< Späť na zoznam článkov onrúčky v rukách nevesty

Najčastejšie chyby pri výbere obrúčok

pridané 16.06.2024

Výber svadobných obrúčok je jedným z najdôležitejších krokov pri plánovaní svadby. Napriek tomu sa mnohé páry dopúšťajú chýb, ktoré môžu viesť k nespokojnosti, ba dokonca k nutnosti výmeny obrúčok. V tomto článku sa pozrieme na najčastejšie chyby pri výbere obrúčok a ako sa im vyhnúť.

1. Prílišný dôraz na aktuálne trendy

Sledovanie módnych trendov je zábavné, ale pri výbere svadobných obrúčok by ste mali uprednostniť nadčasový dizajn pred aktuálnymi hitmi. Obrúčky sú investíciou na celý život, a preto je dôležité, aby sa vám páčili aj o desať, dvadsať či päťdesiat rokov. Nenechajte sa zlákať veľkou extravagantnosťou, pretože doba a móda šperkov sa mení a mohli by ste počase svoj názor zmeniť.

2. Podceňovanie pohodlia

Obrúčky budete nosiť každý deň, takže pohodlie by malo byť na prvom mieste. Je ľahké zamilovať sa do krásneho, ale nepohodlného dizajnu. Pri skúšaní obrúčok dbajte na to, aby neboli príliš tesné ani voľné, a aby vás nikde netlačili. V každom zlatníctve by vám mali veľkosť obrúčok presne prispôsobiť. Obrúčky od Kamea Diamonds sú navrhnuté s dôrazom na komfort a estetiku, aby ste si ich mohli užívať každý deň bez obmedzení. 

3. Ignorovanie kvality materiálu

Kvalita materiálu je kľúčová pre dlhodobú životnosť vašich obrúčok. Niektoré páry sa rozhodnú šetriť na materiáli, čo môže viesť k rýchlejšiemu opotrebovaniu, či dokonca poškodeniu obrúčok. Vyberte si kvalitné kovy, ako sú zlato alebo platina, ktoré zaručia trvácnosť a odolnosť. Pýtajte si od predajcu certifikát o pravosti a kvalite obrúčok. 

obrúčky na poduštičke

4. Nedostatočné plánovanie

Výber a výroba obrúčok môže trvať dlhšie, ako si myslíte. Mnohí ľudia začínajú hľadať obrúčky príliš neskoro, čo môže spôsobiť stres a obmedzený výber. Ideálne je začať hľadať obrúčky aspoň štyri až šesť mesiacov pred svadbou. Tak budete mať dostatok času na prehliadanie, skúšanie a prípadné úpravy. No v Kamea Diamonds sme pripravení aj na rýchle rozhodnutia, preto ponúkame aj výrobu obrúčok na želanie do troch dní.

5. Zabúdanie na praktické aspekty

Pri výbere obrúčok je dôležité myslieť aj na váš životný štýl a každodenné aktivity. Ak máte fyzicky náročnú prácu alebo aktívny životný štýl, zvážte robustnejšie a odolnejšie dizajny, ktoré vydržia opotrebovanie. Obrúčky by mali byť nielen krásne, ale aj praktické a vhodné pre váš každodenný život.

Výber svadobných obrúčok je jedným z najkrajších zážitkov pri príprave na svadbu. Dajte si záležať na každom detaile a vyhnite sa chybám, ktoré by mohli narušiť vašu spokojnosť. V Kamea Diamonds vám radi pomôžeme nájsť tie pravé obrúčky, ktoré budú dokonalým symbolom vašej lásky a záväzku.

Najnovšie články

Zlatník a gemológ precízne kontroluje všetky diamanty, ktoré osádzame do zásnubných prsteňov

Brus diamantov

Brus diamantov je objektívnym meradlom sveteľného výkonu všetkých diamantov, teda jeho lesku či ligotu. Pokiaľ je diamant kvalitne vybrúsený a so správnymi proporciami, jeho lesk sa vracia z hornej časti diamantu. Pokiaľ je príliš plytký,... prečítať >.

zodiac signs

Výber šperku podľa znamení zverokruhu

Ľudia si podľa znamení zverokruhu predpovedajú budúcnosť, hľadajú partnerov, definujú samých seba a svoju náladu podľa mesiaca, v ktorom sa narodili. Môže nám však naše znamenie pomôcť aj pri výbere toho pravého šperku? K charakteristike... prečítať >.

Dvojica s darčekom

6 tajomstiev, ako trafiť ten správny šperk pre ňu

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa muži potýkajú s odvekým problémom: aký šperk vybrať žene, aby sa jej naozaj páčil? Prinášame vám preto niekoľko tipov, pri ktorých si už viac pri výbere zásnubného prsteňa či... prečítať >.