< Späť na zoznam článkov

Prečo práve šperk s diamantom? Máme pre vás odpovede

pridané 02.08.2023

Diamant je nádherný a vzácny kameň, pozná ho snáď každý. A viete prečo je taký obľúbený? Prečo po ňom všetci tak túžia a chcú ho nosiť? Svoju popularitu si získal aj vďaka týmto vlastnostiam.

1. Extrémna tvrdosť 

Diamant je jeden z najtvrdších minerálov na Zemi. To znamená, že diamantové šperky sú odolné voči poškriabaniu, opotrebovaniu a je naozaj problém zničiť ich. Preto vám šperky s diamantom môžu vydržať dlhé roky a stále budú vyzerať nádherne. 

2. Lesk a brilancia

Diamant má vynikajúci lesk a brilanciu, ktoré sú charakteristické pre jeho vlastnosti lomu svetla. Keď svetlo prechádza diamantom a odrazí sa od jeho fazetiek, vznikne efekt zábleskov, čo dodáva šperkom s diamantom významný estetický vzhľad. Zložitejšie vzory diamantových rezov môžu ešte viac zvyšovať lesk.

3. Rarita a cennosť

Diamanty sú zriedkavé a vzácne prírodné drahokamy. Ich ťažba a získavanie sú náročné, čo znamená, že diamanty majú veľkú hodnotu. Diamantové šperky môžu slúžiť ako skvelá investícia, ktorá si uchováva svoju hodnotu a môže byť dôležitou súčasťou vášho majetku. 

4. Všestrannosť a elegancia 

Šperky s diamantom sú veľmi všestranné a môžu doplniť akýkoľvek štýl alebo oblečenie. Diamanty sa dokonale hodia k formálnym príležitostiam, ako je svadba alebo gala večierok, ale aj k bežnému dennému obliekaniu. Ich jednoduchosť a elegancia dodávajú pocit luxusu a jemnosti.

Diamanty z dielne Kamea Diamonds

5. Symbolika 

Diamanty majú dlhú históriu. Sú symbolom lásky, osláv, čistoty a vyrovnanosti. Často sa vkladajú do zásnubných prsteňov, ktoré predstavujú trvanlivosť a oddanosť vo vzťahu. Diamanty sú tiež spájané s bohatstvom, majestátom a krásou. Mnohí ľudia pripisujú diamantom aj duchovné a liečivé vlastnosti. 

Vyberte si svoj diamantový šperk

Diamantové šperky majú teda mnoho výhod, ktoré zahŕňajú ich kvalitu, estetický vzhľad, univerzálnu eleganciu, investičnú hodnotu a symboliku. Šperky s diamantom sú obľúbenou voľbou pre mnohých ľudí, pretože prinášajú výnimočný pocit luxusu a krásy. Ak ste po diamantoch zatúžili, pripravili sme pre vás širokú ponuku diamantových šperkov.

Najnovšie články

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Tvary diamantov

V našom rodinnom zlatníctve KAMEA Diamonds striktne dodržiavame najvyššie štandardy kvality pri všetkých diamantových šperkoch, či už sa jedná o diamantové zásnubné prstene, diamantové svadobné obrúčky, diamantové náušnice alebo diamantové sety šperkov. Do našich šperkov... prečítať >.

shutterstock

Láska v karanténe

Tak ako koronavírus ovplyvnil naše pracovné životy a súkromné životy, má obrovský dopad aj na naše romantické vzťahy. Odrazu sa celý svet spomalil a my máme omnoho viac času na vnímanie seba a svojho partnera.... prečítať >.

Ako udržiavať diamanty aby nestratili svoj lesk?

Dokonca aj ten najťažší a najdrahší drahokam môže časom stratiť lesk. Preto vám prezradíme, ako sa starať o diamantové šperky. Rovnako ako väčšinu ostatných drahokamov, diamant môžete vyčistiť aj doma. Ak to však nebudete robiť... prečítať >.