< Späť na zoznam článkov

Poradíme vám s výberom náušníc. Rozhoduje aj typ tváre

pridané 20.07.2023

Náušnice sú dôležitým doplnkom každej ženy, ktorá chce dobre vyzerať. Náušnice by ste mali zladiť s oblečením a vyberať ich aj podľa ďalších parametrov. Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Náušnice by mali ladiť s oblečením

Pri výbere náušníc by ste mali dávať dôraz na farbu vášho oblečenia. Pre nevesty platí, že ak máte biele šaty, určite zvoľte strieborné šperky, šperky z bieleho zlata alebo platiny. Ku krémovým, slonovinovým a ivory šatám môžete ladiť zlaté náušnice. Ak budete mať na sebe šaty bez ramienok, hodiť sa vám budú visiace alebo väčšie, výrazné náušnice.

 

Zlaté náušnice a šperky sa hodia najmä k teplým farbám. Strieborné zase k studeným odtieňom, pastelovým farbám a základným farbám.

Náušnice podľa účesu

S týmto vám určite dobre poradí aj vaša kaderníčka, ale nepísané pravidlo hovorí, že pokiaľ máte vlasy zopnuté dohora alebo krátky účes, budú sa vám hodiť visiace náušnice. Ak máte aj náhrdelník, zvoľte radšej menšie náušnice, bude to vyzerať určite lepšie. Pri rozpustených vlasoch si dajte napichovacie náušnice.

Rozhoduje aj typ tváre

Oválna tvár – ženy s týmto typom tváre by si určite nemali vybrať dlhé visiace náušnice, pretože im tvár ešte viac opticky predĺžia. Je dobré zvoliť napríklad okrúhle náušnice, ktoré tvár rozšíria. No taktiež sú vhodné náušnice v tvare slzičiek alebo perličky.

Okrúhla tvár – tento typ potrebuje predĺžiť, takže ideálne budú visiace náušnice. Môžu mať aj obdĺžnikový tvar, či visiaci prvok na konci náušnice.

Srdcová tvár – je typická tým, že vrchná časť tváre je širšia. Spodná časť sa smerom k brade zužuje. Preto je ideálne vybrať si náušnice, ktoré sú hore užšie a dolu široké. Teda rozšíria tvár v spodnej časti.

Trojuholníková tvár – keďže má žena v tomto prípade širšiu sánku, je potrebné zjemniť tieto črty. Pomôžu v tom kruhové, visiace náušnice či rôzne výraznejšie modely. Vyhnúť by ste sa mali malým napichovacím náušniciam.

Štvorcová tvár – vyhnite sa hranatým náušniciam a zvoľte radšej oblé tvary. Vhodné sú aj dlhšie a užšie náušnice.

Obdĺžniková tvár – táto tvár potrebuje opticky rozšíriť. Takže siahnite skôr po kratších a širších náušniciach. Vybrať si môžete náušnice v tvare sĺz, rôzne okrúhle a väčšie náušnice.

Veľa ďalšej inšpirácie ohľadom náušníc nájdete aj na našom webe alebo priamo v našom zlatníckom showroome.

 

Najnovšie články

Gemológkontroluječistotudiamantovprinásobnomzväčšení

Čistota diamantov

Čistota upozorňuje na malé prírodné nedostatky, ktoré sa nachádzajú vo všetkých diamantoch aj tej najvyššej kvality. Čím menej nedostatkov sa nachádza v diamantoch tým je jeho čistota vyššia a samozrejme stúpa aj jeho hodnota. Tieto... prečítať >.

shutterstock

5 drobností, vďaka ktorým oživíte romantiku.

KOMPLIMENT, KOMPLIMENT, KOMPLIMENT   Komplimentov nie je nikdy dosť. Vzťah ako taký by mal byť aj o tom, že sa navzájom ako osobnosti posúvate ďalej a pomáhate si na tejto ceste za “lepším ja”. Čo... prečítať >.

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Ako sa starať o diamantový zásnubný prsteň?

Dostali ste svoj vytúžený diamantový zásnubný prsteň? Diamantové zásnubné prstene však vyžadujú náležitú starostlivosť, preto vám prinášame niekoľko tipov ako sa o váš šperk správne starať, aby vám vydržal čo najdlhšie. Pravidlom číslo jedna je... prečítať >.