< Späť na zoznam článkov

Prečo práve šperk s diamantom? Máme pre vás odpovede

pridané 02.08.2023

Diamant je nádherný a vzácny kameň, pozná ho snáď každý. A viete prečo je taký obľúbený? Prečo po ňom všetci tak túžia a chcú ho nosiť? Svoju popularitu si získal aj vďaka týmto vlastnostiam.

1. Extrémna tvrdosť 

Diamant je jeden z najtvrdších minerálov na Zemi. To znamená, že diamantové šperky sú odolné voči poškriabaniu, opotrebovaniu a je naozaj problém zničiť ich. Preto vám šperky s diamantom môžu vydržať dlhé roky a stále budú vyzerať nádherne. 

2. Lesk a brilancia

Diamant má vynikajúci lesk a brilanciu, ktoré sú charakteristické pre jeho vlastnosti lomu svetla. Keď svetlo prechádza diamantom a odrazí sa od jeho fazetiek, vznikne efekt zábleskov, čo dodáva šperkom s diamantom významný estetický vzhľad. Zložitejšie vzory diamantových rezov môžu ešte viac zvyšovať lesk.

3. Rarita a cennosť

Diamanty sú zriedkavé a vzácne prírodné drahokamy. Ich ťažba a získavanie sú náročné, čo znamená, že diamanty majú veľkú hodnotu. Diamantové šperky môžu slúžiť ako skvelá investícia, ktorá si uchováva svoju hodnotu a môže byť dôležitou súčasťou vášho majetku. 

4. Všestrannosť a elegancia 

Šperky s diamantom sú veľmi všestranné a môžu doplniť akýkoľvek štýl alebo oblečenie. Diamanty sa dokonale hodia k formálnym príležitostiam, ako je svadba alebo gala večierok, ale aj k bežnému dennému obliekaniu. Ich jednoduchosť a elegancia dodávajú pocit luxusu a jemnosti.

Diamanty z dielne Kamea Diamonds

5. Symbolika 

Diamanty majú dlhú históriu. Sú symbolom lásky, osláv, čistoty a vyrovnanosti. Často sa vkladajú do zásnubných prsteňov, ktoré predstavujú trvanlivosť a oddanosť vo vzťahu. Diamanty sú tiež spájané s bohatstvom, majestátom a krásou. Mnohí ľudia pripisujú diamantom aj duchovné a liečivé vlastnosti. 

Vyberte si svoj diamantový šperk

Diamantové šperky majú teda mnoho výhod, ktoré zahŕňajú ich kvalitu, estetický vzhľad, univerzálnu eleganciu, investičnú hodnotu a symboliku. Šperky s diamantom sú obľúbenou voľbou pre mnohých ľudí, pretože prinášajú výnimočný pocit luxusu a krásy. Ak ste po diamantoch zatúžili, pripravili sme pre vás širokú ponuku diamantových šperkov.

Najnovšie články

Ak chcete spraviť Vaše svadobné obrúčky zaujímavejšími a špeciálnymi len pre vás určite ich obohaťte gravírovaním.

Gravírovanie svadobných obrúčok

Svadba je určite tou najväčšou udalosťou v živote zasnúbeného páru. Každá svadba je unikátna a nezabudnuteľná. Svadobné obrúčky aj napriek ich dokonalému prevedeniu či množstvu variácií, a odpustite nám to, ale až také originálne nie sú. Ak chcete... prečítať >.

muz pred svadbou

Ako bezbolestne zvládnuť dni pred svadbou

Pár rýchlych rád pre budúcich ženíchov Je čas urobiť veľký krok. Už ste využili romantickú chvíľu a dali jej malú krabičku, v ktorej objavila zásnubný prsteň. Ale ako vieme, všetko má svoju cenu. Svadba nie... prečítať >.

5 kúskov, ktoré deklarujú Vašu lásku navždy

Deklarovanie Vašej lásky so značkou KAMEA je prísľub daru, ktorý oslavuje romantické puto. Vášnivo, bláznivo a intenzívne. To je celé na čom záleží. Od zásnubného prsteňa až po šperk na výročie zlatej svadby. Od prvých... prečítať >.