< Späť na zoznam článkov

Ako sa starať o svoje šperky v lete

pridané 24.07.2023

Počas letných mesiacov je dôležité venovať pozornosť svojim šperkom o niečo viac. Ale ako sa správne starať o šperky, aby ste im zachovali krásu a kvalitu? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu:

1. Pozor na teplo a vystavovanie šperkov na Slnku

Drahé kamene sú citlivé na zmenu teploty. Ak je teplota príliš vysoká (napr. priame slnko, žeravá voda), hrozí, že drahokam môže popraskať alebo zmení farbu. Pri dlhodobom vystavení slnku môžu drahé kovy a kamene strácať lesk a farbu. Preto je lepšie nechať svoje šperky doma, keď idete na pláž.

2. Vyhnite sa kontaktu so slanou vodou

Chlórovaná, termálna či železitá voda môže šperky poškodiť. Zlaté, platinové a strieborné šperky určite neodporúčame nosiť do bazénov. Povrch šperku by mohol začať oxidovať. More by vaše šperky poškodiť nemalo, no vždy je lepšie, ak sa kúpete bez šperkov, aby ste predišli ich strate.

3. Ochráňte svoje šperky pred chemikáliami 

Chemikálie, ako je napríklad sprchový gél, opaľovací krém alebo parfum, môžu poškodiť a zmeniť farbu a lesk šperkov. Uprednostnite aplikáciu kozmetiky a parfumu pred obliekaním šperkov.

4. Chráňte šperky pred nárazmi a poškriabaním 

Ak si beriete na letnú dovolenku šperky so sebou, myslite na ich uskladnenie. Každý šperk by mal mať vlastné vrecúško, aby sa šperky navzájom nedotýkali. Zabránite tak ich poškodeniu.

Drahokamy a perlové šperky si určite neberte na pláž. Piesok pôsobí ako šmirgeľ a kameň ľahko poškodí.

5. Pravidelne čistite svoje šperky

Nezabúdajte na čistenie šperkov, udrží ich krásne lesklé. Použite jemný čistič na šperky a mäkkú handričku na odstránenie nečistôt a zachovanie ich lesku. Nepoužívajte žiadne tvrdé kefky, aby ste neopoškodili povrch šperku.

 

Čistenie môžete dať aj do rúk profesionálov. V Kamea Diamonds sa o vaše šperky radi postaráme. Pri kúpe šperku u nás máte základný servis bezplatný. Ak by ste chceli využiť náš kompletný servis, prípadne iné služby, pozrite si našu cenovú ponuku.

 

Najnovšie články

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Tvary diamantov

V našom rodinnom zlatníctve KAMEA Diamonds striktne dodržiavame najvyššie štandardy kvality pri všetkých diamantových šperkoch, či už sa jedná o diamantové zásnubné prstene, diamantové svadobné obrúčky, diamantové náušnice alebo diamantové sety šperkov. Do našich šperkov... prečítať >.

shutterstock

Láska v karanténe

Tak ako koronavírus ovplyvnil naše pracovné životy a súkromné životy, má obrovský dopad aj na naše romantické vzťahy. Odrazu sa celý svet spomalil a my máme omnoho viac času na vnímanie seba a svojho partnera.... prečítať >.

Ako udržiavať diamanty aby nestratili svoj lesk?

Dokonca aj ten najťažší a najdrahší drahokam môže časom stratiť lesk. Preto vám prezradíme, ako sa starať o diamantové šperky. Rovnako ako väčšinu ostatných drahokamov, diamant môžete vyčistiť aj doma. Ak to však nebudete robiť... prečítať >.