< Späť na zoznam článkov nevesta ktorá má svadobnú obrúčku

Šperky, po ktorých ženy túžia

pridané 05.02.2024

Každá sme iná, unikátna a každá máme svoje túžby. Platí to aj pri šperkoch. Ale v niektorých túžbach sa predsa len zhodneme. Napísali sme pre vás článok, v ktorom zistíte, po akých typoch šperkov ženy najviac túžia. 

1. Veľký diamantový prsteň

Diamanty sú večné a symbolizujú trvalú lásku. Diamantový prsteň je klasickým prejavom záväzku a romantiky. Nič iné nevyjadruje lásku a oddanosť tak jasne ako tento klenot. Aj preto po ňom túži skoro každá z nás. Je to prestíž, ktorá pre nás veľa znamená. 

zásnubný prsteň

2. Perlový náhrdelník

Perly sú elegantné a vždy trendy. Perlový náhrdelník dodáva žene jemný a sofistikovaný vzhľad. Je vhodný pre každú príležitosť. Majú dokonca liečivú silu a hovorí sa o nich, že aj magický význam. Prírodné perly delíme na morské a sladkovodné. Vyrastajú v lastúre perlorodky. Morské perly sú vzácnejšie a majú preto aj vyššiu cenovú hodnotu. Majú veľa farebných prevedení, no najobľúbenejšie sú u žien klasické biele perly.

3. Výrazné náušnice s drahokamami

Každý drahokam má svoje vlastné významy a energiu, čo robí tieto šperky ešte osobnejšími. Náušnice s drahokamom zaujmú a rozhodne upútajú pozornosť. Výrazné šperky sú ideálnym doplnkom na plesy, svadby a iné špeciálne udalosti. Ženy ich obľubujú, pretože im dodávajú pocit ženskosti a krásy.

dámske náušnice zelené

4. Moderné minimalistické šperky

Pre niektoré ženy je menej viac. Moderné minimalistické šperky v jednoduchom a čistom dizajne môžu dodávať štýlový vzhľad bez toho, aby pôsobili príliš nápadne a pritom sú krásne a decentné. Ženy majú na nich rady to, že sa hodia skoro ku všetkému, že ich môžu nosiť každý deň aj do práce.

5. Zlatý náramok

Ak náramok na ruku, tak jedine zo zlata. To je u žien pri šperkoch priorita. Zlatý náramok je totiž klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Môže byť jednoduchý a decentný alebo nápaditý so špeciálnym dizajnom. Zlaté šperky sú symbolom elegancie a rafinovanosti. Môžete si ich vybrať vo viacerých farebných prevedeniach. Obľúbené je klasické žlté zlato, ale krásne je aj biele či červené zlato.

dámsky elegantný náramok

6. Šperky s osobným významom

Šperky so symbolickým významom, ako sú napríklad prstene s rodinným kameňom alebo prívesky so znamením zverokruhu, sú veľmi obľúbené. Preferované u žien sú aj šperky s osobným gravírovaním, ktoré nesú myšlienku alebo dôležitý význam v ich živote. Takéto šperky nemajú pre majiteľku iba cenový význam, ale najmä ten osobný.

Pri výbere šperkov je kľúčové poznať vkus a štýl ženy, ktorej sú určené. Šperky majú schopnosť zdobiť nielen telo, ale aj dušu, pretože každý kúsok môže byť spojený s osobnými spomienkami a emóciami. Vyberte si ten svoj z našej širokej ponuky.

zlatý prívesok

Najnovšie články

Zlatník a gemológ precízne kontroluje všetky diamanty, ktoré osádzame do zásnubných prsteňov

Brus diamantov

Brus diamantov je objektívnym meradlom sveteľného výkonu všetkých diamantov, teda jeho lesku či ligotu. Pokiaľ je diamant kvalitne vybrúsený a so správnymi proporciami, jeho lesk sa vracia z hornej časti diamantu. Pokiaľ je príliš plytký,... prečítať >.

zodiac signs

Výber šperku podľa znamení zverokruhu

Ľudia si podľa znamení zverokruhu predpovedajú budúcnosť, hľadajú partnerov, definujú samých seba a svoju náladu podľa mesiaca, v ktorom sa narodili. Môže nám však naše znamenie pomôcť aj pri výbere toho pravého šperku? K charakteristike... prečítať >.

Dvojica s darčekom

6 tajomstiev, ako trafiť ten správny šperk pre ňu

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa muži potýkajú s odvekým problémom: aký šperk vybrať žene, aby sa jej naozaj páčil? Prinášame vám preto niekoľko tipov, pri ktorých si už viac pri výbere zásnubného prsteňa či... prečítať >.