< Späť na zoznam článkov

Poradíme vám s výberom náušníc. Rozhoduje aj typ tváre

pridané 20.07.2023

Náušnice sú dôležitým doplnkom každej ženy, ktorá chce dobre vyzerať. Náušnice by ste mali zladiť s oblečením a vyberať ich aj podľa ďalších parametrov. Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Náušnice by mali ladiť s oblečením

Pri výbere náušníc by ste mali dávať dôraz na farbu vášho oblečenia. Pre nevesty platí, že ak máte biele šaty, určite zvoľte strieborné šperky, šperky z bieleho zlata alebo platiny. Ku krémovým, slonovinovým a ivory šatám môžete ladiť zlaté náušnice. Ak budete mať na sebe šaty bez ramienok, hodiť sa vám budú visiace alebo väčšie, výrazné náušnice.

 

Zlaté náušnice a šperky sa hodia najmä k teplým farbám. Strieborné zase k studeným odtieňom, pastelovým farbám a základným farbám.

Náušnice podľa účesu

S týmto vám určite dobre poradí aj vaša kaderníčka, ale nepísané pravidlo hovorí, že pokiaľ máte vlasy zopnuté dohora alebo krátky účes, budú sa vám hodiť visiace náušnice. Ak máte aj náhrdelník, zvoľte radšej menšie náušnice, bude to vyzerať určite lepšie. Pri rozpustených vlasoch si dajte napichovacie náušnice.

Rozhoduje aj typ tváre

Oválna tvár – ženy s týmto typom tváre by si určite nemali vybrať dlhé visiace náušnice, pretože im tvár ešte viac opticky predĺžia. Je dobré zvoliť napríklad okrúhle náušnice, ktoré tvár rozšíria. No taktiež sú vhodné náušnice v tvare slzičiek alebo perličky.

Okrúhla tvár – tento typ potrebuje predĺžiť, takže ideálne budú visiace náušnice. Môžu mať aj obdĺžnikový tvar, či visiaci prvok na konci náušnice.

Srdcová tvár – je typická tým, že vrchná časť tváre je širšia. Spodná časť sa smerom k brade zužuje. Preto je ideálne vybrať si náušnice, ktoré sú hore užšie a dolu široké. Teda rozšíria tvár v spodnej časti.

Trojuholníková tvár – keďže má žena v tomto prípade širšiu sánku, je potrebné zjemniť tieto črty. Pomôžu v tom kruhové, visiace náušnice či rôzne výraznejšie modely. Vyhnúť by ste sa mali malým napichovacím náušniciam.

Štvorcová tvár – vyhnite sa hranatým náušniciam a zvoľte radšej oblé tvary. Vhodné sú aj dlhšie a užšie náušnice.

Obdĺžniková tvár – táto tvár potrebuje opticky rozšíriť. Takže siahnite skôr po kratších a širších náušniciach. Vybrať si môžete náušnice v tvare sĺz, rôzne okrúhle a väčšie náušnice.

Veľa ďalšej inšpirácie ohľadom náušníc nájdete aj na našom webe alebo priamo v našom zlatníckom showroome.

 

Najnovšie články

dozivotny bezplatny servis svadobne obrucky

5 rýchlych rád pre uchovanie krásy vašich svadobných obrúčok

Svadobné šperky sú pravdepodobne tie najcennejšie kúsky šperkov, ktoré vlastníte. Nielenže ste pri ich výbere strávili nespočet hodín hľadania a museli ste si hlbšie siahnuť do peňaženky, ale majú aj veľkú citovú hodnotu. Preto, je... prečítať >.

nakupujte bez starosti zlava sperky  percent kamea diamonds

Nakupujte bez starostí s 15% zľavou

Priatelia, táto mimoriadna a zároveň nepríjemná situácia zasiahla nás všetkých. Nikto si pred niekoľkými týždňami nedokázal ani len predstaviť, čo nás čaká a neminie. Naše životy sa zmenili zo dňa na deň a všetci už... prečítať >.

H

Moderné diamantové náušnice roku 2020

Pokiaľ ide o diamanty, tie azda nikdy nevyjdú z módy. Diamantové náušnice sú splneným snom mnohých žien. Vo všeobecnosti sú veľmi elegantným a kvalitným doplnkom. My sme sa pozreli na top trendy diamantových náušníc roku... prečítať >.