< Späť na zoznam článkov Zásnubné prstene osadené farebnými drahými kameňmi

Ako vybrať ten pravý zásnubný prsteň pre vašu vyvolenú?

pridané 24.01.2019
autor Norbert J

Ste už pripravený pokľaknúť na koleno a požiadať vašu polovičku o ruku? Ak áno, tak nezabúdajte na to, že tento krok si vyžaduje menšie plánovanie. Kde však začať?

Ak ste sa už rozhodli požiadať vašu partnerku o ruku myslite na tieto základné veci: zásnubný prsteň, miesto kde ju požiadate a nezabúdajte na tie pravé slová. Samozrejme, že tých vecí je viac a preto sme sa rozhodli vám pripraviť niekoľko tipov ako na to.

Pozrite si týchto pár tipov, ktoré vám zaručene pomôžu naplánovať originálny plán pre dokonalú žiadosť o ruku.


Zásnubný prsteň: Vyberte ten, ktorý si zamiluje

Pri výbere zásnubného prsteňa musíte brať do úvahy viacero faktorov, aby si ho vaša budúca snúbenica hneď zamilovala. Chce diamant alebo iný farebný drahokam? Nosí biele, žlté alebo červené zlato? Preferuje moderný alebo klasický štýl?

Pokiaľ chce vaša snúbenica diamant, tak by ste mali začať výberom jeho farby, čírosti, rezu a karátu. Toto sú faktory, ktoré opisujú kvalitu každého diamantu. Príde čas aj na to, že po týchto informácia bude vaša snúbenica pátrať a úprimne nebude to dlho trvať. Ku každému diamantu si určite vyžiadajte aj certifikát pravosti!

Po výbere diamantu by ste mali porozmýšľať aj v akom prsteni a ako bude osadený. Skúste sa pozrieť do jej šperkovnice, teda pokiaľ môžete akú farbu zlata preferuje – klasickú žltú, romantickú červenú alebo žiarivú bielu. Porozmýšľajte aj o jej životnom štýle. Ak je aktívna a športovo založená, odporúčame vám vybrať bezpečnejšie osadenie drahokamu napríklad objímkovým uchytením. Pokiaľ je to žena módy pouvažujte napríklad nad sosadením s véčkovým uchytením alebo moderným tlakovým.

Spravte to nezabudnuteľným: Načasujte si to a nájdite najlepšie miesto

Ak spoločnosť Vašich priateľov na plese alebo inej významnej spoločenskej udalosti nie je váš štýl, stále existuje niekoľko spôsobov ako tento okamih spraviť nezabudnuteľným. Premyslite aká je osobnosť: má rada keď je v centre pozornosti alebo je skromná, či hamblivá? Ak je Vaša budúca snúbenica vo vnútri srdca romantička tu máte niekoľko návrhov:

  • Požiadajte ju na dovolenke
  • Vyzdobte miestnosť
  • Uvarte večeru
  • Popremýšľajte nad vaším spoločným miestom: prvé zoznámenie alebo prvé rande
  • Objednajte si profesionálneho fotografa alebo kameramana
  • Pozvite najbližšiu rodinu i priateľov na neskoršiu oslavu

Šperky, ktoré by vás mohli zaujímať

Rozprávajte zo srdca: Zvoľte tie správne slová

Takže už máte prsteň a aj miesto. Čo ďalej? Čo budete hovoriť? Niekto by mohol povedať, že je nemožné dopredu pripraviť len pár slov o tom, ako sa s ňou cítite a čo pre vás znamená. Nikto, ale tiež nepovedal, že je to jednoduché a preto si to treba dôkladne naplánovať. Urobte si krátky prieskum a inšpirujte sa napríklad jej obľúbenými romantickými filmami. Podčiarknite túto chvíľu práve piesňou, ktorá sa jej vo filme páčila. Príhovor nemusí byť dokonalý pokiaľ budete rozprávať zo srdca a môže trvať tak dlho ako budete chcieť, predsa len už vaša drahá bude niečo tušiť. Nezabudnite však, že čokoľvek poviete musíte zakončiť vetou: „Vezmeš si ma?“ a samozrejme už majte v rukách krabičku s prsteňom.

Po zasnúbení to určite budete chcieť povedať každému, koho poznáte. Začnite však od najbližšej rodiny a blízkych priateľov. Myslite však na to, že niektorý ľudia budú chcieť počuť podrobnosti a to nie je chvíľková záležitosť. Niektoré páry si najskôr počkajú na fotografie od profesionálneho fotografa a až potom to povedia všetkým. Niektorí zas ešte v ten deň zverejnia fotografie na sociálnych sieťach, ale určite to nerobte skôr ako to oznámite najbližšej rodine.


Veríme, že tieto tipy vým pomôžu vybrať zásnubný prsteň podľa vašich predstáv, ale vedeli ste, prečo sa najskôr nosia zásnubné prstene? Odpoveď nájdete v našom ďalšom článku: História zásnubných prstienkov.

Najnovšie články

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch KAMEA

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch

Diamanty a ich charakteristické vlastnosti výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad, ale hlavne cenu šperkov. Niekedy sa môže zdať, že výber kvalitného diamantu je náročné, ale s týmto jednoduchým návodom budete zaručene vedieť, ktoré vlastnosti by ste... prečítať >.

Kde sa vzala rozlúčka so slobodou?

Alkohol, hry, striptíz, priatelia a zábava. Toto sú hlavné položky každej dobrej modernej rozlúčky so slobodou, ale nebolo tomu vždy tak. Rozlúčky so slobodou boli predmanželskou oslavou v nejakej forme už v 15. storočí, ale... prečítať >.

Ako zladiť zásnubný prsteň so svadobnými obrúčkami?

Zlatníctvo KAMEA Diamonds je najväčším svadobným štúdiom zásnubných šperkov a svadobných obrúčok na Slovensku. Ponúkame viac ako 5000 modelov ručne vyrábaných svadobných šperkov. Niekedy sa môže zdať, že si nedokážete vybrať – predsa len vyberáte... prečítať >.