< Späť na zoznam článkov kamea maj

Mesiac plný lásky – je ale máj vhodný na svadbu alebo zásnuby?

pridané 16.05.2022

Máj. Mesiac, keď sú si zamilovaní o niečo bližší a nechávajú sa unášať svojimi pocitmi. Častokrát sa práve v tomto mesiaci zaľúbenci rozhodnú spečatiť svoju lásku zásnubami či svadbou. No traduje sa jedna povera, ktorá hovorí: „Svadba v máji, nevesta sa máry.“ Aj dnes sa nájdu ľudia, ktorí strašia nevesty tým, že svadba v tomto mesiaci je odsúdená na neúspešné manželstvo. Je to naozaj tak?

Povery v minulosti

Hlavnými dôvodmi pre zváženie svadobného či zásnubného dňa sú rôzne povery, ktoré môžu zamilované dvojice zneistiť. Vyššie spomenutá povera bola skôr strašiakom pre dávnejšie časy, keď ľudia ešte pracovali na poliach alebo sa starali o hospodárske zvieratá. Povera narážala na to, že ak nevesta otehotnela v máji počas svadobnej noci, v rizikovom prvom trimestri sa podieľala na prácach, ktoré mohli ohroziť nielen jej zdravotný stav, ale aj dieťaťa.

Traduje sa však aj upravená verzia povery, ktorá zase hovorí, že: „Svadba v máji, skoré máry“. Tá hovorí o tom, že jeden z dvojice po svadbe skoro zomrie. 

Vrátane dvoch spomínaných povier sa svadby v máji nemali konať, pretože na jar ľudia nemajú čo ponúknuť svadobným hosťom, keďže svoju úrodu spotrebovali počas zimy a máj je obdobie, počas ktorého úroda pomaly rastie v pôde. 

Ak ste poverčiví a máte strach z rôznych povier, určite bude lepšie nechať vašu oslavu lásky na mesiac, ktorý vás nebude strašiť tým, čo by vás mohlo postihnúť po svadbe.

kamea svadba

Máj lásky čas 

Avšak, buďme k sebe úprimní. Čarokrásne obdobie prebúdzania sa prírody, kvitnúcich kvetov, príjemné teplé dni a rozkvitajúca sa láska dvoch mladých ľudí. Takéto obdobie by mohlo byť priam stvorené na výmenu svadobných obrúčok a sľubov priamo pod holým nebom.

Čo je však jasné, je to, že máj praje láske ako takej. Síce sa tradujú povery, že to nie je vhodný mesiac na svadbu, ale o tom, či je vhodné v máji pokľaknúť pred svojou drahou polovičkou, sme sa doteraz nič nedozvedeli. 

Preto využite príjemný májový podvečer pri západe slnka pod kvitnúcim sa stromom alebo niekde na lúke plnej kvetov a vyslovte „tú otázku“, vďaka ktorej budete môcť svojej drahej nastoknúť zásnubný prsteň na prst.

kamea prstenprsten kamea

Pevne veríme, že sme nikoho z vás nevystrašili z povier, ktoré sa kedysi tradovali. Možno občas treba búrať predsudky a ukázať, že nech sa hovorí čokoľvek, láska dvoch ľudí je silná a pred výmenou zlatých obrúčok ich nezastaví nič. 

Ak by ste sa rozhodli pre svadbu v jarných mesiacoch, možno vám pri plánovaní pomôže náš článok o tom, ako môže vyzerať vaša svadba na jar.

Najnovšie články

Ukážka GIA diamantového certifikátu, ktorý prikladáme k diamantovým šperkom

Diamantový certifikát

Pred každou kúpou diamantového šperku sa informujte o diamantovom certifikáte! Čo je diamantový certifikát? Certifikát k diamantu je dokument, v ktorom odborník – klenotník hodnotí kvalitu diamantu. Vyplnený certifikát zahŕňa analýzu rozmerov diamantu, čistoty, farby, symetrie a iných... prečítať >.

Ako si vybrať dokonalé náušnice?

Určite nemusíme klásť dôraz na to, že nášnice sú jedným z najdôležitejších doplnkov každej ženy. Ak vyberiete tie správne, vedia podtrhnúť vašu prirodzenú krásu a rozžiariť váš outfit. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré... prečítať >.

História diamantov

Diamanty majú naozaj dlhú a bohatú históriu. V prvom storočí nášho letopočtu rímsky prírodovedec Plínius povedal: „Diamant je najcennejší nielen z drahých kameňov, ale aj zo všetkých vecí na tomto svete.“ Než sa diamant dostane... prečítať >.

Našich klientov radi privìtame v našom štýlovom zlatníckom štúdiu, kde sa budeme venovať výhradne vám. K dispozícii vám bude vyučený klenotnik - gemológ s 23-ročnou praxou.
Objednať sa môžete na tel. 0904 618 009 / mailom.