< Späť na zoznam článkov prsteň z dielne Kamea Diamonds

Zákulisia výroby našich unikátnych prsteňov a šperkov

pridané 14.04.2024

Vitajte v našom svete. Za každým naším šperkom stoja hodiny práce, neustála starostlivosť a láska k detailom. Dovoľte nám, aby sme vás zobrali na cestu do zákulisia výroby našich unikátnych prsteňov a šperkov.

Ručná práca, ktorá píše príbehy

Naše šperky nie sú len produktmi, sú aj príbehmi, ktoré sú zhmotnené do podoby kovu a drahokamov. Každý kúsok je vyrobený s nekonečnou starostlivosťou a láskou k remeslu. Naši zlatníci majú roky skúseností a ich ručná práca je zárukou jedinečnosti a kvality každého diela. Nájdete u nás aj kreslené návrhy prsteňov, ktoré pribúdajú do našich kolekcií.

nákres a návrh prsteňa

Šperkový dizajn, ktorý oživuje sny

Náš šperkový dizajn je spojením elegance, štýlu a osobnosti. Sledujeme najnovšie trendy a inšpirujeme sa krásou sveta okolo nás. Každý návrh je starostlivo premyslený, každý detail je dômyselne vypracovaný. Naši zlatníci sa snažia vytvárať šperky, ktoré nielen zdobia, ale aj vytvárajú príbeh.

výroba prsteňa v dielni Kamea Diamonds

dámsky prsteň od Kamea Diamonds

Výber materiálov s precíznou starostlivosťou

Pri výbere materiálov do našich šperkov dbáme na najvyššiu kvalitu a trvácnosť. Zlato, platina, drahokamy – každý kúsok je starostlivo vybraný a spracovaný tak, aby vám poskytol nielen krásu, ale aj trvanlivosť. Dbáme na kvalitných a overených dodávateľov. Naše šperky sú viac než len doplnky, sú investíciou do vášho štýlu a spomienok. Všetky materiály pre vás vyberá gemológ s 30-ročnou praxou, preto si môžete byť istí, že nakupujete výhradne kvalitu.

kontrola diamantu

kontrola diamantu

Špeciálne prístroje, s ktorými pracujeme

Prístroj na fotografii slúži na mikroskopické opracovanie šperkov. Vďaka nemu vidí zlatník každú jednu nedokonalosť šperku. Laserová technológia dokáže šperk orezať, opracovať ale aj gravírovať. Tento prístroj musí ovládať človek, ktorí má dlhoročné skúsenosti v zlatníctve, keďže sa pracuje s veľmi drahými materiálmi. Naši zlatníci majú 25-ročnú prax, preto sa na nich v Kamea Diamonds môžeme spoľahnúť.

Mikroskopické opracovanie šperkov
Mikroskopické opracovanie šperkov

Druhý prístroj, ktorý vidíte na fotografii, sa nazýva fasér. Fasér pod mikroskopom osádza drahokamy a polodrahokamy. Takzvané fasovanie je veľmi náročné. Aby ste mohli pracovať s týmto prístrojom, musíte mať znalosti z gemológie a brúsičstva. Pri fasovaní ide o presnosť a dokonalosť, fasér pacuje s drahými kameňmi, ktoré môžu mať napríklad iba 1 mm.

Fasér
Fasér

Pravé remeslo

Práca zlatníka je náročná. Nejde len o samotný návrh šperku, ale aj o jeho výrobu, ktorá si vyžaduje dlhoročnú prax a znalosti. Práca s ohňom a rôznymi nástrojmi…je toho naozaj veľa a všetko potrebuje svoj postup a čas.

výroba prsteňa v dielni Kamea Diamonds

výroba prsteňa

Individualizovaný prístup pre každého zákazníka

V našom svete neexistuje jeden štandard. Každý zákazník je pre nás jedinečný a preto vám vieme vyrobiť šperk na mieru. Radi vyhovieme vašim predstavám. Sme tu, aby sme vypočuli vaše požiadavky a pomohli vám ich zhmotniť do podoby šperku, ktorý bude niesť vašu osobnú stopu. Samozrejmosťou je v Kamea Diamonds aj gravírovanie šperkov.

Zázrak, ktorý prežíva v každom šperku

Pre nás nie je každý šperk len kusom kovu a kameňa. Je to zázrak, ktorý prežíva v každom lesku, každom tieni, každom kamienku. Je to príbeh vášho života, vyjadrený v podobe krásy a elegancie. A my sme tu, aby sme vám pomohli napísať tento príbeh najkrajšie, ako vieme.

dokončovanie náramku zo zlata

V našom zákulisí sa rodia šperky, ktoré sú viac než len ozdobou. Sú to spomienky, sny a lásky, ktoré nás spájajú. Dovoľte nám, aby sme boli súčasťou vášho príbehu a vašej krásy. Vaše šťastie je našou najväčšou odmenou.

 

Najnovšie články

svadobné obrúčky

Výber svadobných obrúčok

Pokiaľ ste sa ocitli v situácii, že vaša milovaná partnerka povedala áno, je pomaly čas venovať pozornosť výberu svadobných obrúčok. Svadobné obrúčky sú symbolom spečatenia vášho manželského zväzku a ich výber môže byť naozaj komplikovaný... prečítať >.

kamea, diamonds, si collection

Sí kolekcia: zásnubné prstene inšpirované talianskym temperamentom

  V Kamea Diamonds pre vás vyrábame šperky už vyše 20 rokov. Ak hľadáte prsteň pre svoju budúcu ženu, verte, že spoločne nájdeme to pravé. Dnes sa bližšie pozrieme na našu obľúbenú Sí kolekciu. Predstavujeme... prečítať >.

Máte radi eleganciu? Tieto svadobné obrúčky sú stvorené pre vás

Svadobné obrúčky symbolizujú prepojenie 2 zamilovaných ľudí. Od momentu, keď si ich navzájom nasadíte, viete, že nech ste kdekoľvek, obrúčka na vašom prste má svoj jediný a dokonalý pár, presne tak ako vy. Láska je... prečítať >.