< Späť na zoznam článkov

Zistili sme, prečo ženy tak milujú drahé šperky

pridané 02.08.2023

Nádherné brilianty, perly, farebné rubíny, diamanty s vysokým leskom…nuž, všetky drahé kamene sú krásne a pritiahnu pozornosť. Ale prečo ich tak ženy milujú? Prečo po nich tak túžia? 

Existuje niekoľko rôznych dôvodov.

1. Estetika a krása 

Šperky môžu byť veľmi esteticky príjemné a krásne. Sú vytvorené vo všetkých možných dizajnoch, tvaroch, farbách a vzoroch, čo ženám umožňuje vyjadriť svoju individualitu. Ich lesk, tvar, farba a vzory sú pôsobivé a pritiahnu našu pozornosť. Prinášajú nám estetickú radosť a potešenie.

2. Sebavyjadrenie 

Šperky môžu byť symbolom osobnosti a štýlu danej ženy. Niektoré ženy nosia šperky preto, aby vyjadrili svoj vkus, záujmy alebo jedinečnosť. Sú teda určitou formou umeleckého vyjadrenia a môžu pomôcť vyjadrovať identitu. Napríklad s takými extravagantnými šperkami určite vystúpite z davu.

3. Vzácne kamene a symbolika 

Mnohé šperky obsahujú vzácne kamene, ako diamanty, rubíny, zafíry a smaragdy. Tieto kamene majú zvláštnu symboliku a sú považované za luxusné a špeciálne. Ženy ich milujú nielen pre ich krásu, ale aj pre ich historický a emocionálny význam.

Šperky, najmä tie z drahých kameňov a drahých kovov, boli tradične považované za luxusné a vyvolávali dojem bohatstva a prosperity. Nosíme ich, aby sme zdôraznili svoj sociálny status a vytvorili dojem príťažlivosti a úspechu.

Okrem spomenutých faktov je známe aj to, že niektoré kamene môžu mať aj liečivé účinky. Častokrát si teda ženy vyberajú šperk podľa zdravotných problémov, podľa znamenia či vlastností a účinkov, ktoré drahý kameň má.

4. Významné darčeky

Šperky sú často považované za významné darčeky. Mnohé ženy si cenia šperk, ktorý dostali od svojich blízkych ako prejav lásky, uznanie alebo pamiatku na osobitnú udalosť. Tieto šperky slúžia ako pamiatka na dôležité momenty v živote, napríklad svadba, narodeniny, narodenie dieťaťa, výročia…

5. Šperky ako investícia 

Pre niektoré ženy sú šperky aj investíciou. Vzácne drahokamy a drahé kovy môžu zvyšovať svoju hodnotu s časom. Ženy môžu kupovať šperky ako dlhodobé investície alebo dedičstvo pre budúce generácie.

 

Pre každú ženu môže mať význam šperkov inú hĺbku a súvisieť s rôznymi faktormi, ako kultúra, tradície, osobné preferencie či osobný význam. Niekedy sa šperky dedia z generácie na generáciu. Pozrite si aktuálnu ponuku šperkov na webe, ktoré vyrába Kamea Diamonds, alebo nás príďte navštíviť do nášho showroomu. Tešíme sa na vás. 

Najnovšie články

svadobne tradicie

6 najznámejších svadobných tradícií a ich pôvod

Od vašich zásnub až po váš veľký svadobný deň sprevádza vaše šťastie množstvo svadobných tradícií. Niektoré tradície sa už vytratili, ale niektoré stále ostávajú. My sme pre vás vybrali tých 6, ktoré sa zväčša dodržiavajú... prečítať >.

ako vybrat zasnubny prsten kamea diamonds

Ako na nákup zásnubného prsteňa alebo svadobných obrúčok

Výber prsteňa môže byť veľmi ťažkým orieškom. Preto sme sa nad tým zamysleli a prinášame Vám jednoduchý návod, ktorý Vám zaručene pomôže s nákupom. Veríme, že tento krátky návod Vám pomôže vybrať tie pravé prstene,... prečítať >.

shutterstock

Ako kombinovať šperky so spoločenským odevom?

Oslavy, svadobné hostiny a stužkové sa blížia. Radi by ste nosili zaujímavé outfity v kombinácií so šperkami, ale neviete ako ich vkusne a farebne zladiť? Pripravili sme si pre vás pár jednoduchých rád, ktoré vám... prečítať >.