< Späť na zoznam článkov

Zistili sme, prečo ženy tak milujú drahé šperky

pridané 02.08.2023

Nádherné brilianty, perly, farebné rubíny, diamanty s vysokým leskom…nuž, všetky drahé kamene sú krásne a pritiahnu pozornosť. Ale prečo ich tak ženy milujú? Prečo po nich tak túžia? 

Existuje niekoľko rôznych dôvodov.

1. Estetika a krása 

Šperky môžu byť veľmi esteticky príjemné a krásne. Sú vytvorené vo všetkých možných dizajnoch, tvaroch, farbách a vzoroch, čo ženám umožňuje vyjadriť svoju individualitu. Ich lesk, tvar, farba a vzory sú pôsobivé a pritiahnu našu pozornosť. Prinášajú nám estetickú radosť a potešenie.

2. Sebavyjadrenie 

Šperky môžu byť symbolom osobnosti a štýlu danej ženy. Niektoré ženy nosia šperky preto, aby vyjadrili svoj vkus, záujmy alebo jedinečnosť. Sú teda určitou formou umeleckého vyjadrenia a môžu pomôcť vyjadrovať identitu. Napríklad s takými extravagantnými šperkami určite vystúpite z davu.

3. Vzácne kamene a symbolika 

Mnohé šperky obsahujú vzácne kamene, ako diamanty, rubíny, zafíry a smaragdy. Tieto kamene majú zvláštnu symboliku a sú považované za luxusné a špeciálne. Ženy ich milujú nielen pre ich krásu, ale aj pre ich historický a emocionálny význam.

Šperky, najmä tie z drahých kameňov a drahých kovov, boli tradične považované za luxusné a vyvolávali dojem bohatstva a prosperity. Nosíme ich, aby sme zdôraznili svoj sociálny status a vytvorili dojem príťažlivosti a úspechu.

Okrem spomenutých faktov je známe aj to, že niektoré kamene môžu mať aj liečivé účinky. Častokrát si teda ženy vyberajú šperk podľa zdravotných problémov, podľa znamenia či vlastností a účinkov, ktoré drahý kameň má.

4. Významné darčeky

Šperky sú často považované za významné darčeky. Mnohé ženy si cenia šperk, ktorý dostali od svojich blízkych ako prejav lásky, uznanie alebo pamiatku na osobitnú udalosť. Tieto šperky slúžia ako pamiatka na dôležité momenty v živote, napríklad svadba, narodeniny, narodenie dieťaťa, výročia…

5. Šperky ako investícia 

Pre niektoré ženy sú šperky aj investíciou. Vzácne drahokamy a drahé kovy môžu zvyšovať svoju hodnotu s časom. Ženy môžu kupovať šperky ako dlhodobé investície alebo dedičstvo pre budúce generácie.

 

Pre každú ženu môže mať význam šperkov inú hĺbku a súvisieť s rôznymi faktormi, ako kultúra, tradície, osobné preferencie či osobný význam. Niekedy sa šperky dedia z generácie na generáciu. Pozrite si aktuálnu ponuku šperkov na webe, ktoré vyrába Kamea Diamonds, alebo nás príďte navštíviť do nášho showroomu. Tešíme sa na vás. 

Najnovšie články

Zásnubné prstene a ich história naprieč kultúrami krajín

História zásnubných prsteňov

Už ste niekedy rozmýšľali nad tým kedy vznikla a odkiaľ pochádza tradícia zasnúbenia so zásnubným prsteňom? V skutočnosti je táto tradícia zakorenená v dávnej histórii. Význam zásnubného prsteňa spolu s jeho vzhľadom sa menil v čase naprieč kultúrami krajín. Zásnubný... prečítať >.

puncove znacky zlato a drahe kovy

Overenie pravosti šperkov – Štátny punc

Pre overenie pravosti šperkov sa na skoro každom drahom kove používanom pri výrobe šperkov uvádza punc. Čo je to punc? Na čo sa používa? Punc je číselné označenie vyrazené do drahých kovov, ktoré sa používajú... prečítať >.

tout Paul Newman Joanne Woodward

Najznámejšie príbehy pravej lásky

Diego Rivera & Frida Kahlo Mladá talentovaná maliarka z Mexika Frida Kahlo si zaplatila návštevu štúdia slávneho muralistu Diega Rivieru. Hľadala u neho rady pre svoju kariéru. “Mala nevšednú dôstojnosť, sebaistotu a v očiach zvláštny... prečítať >.