< Späť na zoznam článkov zásnuby

Čomu sa vyvarovať a čo nerobiť počas žiadosti o ruku

pridané 21.12.2021

Žiadosť o ruku je nezabudnuteľným okamihom v živote vás a vášho partnera. Pokiaľ si myslíte, že ste obaja na tento dôležitý krok pripravení, nič vám nebráni, aby ste sa vydali na spoločné dobrodružstvo. Spoločná cesta, po ktorej budete kráčať, by mala mať krásny a jedinečný začiatok. Začiatkom teraz nemyslíme prvé zahladenie sa do jej očí, ani prvú pusu, ani moment, kedy ste si vyznali lásku. Hovoríme o žiadosti o ruku, na ktorú budete obaja spomínať celý život.

Z rozprávania poznáme niekoľko situácií, kedy zasnúbenie neprebehlo úplne podľa plánu, a preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktorým by ste sa mali vyvarovať, alebo ich poriadne zvážiť, ak ich chcete uskutočniť. Samozrejme, vy poznáte vašu priateľku najlepšie. Ak si myslíte, že by sa jej niektorá z nasledujúcich vecí páčila, neváhajte ani sekundu a spravte to.

Zásnuby bez prsteňa

Pokiaľ sa rozhodnete požiadať svoju milovanú o ruku, pokľaknete a spýtate sa tú dôležitú otázku. Snubný prsteň k zásnubám skrátka patrí a pokiaľ je vaša láska naozaj úprimná, nezáleží, či bude prsteň diamantový, drevený alebo z lega. Prsteň má podobizeň nekončiaceho kruhu, ktorý má človeku pripomínať, že vaše city budú pretrvávať večne. Preto by mal byť jednoznačne súčasťou každej žiadosti o ruku.

Zásnuby v kruhu rodiny/pred cudzími ľuďmi

Zásnuby by nikdy nemali prebiehať pod tlakom. Nikto by nemal povedať svoje „Áno“, pokiaľ si odpoveďou nie je skutočne istý. Žiadosť v kruhu rodiny tento tlak rozhodne vytvára. Viete si predstaviť odmietnutie pred očami celej vašej rodiny? Určite by tento zážitok bol nepríjemný rovnako pre vás aj vašu partnerku. V spojitosti s ľuďmi, ktorí sú svedkami tohto čarovného okamihu spomenieme nielen rodinu, ale aj cudzích ľudí. 

Zasnúbenie je čarovný moment, a preto by ste ho mali prežiť hlavne s človekom, s ktorým chcete prežívať každú jednu šťastnú chvíľu v budúcnosti. Odporúčame preto, aby ste ho prežili spoločne, iba vy dvaja, ak si nie ste úplne istý tým, že vaša partnerka bude stotožnená so zásnubami pred obecenstvom.

žiadosť o ruku

Zásnubný prsteň v jedle/pití

Vieme, že tento trik bol použitý vo veľa amerických filmoch, ale ide o vec, ktorú vám neodporúčame. Vo filmoch herečka vie, že príde ten moment, kedy si zrazu má všimnúť prstienok na spodku pohára alebo na vrchu zákusku. V reálnom živote to nie je také isté. V mnohých prípadoch sa stalo, že šťastný pár čakal zopár dní, kým vyčistený diamantový prsteň zdobil ruku šťastnej slečny.

Zásnuby v klenotníctve

Možno sa pýtate, prečo je to zlý nápad. V klenotníctve nájdete rozhodne široký výber zásnubných prsteňov a pokiaľ neviete, ktorý by sa tej vašej milovanej páčil, tento spôsob vám môže pripadať ako ideálny plán. Väčšina žien však netúži po tom, že si môžu prsteň vybrať samé. Pokiaľ je láska skutočná, tak sa veľmi rady uspokoja so zlatým snubným prsteňom, ktorý vyberiete. Vtedy im ukážete, že aj vy máte vkus a viete čo sa jej páči.

Zásnuby v strachu

To, že ste sa rozhodli požiadať niekoho o ruku, svedčí o tom, že ho dobre poznáte a chcete s ním prežiť zvyšok života. Určite dobre poznáte charakter, povahu a záľuby, ktoré má vaša partnerka rada. Pred tým, ako sa rozhodnete niekoho požiadať o ruku, porozmýšľajte, z čoho má strach. Spomenieme niekoľko príkladov, kedy zásnuby neboli naplánované ideálne. 

Pokiaľ sa vaša partnerka bojí výšok, neodporúčame žiadosť na vrchole mrakodrapu alebo na skalnom previse. Pokiaľ vaša nastávajúca nevie plávať a bojí sa vody, žiadosť na loďke uprostred jazera tiež nebude najlepší nápad. A v poslednom rade, pokiaľ má vaša priateľka strach z lietania, tak zoskok z lietadla alebo let balónom naozaj nebudú tie správne miesta na žiadosť o ruku.

Nečakané situácie sa stávajú bežne, takže pokiaľ sa niečo nečakané prihodí, nestrácajte hlavu. Určite sa na akejkoľvek nevydarenej situácii po rokoch šťastného manželstva poriadne zasmejete. Predsa len nejde o to, ako sa to stalo, ale že ste sa odhodlali vybrať zásnubný prsteň z bieleho zlata a nasadiť ho svojej milovanej na ruku. Kedykoľvek sa na svoj zásnubný prsteň zahladí, tak vie, že už čoskoro budete spolu stáť pred svadobným oltárom a jej prst nebude zdobiť iba zásnubný prsteň, ale aj svadobná obrúčka. Tá bude mať svoj jediný a dokonalý pár na prste jej manžela. Zlaté svadobné obrúčky vám budú pripomínať, že máte človeka, ktorý je už navždy súčasťou vášho života.

Prečítajte si aj náš ďalší článok Výnimočná so zásnubným prsteňom z Dream collection.

Najnovšie články

Young,Attractive,Woman,Flirting,With,A,Man,On,The,Street.flirty

Láska na prvý pohľad. Mýtus alebo skutočnosť

Romantickí spisovatelia a skladatelia, by sa nikdy nezaobišli bez tvrdenia, že láska na prvý pohľad existuje. Ako inak by napísali všetky tie krásne romány a skladby o momentoch, keď sa ich pohľady stretli a okamžite... prečítať >.

image

Neviete, aký zásnubný prsteň vybrať? Riešením je Classic collection

Výber zásnubného prsteňa je jedným z najdôležitejších momentov v živote muža. Priznajme si, je to veľká zodpovednosť vybrať ten správny prsteň. Ak sa tohto momentu obávate, nazrite na našu Classic collection – v nej nájdete... prečítať >.

svadba

4 najväčšie obavy, ktoré majú nevesty pred svadbou

A je to tu! Váš výnimočný deň, na ktorý ste tak dlho čakali. Svadba so sebou prináša veľa plánovania. Je teda prirodzené, že sa s povinnosťami dostaví aj stres. Veď predsa chcete, aby bolo všetko dokonalé.... prečítať >.