako diamant a cenovo lacnejší. Má mnoho farebných odtieňov a je veľmi obľúbený.

Teraz už viete niečo viac o tom, aký materiál sa používa na výrobu obrúčok a aké vzácne kamene ho najčastejšie zdobia. Myslite na to aj pri samotnom nákupe obrúčok. Nezabudnite si overiť, či má daný šperk aj certifikát o pravosti.

 

Ak sa rozhodnete, z akého materiálu budú vaše obrúčky a aký drahý kameň ich bude zdobiť, musíte sa riadiť už len svojím osobitým vkusom. Pozrite si naše kolekcie svadobných obrúčok a vyberte si tie pravé.

Najnovšie články

Plánujete sa zasnúbiť na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite!

Zásnuby na Valentína – áno alebo nie?

Plánujete požiadať Vašu partnerku o ruku na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite. Plánovanie zasnúbenia na Valentína môže byť veľmi ťažké už len preto, že je to najromantickejší deň v roku. Musíte si byť stopercentne istý,... prečítať >.

svadobne sperky obrad

Ako vybrať vhodné svadobné šperky pre nevesty a ženíchov

Pri výbere svadobných šperkov existujú určité pravidlá dobrej etikety, ktoré vám môžu pomôcť vycibriť váš vkus. Vo všeobecnosti platí, že nevesta by mala mať v deň svadby iba jednoduché a elegantné šperky. Mala by sa... prečítať >.

Opera Snapshot     ikamea

Angel Collection

Hodvábny dotyk ženskosti, prirodzenosti, nežnosti, emócií, zmyselnosti a bezstarostnosti v sebe zhmotňuje ANGEL COLLECTION. Nadpozemsky čisté šperky navrhnuté pre odvážne, zamilované a moderné ženy s citom pre romantiku. S charizmou a eleganciou týchto šperkov budete... prečítať >.