< Späť na zoznam článkov shutterstock  scaled

Ako zvládnuť svadbu v horúčavách

pridané 27.08.2021

Ako zvládnuť svadbu v horúčavách

Letné mesiace sú pre svadby najobľúbenejším obdobím. Väčšina párov si želá mať počas svojho vysnívaného dňa krásne slnečné počasie. No vysoké teploty môžu pripraviť aj nepríjemnejšie chvíle. Preto sme pre vás pripravili niekoľko rád, ako sa s nimi popasovať.

Svadobný obrad

Ak máte svadbu v kostole, určite sa nemusíte báť horúčav. V kostole bude príjemne chladno. No pokiaľ máte svadbu na úrade, pýtajte sa popredu, či zabezpečia aj klimatizovanie miestnosti. Ak nie, nachystajte pre hostí napríklad vejáre a chladenú vodu, ktorou sa môžu osviežiť. To isté platí aj pre miesto, kde sa bude svadba konať.

Ďalším variantom je svadba vonku. Aj keď je úžasné mať svadbu v prírode, musíte myslieť aj na zabezpečenie tieňa. Predsa len, svadobný obrad sa môže predĺžiť, ľudia budú čakať na vás dlhšie a v horúčave to bude náročnejšie. Opäť vám pomôžu vejáre a voda, ale najmä slnečníky alebo iné tienenie sú prioritou. Nezabudnite aj na stoličky na sedenie najmä pre starších ľudí. Obľúbené sú aj vodné rozprašovače, ktoré osviežia, ochladia a pobavia najmä deti.

Užitoční pomocníci

Teraz si predstavte, že budete mať dlhé šaty a make-up…ak bude vonku 35 °C, verte, že vám bude veľmi horúco. Nepodceňte preto naozaj kvalitný make-up a majte napríklad na toalete taštičku prvej pomoci, kde nájdete púder, rúž, vôňu, deodorant a upravíte sa počas dňa aj večera. 

Vhodný výber jedálneho lístka

Počas veľkých horúčav ľuďom nebudú chutiť príliš ťažké jedlá. Voľte preto ľahké jedlá, ktoré nezaťažia organizmus. Môžete zvoliť aj chladený dezert v podobe zmrzliny, čím vyčaríte úsmev všetkým hosťom a najmä tým najmenším. Skvelé sú aj nealkoholické limonády s ľadom a citrónom.

Časové rozplánovanie

Ak plánujete svadbu a bojíte sa, že bude počas svadobného dňa naozaj horúco, myslite na to popredu. Obrad naplánujte radšej na neskoršiu hodinu, aby ste sa vyhli najväčšej horúčave. Fotenie môžete mať napríklad podvečer. Svadby v lete sú ideálne a aj keď možno budete mať horúce počasie, večer si chládok užijete. 

Ak ešte nemáte vybraté snubné prstene, pozrite si krásne kolekcie z našej ponuky

Najnovšie články

Zásnubné prstene osadené farebnými drahými kameňmi

Ako vybrať ten pravý zásnubný prsteň pre vašu vyvolenú?

Ste už pripravený pokľaknúť na koleno a požiadať vašu polovičku o ruku? Ak áno, tak nezabúdajte na to, že tento krok si vyžaduje menšie plánovanie. Kde však začať? Ak ste sa už rozhodli požiadať vašu partnerku o ruku... prečítať >.

Tavenie a zlievanie zlata do formy

Aký drahý kov vybrať pre vaše šperky?

Výber drahého kovu môže niekedy skomplikovať vašu voľbu zlatých svadobných obrúčok, zásnubných prsteňov alebo iných šperkov. V každom zlatníctve máte na výber z veľkého množstva žiarivých ozdôb a úprimne si povedzme, každý by ich chcel... prečítať >.

shutterstock

Letné trendy šperkov

Leto je obdobím, kedy máme na ramenách menej povinností a stresu a na sebe aj menej vecí, oblečenia či doplnkov..Preto vám prinášame malú inšpiráciu šperkov, ktoré vás priveľmi nezaťažia, no aj tak dokonale vyzdvihnú vašu... prečítať >.