< Späť na zoznam článkov obrúčky položené na kvetoch

Svadobné obrúčky – spečaťte váš šťastný príbeh

pridané 05.02.2024

Svadobné obrúčky nie sú len kusy kovu spojené prstencami, ale majú vo svojej jednoduchosti a kráse hlboký význam. Každá obrúčka hovorí príbeh lásky, ktorý je jedinečný pre daný pár. 

Obrúčky si nesú svoju históriu

Svadobné obrúčky majú hlbokú históriu. V Egypte páry nosením prsteňov vyjadrovali svoju vieru v nekonečnú lásku. V Rímskej ríši sa prstene používali ako symbol záväzku a spolupatričnosti. Často boli vyrobené z rôznych materiálov, ako sú zlato, striebro, alebo železo, pričom každý materiál mal svoj vlastný symbolický význam.

Odvtedy si obrúčky prešli rôznymi inováciami, ale aj napriek moderným trendom a rôznym dizajnovým úpravám si uchovali svoj jedinečný význam.

obrúčky

Symbolika svadobných obrúčok

Obrúčky majú hlboký symbolický význam, ktorý prekračuje ich fyzickú podobu. Okrúhla forma bez začiatku a konca reprezentuje nekonečnú lásku a jednotu. Nosením obrúčok páry vyjadrujú svoju oddanosť a príslušnosť jeden k druhému.

Materiály a ich význam

Každý materiál, z ktorého sú obrúčky vyrobené, môže mať svoj vlastný význam. Zlaté obrúčky sú tradičné a symbolizujú bohatstvo, prosperitu a trvanlivosť lásky. Platina sa často pripisuje k symbolu čistoty a odolnosti. Niektoré páry si však často vyberajú nekonvenčné materiály, ako je titan či keramika, pre ich zaujímavý vzhľad. 

V našej ponuke nájdete kvalitné kovy v rôznych farebných prevedeniach.

svadobne obrucky

Personalizácia a šperkové trendy

Súčasné svadobné obrúčky neobmedzujú páry len na tradičné dizajny. Mnohí si vyberajú personalizované obrúčky s unikátnym gravírovaním. Šperkové trendy pre svadobné obrúčky sa neustále menia, čo dáva párom priestor na vyjadrenie svojej individuality.

Na čo treba myslieť, keď idete kupovať obrúčky

Zlaďte obrúčku so zásnubným prsteňom. Ak už máte zásnubný prsteň, vyberte obrúčky, ktoré s ním budú ladiť. Môžete si vybrať komplety, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa dopĺňali.

Popredu si stanovte si rozpočet. Svadobné obrúčky majú rôzne ceny v závislosti od materiálu a dizajnu. Stanovením rozpočtu si udržíte orientáciu pri výbere.

Pred nákupom si vyskúšajte rôzne typy obrúčok na svojom prste a zvážte, ako sa s danou obrúčkou cítite a ako vyzerá na vašej ruke. Väčšina klenotníkov vám umožní vyskúšať si obrúčky pred nákupom.

V zlatníctve sa poraďte o starostlivosti obrúčok – čomu sa treba vyvarovať, aby sa nepoškodili.

svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky sú symbolom spoločnej lásky, oddanosti a jednoty, ktoré prekračujú hranice času. Každý pár má možnosť vybrať si obrúčky, ktoré vyjadrujú ich jedinečný príbeh. Takže keď si nasadíte svoje obrúčky, nezabudnite, že na vašom prste nesiete viac než len kov – nesiete svoj príbeh lásky.

 

Najnovšie články

ako zladit svadobne obrucky so zasnubnym prstenom kamea diamonds

Ako zladiť zásnubný prsteň so svadobnými obrúčkami?

Zlatníctvo KAMEA Diamonds je najväčším svadobným štúdiom zásnubných šperkov a svadobných obrúčok na Slovensku. Ponúkame viac ako 5000 modelov ručne vyrábaných svadobných šperkov. Niekedy sa môže zdať, že si nedokážete vybrať – predsa len vyberáte... prečítať >.

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch KAMEA

Všetko čo potrebujete vedieť o diamantoch

Diamanty a ich charakteristické vlastnosti výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad, ale hlavne cenu šperkov. Niekedy sa môže zdať, že výber kvalitného diamantu je náročné, ale s týmto jednoduchým návodom budete zaručene vedieť, ktoré vlastnosti by ste... prečítať >.

bachelorette party ideas wilmington nc

Kde sa vzala rozlúčka so slobodou?

Alkohol, hry, striptíz, priatelia a zábava. Toto sú hlavné položky každej dobrej modernej rozlúčky so slobodou, ale nebolo tomu vždy tak. Rozlúčky so slobodou boli predmanželskou oslavou v nejakej forme už v 15. storočí, ale... prečítať >.