< Späť na zoznam článkov

Hodnota 3 mesačnej výplaty? Ako veľa by ste mali investovať do zásnubného prsteňa?

pridané 25.05.2020
autor Team KAMEA

Staré známe pravidlo, ktoré počul už snáď každý. Povedzme si ale na rovinu, zaplatiť za zásnubný prsteň troj mesačnou výplatou, nie je pre niekoho úplne jednoduché.

Ako to s tým výberom zásnubného prsteňa vôbec je?

Veľmi dôležité je, aby ste vedeli, čo od prsteňa očakávate. Ako popredné slovenské zlatníctvo pracujeme s naozaj rôznymi rozsahmi budgetov na prstene a tak si myslíme, že je na mieste vám teraz povedať, čo si o pravidle 3 mesačnej výplaty myslíme my, odkiaľ takéto “pravidlo” vôbec prišlo a ako by ste mali podľa nás pri výbere postupovať.

 

Ako vzniklo 3 mesačné pravidlo?

 

Hovorí sa, že toto pravidlo vzniklo len ako marketingový ťah v roku 1920. Nielenže sa vtedy De Beers podarilo presvedčiť celú planétu o tom, že diamanty sú ultimátnym dôkazom lásky, taktiež zastávali názor, že hodnota takéhoto diamantu by mala byť priamo úmerná s výplatou. Originálne to však bol iba jeden mesiac výplaty, ktorý sa postupom času zvýšil z dvoch až na tri mesiace.

 

Mali by ste naozaj minúť 3 mesačnú výplatu na diamant?

 

Každého preferencie sa líšia a my nechceme nikomu diktovať, čo by mal a nemal kupovať. Koniec koncov, vy svoju polovičku poznáte najlepšie a tak jej viete vybrať aj ten najdokonalejší šperk.

Ale 3 mesačné pravidlo rozhodne nie je vhodné pre všetkých a tak by ste si z neho nemali robiť ťažkú hlavu.

 

Na čo by ste sa podľa nás mali pri výbere naozaj zamerať:

 

Kvalita – v našom zlatníctve na kvalitu veľmi dbáme. Naši majstri majú dlhé roky skúseností a pri ručnej tvorbe do šperkov vkladajú nielen svoj um, ale aj cit. Takisto ponúkame až 6 ročnú záruku a doživotný servis zadarmo k akémukoľvek šperku zakúpenému v dielni KAMEA:

Dizajn – Chcete klasiku alebo niečo, čo vašej žene zastaví dych a rozžiari oči? Z našej dielne vychádzajú ako klasické, decentné kúsky, ktoré sú dizajnovo nadčasové, tak výnimočné prstene, ktoré ohúria každého, kto sa pozrie.

Vaše ciele – Aké sú vaše plány? Máte odložené financie na špeciálny prsteň pre špeciálnu osobu a chcete do nej naozaj investovať? Alebo naopak chcete radšej ušetriť na tomto šperku v záujme odložiť si financie na neskoršie výdavky ako svadba, bývanie, deti, dovolenky, atď.

Jej štýl – Nosí vaša polovička veľké výrazné šperky alebo je naopak srdcom minimalista a na veľké kamene si nepotrpí?

 

 

 

Najnovšie články

Zlatník a gemológ precízne kontroluje všetky diamanty, ktoré osádzame do zásnubných prsteňov

Brus diamantov

Brus diamantov je objektívnym meradlom sveteľného výkonu všetkých diamantov, teda jeho lesku či ligotu. Pokiaľ je diamant kvalitne vybrúsený a so správnymi proporciami, jeho lesk sa vracia z hornej časti diamantu. Pokiaľ je príliš plytký,... prečítať >.

Kde sa vzala rozlúčka so slobodou?

Alkohol, hry, striptíz, priatelia a zábava. Toto sú hlavné položky každej dobrej modernej rozlúčky so slobodou, ale nebolo tomu vždy tak. Rozlúčky so slobodou boli predmanželskou oslavou v nejakej forme už v 15. storočí, ale... prečítať >.

Ako zladiť zásnubný prsteň so svadobnými obrúčkami?

Zlatníctvo KAMEA Diamonds je najväčším svadobným štúdiom zásnubných šperkov a svadobných obrúčok na Slovensku. Ponúkame viac ako 5000 modelov ručne vyrábaných svadobných šperkov. Niekedy sa môže zdať, že si nedokážete vybrať – predsa len vyberáte... prečítať >.