< Späť na zoznam článkov

Ako sa starať o svoje šperky v lete

pridané 24.07.2023

Počas letných mesiacov je dôležité venovať pozornosť svojim šperkom o niečo viac. Ale ako sa správne starať o šperky, aby ste im zachovali krásu a kvalitu? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu:

1. Pozor na teplo a vystavovanie šperkov na Slnku

Drahé kamene sú citlivé na zmenu teploty. Ak je teplota príliš vysoká (napr. priame slnko, žeravá voda), hrozí, že drahokam môže popraskať alebo zmení farbu. Pri dlhodobom vystavení slnku môžu drahé kovy a kamene strácať lesk a farbu. Preto je lepšie nechať svoje šperky doma, keď idete na pláž.

2. Vyhnite sa kontaktu so slanou vodou

Chlórovaná, termálna či železitá voda môže šperky poškodiť. Zlaté, platinové a strieborné šperky určite neodporúčame nosiť do bazénov. Povrch šperku by mohol začať oxidovať. More by vaše šperky poškodiť nemalo, no vždy je lepšie, ak sa kúpete bez šperkov, aby ste predišli ich strate.

3. Ochráňte svoje šperky pred chemikáliami 

Chemikálie, ako je napríklad sprchový gél, opaľovací krém alebo parfum, môžu poškodiť a zmeniť farbu a lesk šperkov. Uprednostnite aplikáciu kozmetiky a parfumu pred obliekaním šperkov.

4. Chráňte šperky pred nárazmi a poškriabaním 

Ak si beriete na letnú dovolenku šperky so sebou, myslite na ich uskladnenie. Každý šperk by mal mať vlastné vrecúško, aby sa šperky navzájom nedotýkali. Zabránite tak ich poškodeniu.

Drahokamy a perlové šperky si určite neberte na pláž. Piesok pôsobí ako šmirgeľ a kameň ľahko poškodí.

5. Pravidelne čistite svoje šperky

Nezabúdajte na čistenie šperkov, udrží ich krásne lesklé. Použite jemný čistič na šperky a mäkkú handričku na odstránenie nečistôt a zachovanie ich lesku. Nepoužívajte žiadne tvrdé kefky, aby ste neopoškodili povrch šperku.

 

Čistenie môžete dať aj do rúk profesionálov. V Kamea Diamonds sa o vaše šperky radi postaráme. Pri kúpe šperku u nás máte základný servis bezplatný. Ak by ste chceli využiť náš kompletný servis, prípadne iné služby, pozrite si našu cenovú ponuku.

 

Najnovšie články

Plánujete sa zasnúbiť na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite!

Zásnuby na Valentína – áno alebo nie?

Plánujete požiadať Vašu partnerku o ruku na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite. Plánovanie zasnúbenia na Valentína môže byť veľmi ťažké už len preto, že je to najromantickejší deň v roku. Musíte si byť stopercentne istý,... prečítať >.

svadobne sperky obrad

Ako vybrať vhodné svadobné šperky pre nevesty a ženíchov

Pri výbere svadobných šperkov existujú určité pravidlá dobrej etikety, ktoré vám môžu pomôcť vycibriť váš vkus. Vo všeobecnosti platí, že nevesta by mala mať v deň svadby iba jednoduché a elegantné šperky. Mala by sa... prečítať >.

Opera Snapshot     ikamea

Angel Collection

Hodvábny dotyk ženskosti, prirodzenosti, nežnosti, emócií, zmyselnosti a bezstarostnosti v sebe zhmotňuje ANGEL COLLECTION. Nadpozemsky čisté šperky navrhnuté pre odvážne, zamilované a moderné ženy s citom pre romantiku. S charizmou a eleganciou týchto šperkov budete... prečítať >.