< Späť na zoznam článkov kamea valentin

5 valentínskych darčekov a ich skrytý význam

pridané 14.02.2022

Je február a určite veľa z vás uvažuje nad tým najúžasnejším darčekom pre vašu drahú polovičku. Pripomenúť si, ako veľmi sa ľúbite, je súčasťou tohto mesiaca, a preto by nikto nemal zabudnúť na dátum 14. február.  Štýl a forma, akou prežívame toto obdobie je individuálny, ale malý darček by mal byť rozhodne súčasťou tohto krásneho sviatku zamilovaných. Preto vám prinášame zoznam darčekov, ktoré dostávate alebo darovávate bežne. Zaujímavosťou nášho článku sú významy týchto darčekov, o ktorých ste doteraz možno ani netušili. 

Čokoláda

Darček v podobe vašej obľúbenej sladkosti vždy poteší a dokazuje aj to, ako dobre vás partner pozná. Sladké čokoládové pralinky môžu byť z rôznych druhov čokolády, príchutí a dozdobené naozaj luxusnými prvkami. Pri tomto darčeku je jednoduché zistiť, koľko námahy si partner s výberom darčeku dal. Pokiaľ ide naozaj o niečo, čo máte radi, tak viete, ako veľmi mu na vás záleží.

Šperky

Šperk je symbolom elegancie a vkusu. Výber vhodného šperku je často výzvou. Ak dostanete alebo darujete diamantové náušnice, ligotavý náhrdelník, alebo iný šperk, môžete si byť istý, že váš vzťah je naozaj seriózny. Muži sa nezastavujú v luxusnom klenotníctve pre drahý šperk len tak pre niekoho, takže si môžete byť isté, že mu na vás určite záleží. Pokiaľ nejde o hocijaký šperk, ale o snubný prstienok, tak je to jasné a už je len na vás, akú odpoveď od vás partner dostane.

kamea šperk

Kvety

Ženy skrátka zbožňujú kvety, tak to skrátka je! Každý kvet však môže znamenať niečo iné a pri výbere by ste si to mali poriadne naštudovať alebo sa poradiť priamo s človekom, od ktorého ich kupujete. Je veľký rozdiel, ak prídete s krásnou kyticou ruží, ľalií alebo s odtrhnutou púpavou, ktorá rastie pri chodníku. Samozrejme aj snaha sa cení a v tento sviatok zamilovaných by ste sa mali posnažiť o niečo výnimočné. Zamyslite sa, aký kvet má vaša drahá polovička najradšej a pokúste sa zohnať práve ten. Poteší sa viac, ako si len myslíte.

Valentínska karta / želanie

Ľudia si myslia, že darčekové karty sú prežitok, ale opak je pravdou. Valentínska karta neznamená sľúbenie si večnej lásky, ale je krásnym malým darčekom, ktorý je ideálny pre páry, ktoré svoju spoločnú cestu začínajú, ale aj pre páry v dlhoročnom vzťahu. Kúpa valentínskej karty možno nevyžaduje veľa námahy, ale je určite pekné, ak si na vás niekto spomenie, prípadne do nej napíše zopár milých a zamilovaných slov. Ďalšia vec je, koľko výber karty trvá, či zoberie človek prvú po ruke, alebo sa naozaj zamyslí nad tým, čo chce povedať. Niektoré dievčatá zbožňujú darčekové karty, tak si dávajte pozor, akú jej darujete.

Vlastnoručne vyrobený darček

Tento darček je limitovaný iba predstavivosťou človeka, ktorý ho tvorí. Je to rozhodne darček, ktorý ukazuje záujem a snahu svojho partnera na Valentína naozaj očarovať a prekvapiť. Vymyslieť darček, zohnať materiál a dať ho celý dokopy, dokazuje naozaj úprimný záujem a lásku. Pokiaľ podobný darček dostanete, môžete si byť istý, že ste prioritou v živote svojho partnera. 

Možno ste o skrytých významoch darčekov doteraz ani netušili, zazdieľajte tento článok, aby aj ostatní vedeli, čo konkrétne darčeky znamenajú. Samozrejme existujú aj iné valentínske darčeky, ale sme si istí, že tými vyššie určite nič nepokazíte. Diamantové náušnice, šperk alebo zásnubný prsteň z bieleho zlata sú naozaj krásne darčeky a sú dôkazom lásky medzi vami, ktorá vám ju bude pripomínať večne.

Na stránke Kamea môžete nájsť množstvo inšpirácií na krásne darčeky nielen na Valentína. Pokiaľ ste sa rozhodli v daný deň požiadať svoju drahú polovičku o ruku, nahliadnite do nášho blogu „Čomu sa vyvarovať a čo nerobiť počas žiadosti o ruku“. Nájdete v ňom zopár užitočných tipov. Sme veľmi radi, že Kamea  môže byť súčasťou nezabudnuteľných momentov vo vašom živote.

Najnovšie články

ako zladit svadobne obrucky so zasnubnym prstenom kamea diamonds

Ako zladiť zásnubný prsteň so svadobnými obrúčkami?

Zlatníctvo KAMEA Diamonds je najväčším svadobným štúdiom zásnubných šperkov a svadobných obrúčok na Slovensku. Ponúkame viac ako 5000 modelov ručne vyrábaných svadobných šperkov. Niekedy sa môže zdať, že si nedokážete vybrať – predsa len vyberáte... prečítať >.

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch KAMEA

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch

Diamanty a ich charakteristické vlastnosti výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad, ale hlavne cenu šperkov. Niekedy sa môže zdať, že výber kvalitného diamantu je náročné, ale s týmto jednoduchým návodom budete zaručene vedieť, ktoré vlastnosti by ste... prečítať >.

bachelorette party ideas wilmington nc

Kde sa vzala rozlúčka so slobodou?

Alkohol, hry, striptíz, priatelia a zábava. Toto sú hlavné položky každej dobrej modernej rozlúčky so slobodou, ale nebolo tomu vždy tak. Rozlúčky so slobodou boli predmanželskou oslavou v nejakej forme už v 15. storočí, ale... prečítať >.