< Späť na zoznam článkov

Máj – ideálny čas na požiadanie o ruku

pridané 20.07.2023

Ak rozmýšľate, ktorý mesiac je najromantickejší, tak je to práve máj. Nie nadarmo sa hovorí „máj – lásky čas”. Všetko kvitne, pučí, zelenie sa…je ideálny čas na požiadanie o ruku.

Máj – lásky čas. Prečo má tento prívlastok?

Asi sa zamýšľate, prečo sa práve tomuto mesiacu hovorí „máj – lásky čas”. V minulosti bol práve mesiac máj mesiacom, kedy už ľudia mohli chodiť večer von na prechádzky, pretože zima odišla. Mladí ľudia mali viac príležitostí zoznámiť sa. Máj sa spája v viacerými oslavami alebo tradíciami. Povieme si o tých najznámejších.

 

Sviatok Beltain

Beltain – sviatok, kedy sa oslavuje život, láska a plodnosť. Zapaľujú sa ohne, aby spálili všetko nedobré, všetky pozostatky zimy. Cez tieto ohne sa skáče, aby si človek udržal zdravie po celý rok. V niektorých častiach Slovenska sa doposiaľ zakladajú a pália vatry.

 

Stavanie mája

Nemôžeme zabudnúť ani na stavanie mája. Mládenci stavajú dievčatám v dedine máje, ktoré sú ozdobené stužkami. Máje sa u nás stavajú dodnes. Je to krásny prejav lásky.

Bozkávanie pod rozkvitnutou čerešňou

A určite poznáte aj bozkávanie párov pod čerešňou. Keď sa s niekým pobozkáte pod čerešňou, zabezpečíte si dostatok lásky po celý rok. No a čo tak pokľaknúť práve pri takom bozku pod čerešňou? Nádherné miesto a symbolika – ideálne riešenie, pokiaľ neviete, ako také žiadanie o ruku zrealizovať.

 

Ak teda muž chce byť romantický a chce svoju priateľku požiadať o ruku práve v máji, ktorý je symbolom lásky, určite to bude nezabudnuteľné. Kedysi sa mladé páry zasnubovali v máji a na jeseň mali svadbu (obdobie po zbere úrody, keď už nebolo toľko práce). Dnes už sa tieto zvyky nedodržiavajú, je iná doba a budúci manželia si dátum svadby vyberajú podľa úplne iných metrík.

 

Zásnubné prstene

K žiadosti o ruku je potrebné vybrať si ten správny prsteň. Nazrite preto do našich kolekcií, ktoré vás inšpirujú.

Najnovšie články

dozivotny bezplatny servis svadobne obrucky

5 rýchlych rád pre uchovanie krásy vašich svadobných obrúčok

Svadobné šperky sú pravdepodobne tie najcennejšie kúsky šperkov, ktoré vlastníte. Nielenže ste pri ich výbere strávili nespočet hodín hľadania a museli ste si hlbšie siahnuť do peňaženky, ale majú aj veľkú citovú hodnotu. Preto, je... prečítať >.

nakupujte bez starosti zlava sperky  percent kamea diamonds

Nakupujte bez starostí s 15% zľavou

Priatelia, táto mimoriadna a zároveň nepríjemná situácia zasiahla nás všetkých. Nikto si pred niekoľkými týždňami nedokázal ani len predstaviť, čo nás čaká a neminie. Naše životy sa zmenili zo dňa na deň a všetci už... prečítať >.

H

Moderné diamantové náušnice roku 2020

Pokiaľ ide o diamanty, tie azda nikdy nevyjdú z módy. Diamantové náušnice sú splneným snom mnohých žien. Vo všeobecnosti sú veľmi elegantným a kvalitným doplnkom. My sme sa pozreli na top trendy diamantových náušníc roku... prečítať >.