< Späť na zoznam článkov

Ako sa starať o svoje šperky v lete

pridané 24.07.2023

Počas letných mesiacov je dôležité venovať pozornosť svojim šperkom o niečo viac. Ale ako sa správne starať o šperky, aby ste im zachovali krásu a kvalitu? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu:

1. Pozor na teplo a vystavovanie šperkov na Slnku

Drahé kamene sú citlivé na zmenu teploty. Ak je teplota príliš vysoká (napr. priame slnko, žeravá voda), hrozí, že drahokam môže popraskať alebo zmení farbu. Pri dlhodobom vystavení slnku môžu drahé kovy a kamene strácať lesk a farbu. Preto je lepšie nechať svoje šperky doma, keď idete na pláž.

2. Vyhnite sa kontaktu so slanou vodou

Chlórovaná, termálna či železitá voda môže šperky poškodiť. Zlaté, platinové a strieborné šperky určite neodporúčame nosiť do bazénov. Povrch šperku by mohol začať oxidovať. More by vaše šperky poškodiť nemalo, no vždy je lepšie, ak sa kúpete bez šperkov, aby ste predišli ich strate.

3. Ochráňte svoje šperky pred chemikáliami 

Chemikálie, ako je napríklad sprchový gél, opaľovací krém alebo parfum, môžu poškodiť a zmeniť farbu a lesk šperkov. Uprednostnite aplikáciu kozmetiky a parfumu pred obliekaním šperkov.

4. Chráňte šperky pred nárazmi a poškriabaním 

Ak si beriete na letnú dovolenku šperky so sebou, myslite na ich uskladnenie. Každý šperk by mal mať vlastné vrecúško, aby sa šperky navzájom nedotýkali. Zabránite tak ich poškodeniu.

Drahokamy a perlové šperky si určite neberte na pláž. Piesok pôsobí ako šmirgeľ a kameň ľahko poškodí.

5. Pravidelne čistite svoje šperky

Nezabúdajte na čistenie šperkov, udrží ich krásne lesklé. Použite jemný čistič na šperky a mäkkú handričku na odstránenie nečistôt a zachovanie ich lesku. Nepoužívajte žiadne tvrdé kefky, aby ste neopoškodili povrch šperku.

 

Čistenie môžete dať aj do rúk profesionálov. V Kamea Diamonds sa o vaše šperky radi postaráme. Pri kúpe šperku u nás máte základný servis bezplatný. Ak by ste chceli využiť náš kompletný servis, prípadne iné služby, pozrite si našu cenovú ponuku.

 

Najnovšie články

Ukážka GIA diamantového certifikátu, ktorý prikladáme k diamantovým šperkom

Diamantový certifikát

Pred každou kúpou diamantového šperku sa informujte o diamantovom certifikáte! Čo je diamantový certifikát? Certifikát k diamantu je dokument, v ktorom odborník – klenotník hodnotí kvalitu diamantu. Vyplnený certifikát zahŕňa analýzu rozmerov diamantu, čistoty, farby, symetrie a iných... prečítať >.

shutterstock  Converted

Ako si vybrať dokonalé náušnice?

Určite nemusíme klásť dôraz na to, že nášnice sú jedným z najdôležitejších doplnkov každej ženy. Ak vyberiete tie správne, vedia podtrhnúť vašu prirodzenú krásu a rozžiariť váš outfit. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré... prečítať >.

História diamantov

Diamanty majú naozaj dlhú a bohatú históriu. V prvom storočí nášho letopočtu rímsky prírodovedec Plínius povedal: „Diamant je najcennejší nielen z drahých kameňov, ale aj zo všetkých vecí na tomto svete.“ Než sa diamant dostane... prečítať >.