< Späť na zoznam článkov

3 najčastejšie chyby pri výbere snubného prsteňa

pridané 20.07.2023

To, že výber snubného prsteňa vôbec nie je ľahký, by nám potvrdil snáď každý muž, ktorý si týmto nákupom už prešiel. V článku vám prezradíme, akým najčastejším chybám sa môžete pri výbere snubného prsteňa vyhnúť.

1.Neoverené zlatníctvo 

Ísť nakupovať do neovereného zlatníctva alebo kupovať šperky z druhej ruky” je absolútny risk. Vtedy nemáte istotu, či ste kúpili naozaj pravý šperk. Pri nákupe prsteňa by vám mali v zlatníctve dať aj overený certifikát o pravosti. S oficiálnym certifikátom si môžete byť istí, že ste kúpili pravý šperk a domov si nesiete kvalitu. 

 

K diamantovému šperku dostanete certifikát o kvalite vydaný gemologickou inštitúciou. V tomto certifikáte budú zapísané všetky podrobnosti o diamante (rozmery, typ brusu, farba, hmotnosť…).

 

Pri kúpe zlatého prsteňa si pýtajte certifikát, ktorý overuje punc (rýdzosť a čistotu). Každý šperk by mal prejsť Puncovou kontrolou Slovenskej republiky.

Fotka výroby z dielne Kamea

2.Zlá veľkosť

Pokiaľ muž nevie veľkosť prsteňa svoje priateľky, je ťažké vybrať ten správny. Veľkosť/číslo prsteňa zistíte tak, že odmeriate priemer prsteňa v mm. Viac informácií sa dozviete v našej tabuľke veľkostí. Netreba však zúfať, ak presnú veľkosť netrafíte. Každé seriózne a kvalitné zlatníctvo vám ponúkne dodatočnú možnosť úpravy veľkosti prsteňa, a to zadarmo. Je to taký benefit pre zákazníka.

3.Netrafíte sa do štýlu 

Toto je naozaj náročná úloha. Keď prídete do zlatníctva a uvidíte to veľké množstvo prsteňov, príde vám nemožné vybrať iba jeden. V každom zlatníctve vám určite ochotne s výberom poradia a navedú vás tým správnym smerom.

V každom prípade by sme vám poradili, ak si nie ste štýlom prsteňa vôbec istí, nevyberajte príliš extravagantné alebo farebné zásnubné prstene. Radšej zvoľte zlatú strednú cestu, teda kameň nie príliš malý, ani príliš veľký a zdobenie skôr jemnejšie. 

Fotka výroby z dielne Kamea

 

Držíme palce pri výbere toho pravého zásnubného prsteňa pre vašu polovičku. Nezabudnite si pozrieť aj ponuku snubných prsteňov od KAMEA Diamonds.

 

Najnovšie články

Zlatník a gemológ precízne kontroluje všetky diamanty, ktoré osádzame do zásnubných prsteňov

Brus diamantov

Brus diamantov je objektívnym meradlom sveteľného výkonu všetkých diamantov, teda jeho lesku či ligotu. Pokiaľ je diamant kvalitne vybrúsený a so správnymi proporciami, jeho lesk sa vracia z hornej časti diamantu. Pokiaľ je príliš plytký,... prečítať >.

zodiac signs

Výber šperku podľa znamení zverokruhu

Ľudia si podľa znamení zverokruhu predpovedajú budúcnosť, hľadajú partnerov, definujú samých seba a svoju náladu podľa mesiaca, v ktorom sa narodili. Môže nám však naše znamenie pomôcť aj pri výbere toho pravého šperku? K charakteristike... prečítať >.

Dvojica s darčekom

6 tajomstiev, ako trafiť ten správny šperk pre ňu

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa muži potýkajú s odvekým problémom: aký šperk vybrať žene, aby sa jej naozaj páčil? Prinášame vám preto niekoľko tipov, pri ktorých si už viac pri výbere zásnubného prsteňa či... prečítať >.