< Späť na zoznam článkov

Prečo práve šperk s diamantom? Máme pre vás odpovede

pridané 02.08.2023

Diamant je nádherný a vzácny kameň, pozná ho snáď každý. A viete prečo je taký obľúbený? Prečo po ňom všetci tak túžia a chcú ho nosiť? Svoju popularitu si získal aj vďaka týmto vlastnostiam.

1. Extrémna tvrdosť 

Diamant je jeden z najtvrdších minerálov na Zemi. To znamená, že diamantové šperky sú odolné voči poškriabaniu, opotrebovaniu a je naozaj problém zničiť ich. Preto vám šperky s diamantom môžu vydržať dlhé roky a stále budú vyzerať nádherne. 

2. Lesk a brilancia

Diamant má vynikajúci lesk a brilanciu, ktoré sú charakteristické pre jeho vlastnosti lomu svetla. Keď svetlo prechádza diamantom a odrazí sa od jeho fazetiek, vznikne efekt zábleskov, čo dodáva šperkom s diamantom významný estetický vzhľad. Zložitejšie vzory diamantových rezov môžu ešte viac zvyšovať lesk.

3. Rarita a cennosť

Diamanty sú zriedkavé a vzácne prírodné drahokamy. Ich ťažba a získavanie sú náročné, čo znamená, že diamanty majú veľkú hodnotu. Diamantové šperky môžu slúžiť ako skvelá investícia, ktorá si uchováva svoju hodnotu a môže byť dôležitou súčasťou vášho majetku. 

4. Všestrannosť a elegancia 

Šperky s diamantom sú veľmi všestranné a môžu doplniť akýkoľvek štýl alebo oblečenie. Diamanty sa dokonale hodia k formálnym príležitostiam, ako je svadba alebo gala večierok, ale aj k bežnému dennému obliekaniu. Ich jednoduchosť a elegancia dodávajú pocit luxusu a jemnosti.

Diamanty z dielne Kamea Diamonds

5. Symbolika 

Diamanty majú dlhú históriu. Sú symbolom lásky, osláv, čistoty a vyrovnanosti. Často sa vkladajú do zásnubných prsteňov, ktoré predstavujú trvanlivosť a oddanosť vo vzťahu. Diamanty sú tiež spájané s bohatstvom, majestátom a krásou. Mnohí ľudia pripisujú diamantom aj duchovné a liečivé vlastnosti. 

Vyberte si svoj diamantový šperk

Diamantové šperky majú teda mnoho výhod, ktoré zahŕňajú ich kvalitu, estetický vzhľad, univerzálnu eleganciu, investičnú hodnotu a symboliku. Šperky s diamantom sú obľúbenou voľbou pre mnohých ľudí, pretože prinášajú výnimočný pocit luxusu a krásy. Ak ste po diamantoch zatúžili, pripravili sme pre vás širokú ponuku diamantových šperkov.

Najnovšie články

Zlatník a gemológ precízne kontroluje všetky diamanty, ktoré osádzame do zásnubných prsteňov

Brus diamantov

Brus diamantov je objektívnym meradlom sveteľného výkonu všetkých diamantov, teda jeho lesku či ligotu. Pokiaľ je diamant kvalitne vybrúsený a so správnymi proporciami, jeho lesk sa vracia z hornej časti diamantu. Pokiaľ je príliš plytký,... prečítať >.

zodiac signs

Výber šperku podľa znamení zverokruhu

Ľudia si podľa znamení zverokruhu predpovedajú budúcnosť, hľadajú partnerov, definujú samých seba a svoju náladu podľa mesiaca, v ktorom sa narodili. Môže nám však naše znamenie pomôcť aj pri výbere toho pravého šperku? K charakteristike... prečítať >.

Dvojica s darčekom

6 tajomstiev, ako trafiť ten správny šperk pre ňu

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa muži potýkajú s odvekým problémom: aký šperk vybrať žene, aby sa jej naozaj páčil? Prinášame vám preto niekoľko tipov, pri ktorých si už viac pri výbere zásnubného prsteňa či... prečítať >.