< Späť na zoznam článkov zamilovaná dvojica

Pre mužov: ako vybrať pre ženu zásnubný prsteň?

pridané 18.05.2024

Výber zásnubného prsteňa je jedným z najvýznamnejších rozhodnutí, ktoré muž môže urobiť. Nejde len o výber kúsku šperku, ale o symbol lásky a záväzku, ktorý má vydržať celý život. S pomocou Kamea Diamonds môže tento proces prebiehať hladko. Tu sú kroky a tipy, ako vybrať dokonalý zásnubný prsteň pre ženu vášho života:

Poznajte jej štýl

Prvým krokom je pochopenie toho, čo sa jej páči. Zamerajte sa na štýl šperkov, ktoré už nosí. Je jej vkus skôr moderný alebo má rada klasickú? Miluje vintage dizajn či farebné kamene? Kamea Diamonds ponúka širokú škálu dizajnov od tradičných po moderné, takže si môžete byť istí, že nájdete prsteň, ktorý dokonale zodpovedá jej osobnosti.

Zvoľte správny typ kameňa a kovu

Zvoľte si budget, ktorý môžete do zásnubného prsteňa investovať. Diamanty sú drahšou, ale za to kvalitnejšou voľbou. Zirkón je síce lacnejšia alternatíva, no veľmi obľúbená. Najčastejšie volia muži prsteň zo zlata. Zlato je najobľúbenejším kovom, ktorý má svoju hodnotu a kvalitu. Môžete ale vybrať aj prsteň z platiny, ktorá je odolnejšia voči zničeniu a poškriabaniu ako zlato. Treťou možnosťou je strieborný prsteň, ktorý je cenovo výhodnejší, pretože ide o mäkký kov. Striebro sa zlieva s inými kovmi, ktoré zabezpečia lepšiu trvanlivosť šperku.

dámsky prsteň na ruke

Zistite správnu veľkosť

Viete čo prekazí romantický moment žiadosti o ruku? Prsteň, ktorý sa nezmestí na prst. Máte teda dve možnosti, ako sa tejto nepríjemnosti vyhnúť. Veľkosť prsteňa vyberte podľa našej veľkostnej tabuľky alebo skúste priateľke zobrať niektorý z jej prsteňov a odmerajte jeho priemer. Prípadne prsteň prineste do zlatníctva a tam už vám so správnou veľkosťou poradia.  

Nakupujte certifikované šperky

Je dôležité, aby ste nakúpili v zlatníctve, ktoré ručí kvalitou. K šperku by ste mali získať aj certifikát kvality, niekoľkoročnú záruku a ideálne aj bezplatný servis.

Držíme vám palce pri výbere zásnubného prsteňa. Nezabudnite, že nekupujete šperk na jeden deň, ale na celý život, preto je dôležité vybrať ten pravý. Ak by ste chceli s výberom pomôcť, neváhajte nás kontaktovať.

 

Najnovšie články

Gemológkontroluječistotudiamantovprinásobnomzväčšení

Čistota diamantov

Čistota upozorňuje na malé prírodné nedostatky, ktoré sa nachádzajú vo všetkých diamantoch aj tej najvyššej kvality. Čím menej nedostatkov sa nachádza v diamantoch tým je jeho čistota vyššia a samozrejme stúpa aj jeho hodnota. Tieto... prečítať >.

shutterstock

5 drobností, vďaka ktorým oživíte romantiku.

KOMPLIMENT, KOMPLIMENT, KOMPLIMENT   Komplimentov nie je nikdy dosť. Vzťah ako taký by mal byť aj o tom, že sa navzájom ako osobnosti posúvate ďalej a pomáhate si na tejto ceste za “lepším ja”. Čo... prečítať >.

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Ako sa starať o diamantový zásnubný prsteň?

Dostali ste svoj vytúžený diamantový zásnubný prsteň? Diamantové zásnubné prstene však vyžadujú náležitú starostlivosť, preto vám prinášame niekoľko tipov ako sa o váš šperk správne starať, aby vám vydržal čo najdlhšie. Pravidlom číslo jedna je... prečítať >.