< Späť na zoznam článkov zasnuby kamea

Je žiadosť o ruku počas Valentína klišé alebo novodobý trend?

pridané 07.02.2022

Valentín je sviatkom všetkých zaľúbených. Má nám pripomenúť, ako veľmi sú dôležití vybraní ľudia v našich životoch. Oslava 14. februára je u väčšiny ľudí každoročnou súčasťou tohto mesiaca, ale pre niektorých ľudí je to iba obyčajný deň ako ktorýkoľvek iný v týždni. Aspoň jeden deň v roku, ak nie každý deň, by ste si mali rozhodne pripomenúť, ako veľmi sa ľúbite a prekvapiť svojho partnera malým darčekom. Prejavy lásky môžu mať naozaj rozličné rozmery. Od darovania zaľúbeného odkazu až po žiadosť o ruku. Zásnuby v tento deň môžu byť naozaj čarovným zážitkom. Počas Valentína by ste sa mali určite predviesť. Čo však povie viac ako diamantový prsteň? Sú zásnuby na Valentína to pravé alebo ide o klišé, ktoré sa už dávno nenosí? 

Trend alebo klišé

Pre niekoho dokonalý deň, pre niekoho veľké klišé. Z objektívneho hľadiska neexistuje odpoveď áno či nie. Atmosféra v tento deň však môže byť skutočne dokonalá. Výklady a kaviarne sú často plné srdiečkových dekorácií a plánovanie môže byť oveľa jednoduchšie. Deň zamilovaných však prináša pozitíva aj negatíva, s ktorými by ste mali určite počítať, pokiaľ sa rozhodnete vysloviť tú dokonalú otázku: „Vezmeš si ma?“. Poďme si však zhrnúť, s akými pozitívami a akými negatívami sa môžete stretnúť.

zasnubny prsten kamea

Pozitíva valentínskeho zasnúbenia

To, čomu sa určite potešíte, sú valentínske balíčky a akcie, ktoré má množstvo reštaurácií, kaviarní a hotelov v ponuke. Často sa vám postarajú o nezabudnuteľný servis, ktorý je ideálny pri žiadosti o ruku. Izba vyzdobená srdiečkami, lupeňmi kvetov, slávnostná večera, to všetko je možné. Pokiaľ máte špeciálne požiadavky a zmienite sa o tom, že plánujete zásnuby, veľmi radi vám pomôžu so všetkým potrebným. 

V období Valentína nebudete mať problém zohnať všetko, čo potrebujete. Výklady sú plné krásnych kytíc, luxusných čokoládových darčekov a zoženiete aj jahody v čokoláde. Všetky tieto veci môžu dopomôcť k tej dokonalej žiadosti o roku, ktorú plánujete. Valentín je oproti ostatným sviatkom, ako sú napríklad Vianoce, veľmi intímny sviatok, ktorý často ľudia trávia osamote. To poskytuje perfektnú príležitosť nasadiť svojej milovanej polovičke zásnubný prsteň. 

Negatíva zásnub na Valentína

Plán prekvapiť svoju partnerku diamantovým prsteňom na Valentína často nemusí byť prekvapením, ako si myslíme. Na Valentína sa očakáva pekné gesto alebo romantický darček a pokiaľ ste sa už o zásnubách rozprávali, je možné, že vaša partnerka niečo tuší, prípadne prsteň netrpezlivo očakáva. Množstvo párov plánuje zásnuby v tento deň, a preto môže vaša žiadosť stratiť na jedinečnosti. Môže sa stať, že nebudete jediný, kto pri romantickej večeri v reštaurácii požiada partnerku o ruku. Predstavte si, že by ste boli už druhý alebo tretí v poradí. Z tohto dôvodu veľa ľudí odsudzuje žiadosť o ruku na Valentína a považuje ju za klišé. No sú tu aj takí, ktorým sa takáto valentínska romantika veľmi páči. Menšie negatívum môžu priniesť ceny produktov a služieb, ktoré v tomto období narastajú.

Zhrnutie

Nikto vám určite nebude zazlievať, keď 14. februára pokľaknete a otvoríte malú nenápadnú krabičku so zlatým snubným prsteňom. Žiadosť o ruku by mala byť naozaj špeciálna, a preto ju požiadajte vtedy, keď budete na zásnuby pripravení. Akýkoľvek deň si na zásnuby vyberiete, bude určite dokonalý a len tak ľahko naň nezabudnete.

Kde nájdem krásny diamantový prsteň?

S výberom toho najkrajšieho zásnubného prsteňa vám radi pomôžeme. Pokojne nahliadnite do našej ponuky elegantných prsteňov, ktoré určite zažiaria na ruke vašej vyvolenej. Zastaviť sa môžete aj v našej kamennej predajni v Trenčíne. Inšpirovať sa môžete na našej stránke aj s výberom vhodnej lokality pre dokonalú žiadosť o ruku, a to na našom blogu 6 tipov, kde uskutočniť zimné zásnuby. Prajeme vám krásneho Valentína!

Najnovšie články

Gemológkontroluječistotudiamantovprinásobnomzväčšení

Čistota diamantov

Čistota upozorňuje na malé prírodné nedostatky, ktoré sa nachádzajú vo všetkých diamantoch aj tej najvyššej kvality. Čím menej nedostatkov sa nachádza v diamantoch tým je jeho čistota vyššia a samozrejme stúpa aj jeho hodnota. Tieto... prečítať >.

shutterstock

5 drobností, vďaka ktorým oživíte romantiku.

KOMPLIMENT, KOMPLIMENT, KOMPLIMENT   Komplimentov nie je nikdy dosť. Vzťah ako taký by mal byť aj o tom, že sa navzájom ako osobnosti posúvate ďalej a pomáhate si na tejto ceste za “lepším ja”. Čo... prečítať >.

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Ako sa starať o diamantový zásnubný prsteň?

Dostali ste svoj vytúžený diamantový zásnubný prsteň? Diamantové zásnubné prstene však vyžadujú náležitú starostlivosť, preto vám prinášame niekoľko tipov ako sa o váš šperk správne starať, aby vám vydržal čo najdlhšie. Pravidlom číslo jedna je... prečítať >.