< Späť na zoznam článkov shutterstock  scaled

Ako zvládnuť svadbu v horúčavách

pridané 27.08.2021

Ako zvládnuť svadbu v horúčavách

Letné mesiace sú pre svadby najobľúbenejším obdobím. Väčšina párov si želá mať počas svojho vysnívaného dňa krásne slnečné počasie. No vysoké teploty môžu pripraviť aj nepríjemnejšie chvíle. Preto sme pre vás pripravili niekoľko rád, ako sa s nimi popasovať.

Svadobný obrad

Ak máte svadbu v kostole, určite sa nemusíte báť horúčav. V kostole bude príjemne chladno. No pokiaľ máte svadbu na úrade, pýtajte sa popredu, či zabezpečia aj klimatizovanie miestnosti. Ak nie, nachystajte pre hostí napríklad vejáre a chladenú vodu, ktorou sa môžu osviežiť. To isté platí aj pre miesto, kde sa bude svadba konať.

Ďalším variantom je svadba vonku. Aj keď je úžasné mať svadbu v prírode, musíte myslieť aj na zabezpečenie tieňa. Predsa len, svadobný obrad sa môže predĺžiť, ľudia budú čakať na vás dlhšie a v horúčave to bude náročnejšie. Opäť vám pomôžu vejáre a voda, ale najmä slnečníky alebo iné tienenie sú prioritou. Nezabudnite aj na stoličky na sedenie najmä pre starších ľudí. Obľúbené sú aj vodné rozprašovače, ktoré osviežia, ochladia a pobavia najmä deti.

Užitoční pomocníci

Teraz si predstavte, že budete mať dlhé šaty a make-up…ak bude vonku 35 °C, verte, že vám bude veľmi horúco. Nepodceňte preto naozaj kvalitný make-up a majte napríklad na toalete taštičku prvej pomoci, kde nájdete púder, rúž, vôňu, deodorant a upravíte sa počas dňa aj večera. 

Vhodný výber jedálneho lístka

Počas veľkých horúčav ľuďom nebudú chutiť príliš ťažké jedlá. Voľte preto ľahké jedlá, ktoré nezaťažia organizmus. Môžete zvoliť aj chladený dezert v podobe zmrzliny, čím vyčaríte úsmev všetkým hosťom a najmä tým najmenším. Skvelé sú aj nealkoholické limonády s ľadom a citrónom.

Časové rozplánovanie

Ak plánujete svadbu a bojíte sa, že bude počas svadobného dňa naozaj horúco, myslite na to popredu. Obrad naplánujte radšej na neskoršiu hodinu, aby ste sa vyhli najväčšej horúčave. Fotenie môžete mať napríklad podvečer. Svadby v lete sú ideálne a aj keď možno budete mať horúce počasie, večer si chládok užijete. 

Ak ešte nemáte vybraté snubné prstene, pozrite si krásne kolekcie z našej ponuky

Najnovšie články

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Tvary diamantov

V našom rodinnom zlatníctve KAMEA Diamonds striktne dodržiavame najvyššie štandardy kvality pri všetkých diamantových šperkoch, či už sa jedná o diamantové zásnubné prstene, diamantové svadobné obrúčky, diamantové náušnice alebo diamantové sety šperkov. Do našich šperkov... prečítať >.

shutterstock

Láska v karanténe

Tak ako koronavírus ovplyvnil naše pracovné životy a súkromné životy, má obrovský dopad aj na naše romantické vzťahy. Odrazu sa celý svet spomalil a my máme omnoho viac času na vnímanie seba a svojho partnera.... prečítať >.

Ako udržiavať diamanty aby nestratili svoj lesk?

Dokonca aj ten najťažší a najdrahší drahokam môže časom stratiť lesk. Preto vám prezradíme, ako sa starať o diamantové šperky. Rovnako ako väčšinu ostatných drahokamov, diamant môžete vyčistiť aj doma. Ak to však nebudete robiť... prečítať >.