< Späť na zoznam článkov kamea rozlucka

Ako má vyzerať dokonalá rozlúčka so slobodou?

pridané 18.04.2022

Žiadna svadba by sa rozhodne nemala konať bez rozlúčky so slobodou. Posledná akcia, ešte pred nasadením zlatých svadobných obrúčok, by mala byť nezabudnuteľným zážitkom pre nevestu aj ženícha. Nezabudnite, že ženích a nevesta by mali mať rozlúčku oddelene, aj keď nie vždy to musí byť pravidlo. Čo robí lúčenie so slobodou dokonalým? Presne to sa v tomto blogu dozviete.

Kto plánuje rozlúčku so slobodou?

Družička a svedok sú hlavnými organizátormi tohto jedinečného dňa, prípadne večera. Je len na neveste a ženíchovi, kto bude tým pravým. Pokiaľ sa tak stane, nezabúdajte, že do vás vkladajú svoju plnú dôveru. Samozrejme, svadobčania môžu do plánov zasahovať, prípadne povedať, ako si svoje lúčenie predstavujú. Plánovanie môže byť náročné a často si organizátori povolajú ostatných hostí na pomoc.

Kde by sa mala rozlúčka odohrávať?

Nájsť dokonalé miesto je náročné pre akúkoľvek významnú udalosť. Práve tu sa môžete ukázať, ako dobre danú osobu poznáte. Ak nechystáte rozlúčku ako prekvapenie, odporúčame isté detaily doladiť priamo s nevestou alebo ženíchom. Myslite aj na ročné obdobie, v ktorom rozlúčku plánujete. Určite nechcete zorganizovať grilovačku počas decembrových mrazov. Obľúbeným trendom v posledných rokoch je výlet s partiou do zaujímavej destinácie alebo do teplých krajov. Nemyslíte, že rozlúčka na pláži znie dokonale?

Je prekvapenie to pravé?

Naplánovať rozlúčku so slobodou ako prekvapenie nemusí vždy vyjsť podľa plánu. Netvrdíme, aby ste prezradili danej osobe každý jeden detail. Určite zanechajte u svadobčanov dojem tajomna. Oznámte im minimálne termín, kedy sa bude niečo odohrávať, prípadne im povedzte, čo si majú obliecť. Prekvapením môže byť práve program, o ktorom nebudú vedieť nič. 

kamea party

Kto je nevesta / ženích? 

Či plánujete rozlúčku súkromne alebo na verejnosti, ženích a nevesta by mali byť jasne rozpoznateľní od ostatných hostí. Tričko, šerpa, korunka alebo obrovitánsky odznak, ktorý jasne ľuďom ozrejmí, kto je kto, sú v tento deň veľmi žiadané. Čím extravagantnejšie, tým lepšie! 

Výzdoba, dress code, program?

Dostávame sa k hlavným bodom celej operácie. Rozlúčky so slobodou, ktoré sú spracované v jednotnom štýle, s vopred zvolenou tematikou často vyzerajú rozprávkovo. Pokiaľ však plánujete večer v obľúbenom bare, netreba to preháňať. Dress code by ste mali zvoliť podľa lokality. Ženy sa môžu nahodiť do krásnych šiat, rovnakých kúskov oblečenia alebo len zvoliť jednotnú farbu. Nevestu označíte spomínanými vizuálnymi prvkami, ktoré ju budú spolu s diamantovým prsteňom odlišovať od všetkých ostatných. Páni môžu tiež zvoliť oblek, bláznivé ponožky alebo vtipné tričká. Kreativita nemá strop!

Program je to, čím je každá rozlúčka výnimočná. Môžete to nechať na náhodu a počkať, ako sa deň vyvinie. Odporúčame však zvážiť spoločné aktivity. Spoločenské hry spojené s alkoholom sú vhodné práve pre tieto príležitosti a športové aktivity môžu vyvážiť tie alkoholické. Trampolínová hala, lezenie po stene, bowling, biliard, stačí si vybrať. Poriadne sa zamyslite hlavne nad tým, čo by si svadobčania priali na rozlúčke zažiť a tomu prispôsobte celý plán. Vraví sa, že každá rozlúčka sa nezaobíde bez striptéra alebo striptérky. Pravda to nie je, ale táto návšteva určite celú udalosť okorení.

Kto platí?

Spravidla by sa o náklady mal postarať organizátor, ale všetci vieme, že väčšinou sa výdavky rozpočítavajú medzi všetkých účastníkov. Každý sa zabaví a ku koncu večera nebude nikto plakať.

Rozlúčka so slobodou skrátka k svadobným plánom patrí. Ide o dokonalý spôsob, ako ukončiť obdobie bez strieborných svadobných prsteňov na ruke. Určite budú obaja snúbenci radi spomínať na akciu so svojimi priateľmi. Samozrejme, záleží na tom, ako moc bláznivé aktivity bude vaša rozlúčka obsahovať. Niekedy môže byť práve improvizácia kľúčom k úspechu. Urobte si plán, ale buďte vždy pripravení na spontánne a bláznivé zmeny, ktoré celú udalosť môžu vylepšiť. Dúfame, že sa poriadne zabavíte. 

Hlavným organizátorom rozlúčky so slobodou je väčšinou svedok a družička. V našom ďalšom blogu nájdete odpoveď na otázku – Kto by mal byť tvojou družičkou?

Najnovšie články

Ak chcete spraviť Vaše svadobné obrúčky zaujímavejšími a špeciálnymi len pre vás určite ich obohaťte gravírovaním.

Gravírovanie svadobných obrúčok

Svadba je určite tou najväčšou udalosťou v živote zasnúbeného páru. Každá svadba je unikátna a nezabudnuteľná. Svadobné obrúčky aj napriek ich dokonalému prevedeniu či množstvu variácií, a odpustite nám to, ale až také originálne nie sú. Ak chcete... prečítať >.

muz pred svadbou

Ako bezbolestne zvládnuť dni pred svadbou

Pár rýchlych rád pre budúcich ženíchov Je čas urobiť veľký krok. Už ste využili romantickú chvíľu a dali jej malú krabičku, v ktorej objavila zásnubný prsteň. Ale ako vieme, všetko má svoju cenu. Svadba nie... prečítať >.

5 kúskov, ktoré deklarujú Vašu lásku navždy

Deklarovanie Vašej lásky so značkou KAMEA je prísľub daru, ktorý oslavuje romantické puto. Vášnivo, bláznivo a intenzívne. To je celé na čom záleží. Od zásnubného prsteňa až po šperk na výročie zlatej svadby. Od prvých... prečítať >.