< Späť na zoznam článkov šperky s farebnými diamantmi

Zaujímavé fakty o diamantoch, ktoré možno nepoznáte

pridané 14.04.2024

Diamanty, tie vzácne klenoty, ktoré nás fascinujú a ohromujú svojou krásou a leskom, v sebe ukrývajú  množstvo zaujímavých tajomstiev a faktov. Tu sú niektoré z nich, ktoré by vás mohli prekvapiť:

 1. Diamanty nie sú len bezchybné

Hoci diamanty sú často považované za symbol čistoty a dokonalosti, skutočnosť je, že väčšina diamantov obsahuje mikroskopické nečistoty a inklúzie. V skutočnosti, len asi 20 % diamantov je považovaných za bezchybné.

2. Diamanty sú tvorené v extrémnych podmienkach

Diamanty sú tvorené pri mimoriadne vysokom tlaku a teplote v hĺbkach zemského plášťa. Tento proces môže trvať milióny rokov, pričom každý diamant prechádza komplexným procesom tvorby a migračného pohybu k povrchu.

3. Rôznorodosť farieb diamantov

diamanty

Okrem tradičných bezfarebných diamantov existuje aj široká škála farebných diamantov. Tieto diamanty získavajú svoju farbu v dôsledku prítomnosti určitých chemických prvkov alebo mikroskopických inklúzií. Medzi najznámejšie farby diamantov patrí modrá, žltá, růžová a zelená.

4. Diamanty sú najtvrdším materiálom na svete

Diamanty majú na Mohskej stupnici tvrdosť 10, čo z nich robí najtvrdší známy materiál na svete. Táto vysoká odolnosť voči poškodeniu ich robí ideálnym materiálom na výrobu šperkov a nástrojov. Aj to je jeden z dôvodov, prečo majú takú vysokú hodnotu.

5. Diamanty majú magickú historickú hodnotu

Od staroveku boli diamanty považované za symbol moci, bohatstva a nebeskej energie. Používali sa v korunovačných klenotniciach a náboženských obradoch po celom svete. Diamanty sú symbolom trvania a nesmrteľnosti, čo ich robí obľúbeným darčekom pre významné udalosti, ako sú svadby a výročia.

 

Najnovšie články

kamea zásnubný prsteň

Sí Collection – dokonalé spojenie elegancie, výnimočnosti a čistoty

Vždy sme obdivovali noblesu, akou sa šperky dokážu vynímať na jednotlivých častiach nášho tela. Náhrdelníky nám ozdobia krk, zvýraznia kľúčne kosti a dekolt. Pri náramkoch je to napríklad zápästie. Prstene zas zdôrazňujú krehkosť našich rúk. Diamantové... prečítať >.

Najkrajší darček na Valentína od Kamea Diamonds

Lásky nikdy jej nie je dosť. Preto by sme si mali stále pripomínať, ako sa máme radi. Veď čo je krajšie, ako potešiť svoju milovanú polovičku? Valentín je pre takýto moment symbolický a nezabudnuteľný. Každá... prečítať >.

Ako prebieha výber a kúpa svadobných obrúčok v Kamea Diamonds

U nás v Kamea Diamonds ponúkame veľké množstvo svadobných obrúčok. Vytvorili sme niekoľko kolekcií, z ktorých si môžete vyberať podľa vášho vkusu a preferencií. Ľahko ich nájdete na našom e-shope. No ak chcete obrúčky vidieť... prečítať >.