< Späť na zoznam článkov kamea svadba

Inšpirujte sa, ako môže vyzerať svadba na jar

pridané 04.04.2022

Prichádzajúca jar prináša so sebou nový život. Počas dní, kedy nás slnečné lúče dobíjajú pozitívnou energiou môžeme počuť spev vtáčikov, pomaličky cítiť vôňu rozkvitajúcich sa kvetov. Čo môže byť viac romantické, ako vkročiť do nového spoločného života výmenou svadobných obrúčok z bieleho zlata práve pod rozkvitajúcou sa čerešňou v máji, v mesiaci plnom lásky? 

V dnešnom článku vám prinesieme niekoľko inšpirácií, ako by mohla vyzerať vaša svadba počas jarných mesiacov.

Miesto svadby 

Nie je písané pravidlo, že svadba musí prebehnúť v kostole alebo oslava vo vychýrenej reštaurácii. Ak ste romantické duše, jarná svadba je pre vás ako stvorená. Jarné obdobie ponúka veľké množstvo priestorov na svadbu ako zima alebo jeseň. Obrad sa môže konať pod holým nebom a vy tak budete kráčať k láske svojho života záhradou, ktorá je plná farebných rozkvitnutých kvetov. Avšak jarné počasie je nevyspytateľné, a preto treba mať aj plán B. Ak si nájdete zachovalú stodolu, ktorá za sebou skrýva čarokrásnu záhradu, vaša svadobná hostina a obrad bude nezabudnuteľným romantickým zážitkom nielen pre vás, ale aj vašich hostí. 

Svadobná výzdoba

Jemná fialová farba patrí k jarnej svadbe, ak milujete vôňu orgovánu, fialiek. Aj pastelové farby krásne oživia vašu výzdobu. Pre ozvláštnenie svadobnej výzdoby použite rôzne drobnosti, ktorých je neúrekom. Napríklad vtáčie klietky plné farebných kvetov alebo živý kvietok na servítke s príborom. Pri jarnej svadbe môžete využiť aj rozkvitajúce vetvičky bahniatok či zlatého dažďa. Môžete ich tak naaranžovať do váz na stoly, prípadne nimi vyzdobiť priestor, v ktorom sa bude konať obrad. 

kamea jar

Jedlo

Experimentovať s kvetmi sa dá aj pri jedle. Ak nie ste na príliš prečačkané torty, zakomponovať do vašej svadobnej torty jemné kvietky je určite ten správny krok. Šikovné cukrárky tak môžu ozvláštniť jednoduchú tortu živými alebo zmrazenými kvetmi. Plánujete mať mať na svadbe sladký bufet, kde si môžu vaši hostia trošku pomaškrtiť? Rozkvitnuté mafiny či cake pops budú čerešničkou na torte jarného svadobného zdobenia.  

Prepojenie s prírodou

Narcisy, tulipány, konvalinky či hyacinty. Nebojte sa zakomponovať tieto kvety aj do svojej svadobnej kytice. Jemné biele svadobné šaty si pýtajú, aby nevesta držala v ruke prekrásnu kyticu zo žiarivo žltých narcisov. Výnimočnosť svadobných šiat môžete podčiarknuť vo forme nežných drobných kvietkov, či už ľubovoľne rozmiestnené na sukni šiat, alebo ako jemný detail na rukávoch svadobných šiat.  

Pevne veríme, že sme vám priniesli aspoň štipku inšpirácie do plánovania vašej vysnívanej svadby. Nezabúdajte, že nie je dôležité, ako veľmi bude rozkvitnutá vaša svadba, ale dôležité je, aby kvitla a hýrila farbami vaša spoločná cesta. 

Vrátane vašej svadby by mali žiariť aj strieborné svadobné obrúčky, ktoré vás budú spájať po zvyšok života. Na stránke Kamea Diamonds môžete nájsť niekoľko svadobných obrúčok, spomedzi ktorých si vyberú aj tí najnáročnejší. Vrátane obrúčok si môžu budúce nevesty doladiť k svadobnej výzdobe a šatám aj svadobné šperky.

Najnovšie články

Skúmanie zafarbenia diamantu osadeného v zásnubnom prsteni

Farba diamantov

Akékoľvek výrazné zafarbenie číreho diamantu sa považuje za nedostatok. Najčastejšie v čírych diamantoch môžete objaviť bledožltú farbu. Toto je dôvod, prečo je farba diamantu a jeho stupeň bezfarebnosti veľmi dôležitý. V KAMEA Diamonds sa sústreďujeme... prečítať >.

shutterstock

Súťaž o svadobné obrúčky KAMEA

Milí priatelia, po prestávke z dôvodu pandémie sme si pre Vás pripravili špeciálnu súťaž o výnimočné svadobné obrúčky z našej zlatníckej dielne. Súťaž je určená pre všetky páry, ktoré práve plánujú svadbu. Stačí, ak nám... prečítať >.

zásnubný prsteň

TOP 7 zásnubných prsteňov do 500 eur

  Seneca raz povedal: „Ak chceš byť milovaný, miluj.” A verte, že so zásnubným prsteňom vašu vzájomnú lásku s vašou polovičkou deklarujete už navždy. Pripravili sme si pre vás zoznam TOP 7  zásnubných prsteňov, ktoré... prečítať >.