< Späť na zoznam článkov pár oslavuje valentín

Ako vybrať ten správny klenot pre svoju polovičku na Valentína?

pridané 09.01.2024

Blíži sa sviatok lásky a romantiky, deň, keď môžete svojej polovičke vyjadriť svoju lásku a hlboké city. Ak je váš vzťah hodný špeciálneho gesta, je potrebné vyjadriť ho tým správnym šperkom. Avšak, ako si vybrať ten správny klenot pre svoju polovičku? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní.

1. Poznajte jej štýl

Predtým, než sa pustíte do výberu konkrétneho klenotu, premýšľajte o štýle vašej partnerky. Páčil by sa jej viac klasický a elegantný šperk, alebo extravagantný a moderný? Ak si nie ste istí, skúste si všimnúť, aké šperky nosí pravidelne. Pokiaľ si neviete dať rady, oslovte klenotníctvo, určite vám poradia s výberom.

2. Drahokamy s významom

Vyberajte drahokamy s ohľadom na ich význam. Napríklad diamanty sú symbolom trvanlivosti a nerozbitnej lásky, zatiaľ čo rubíny symbolizujú vášeň. Venujte pozornosť aj farbám drahokamov, pretože každá farba môže mať svoj osobitný význam. V klenotníctve vám určite pri výbere poradia.

náušnice so zeleným zirkónom

3. Personalizujte klenot

Pridajte osobný dotyk klenotu tým, že ho personalizujete. Napríklad môžete vybrať klenot s gravírovaním – vyryté iniciály, dátum, ktorý má pre vás osobný význam. Obrázok či citát, ktorý opisuje váš vzťah.

4. Zvážte materiál a kov

Vyberajte nielen podľa kamienkov, ale aj podľa materiálu a kovu. Niektoré ženy preferujú biele zlato, zatiaľ čo iné uprednostňujú zlato žltej farby. Platina je ďalšou možnosťou, ktorá sa vyznačuje trvanlivosťou a eleganciou, no je o niečo drahšia ako zlato. V našej ponuke nájdete napríklad svadobné obrúčky z platiny.

 

dámsky náramok s modrým zirkónom

5. Získajte radu od odborníka

Ak ste stále v pochybnostiach, neváhajte výber šperku konzultovať s klenotníkom. Odborník na šperky vám môže poskytnúť užitočné rady a pomôcť vám pri rozhodovaní sa. Ak by ste chceli šperk od Kamea Diamonds, po krátkom rozhovore vám ukážeme modely šperkov, ktoré budú pre vašu priateľku najvhodnejšie.

Náhrdelníky, náramky, prstene či náušnice…možností je naozaj veľa, ale pamätajte, že najdôležitejším aspektom výberu klenotu je snaha a pozornosť, ktorú ste venovali tomu, aby ste našli niečo, čo skutočne odzrkadľuje lásku a oddanosť vo vašom vzťahu. 

Vaša polovička si zaslúži len to najlepšie. Pozrite si našu ponuku šperkov, z ktorej určite vyberiete klenot, ktorý vašej polovičke vyčarí úsmev.

Želáme vám krásny a romantický deň svätého Valentína.

 

Najnovšie články

Ukážka GIA diamantového certifikátu, ktorý prikladáme k diamantovým šperkom

Diamantový certifikát

Pred každou kúpou diamantového šperku sa informujte o diamantovom certifikáte! Čo je diamantový certifikát? Certifikát k diamantu je dokument, v ktorom odborník – klenotník hodnotí kvalitu diamantu. Vyplnený certifikát zahŕňa analýzu rozmerov diamantu, čistoty, farby, symetrie a iných... prečítať >.

shutterstock  Converted

Ako si vybrať dokonalé náušnice?

Určite nemusíme klásť dôraz na to, že nášnice sú jedným z najdôležitejších doplnkov každej ženy. Ak vyberiete tie správne, vedia podtrhnúť vašu prirodzenú krásu a rozžiariť váš outfit. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré... prečítať >.

História diamantov

Diamanty majú naozaj dlhú a bohatú históriu. V prvom storočí nášho letopočtu rímsky prírodovedec Plínius povedal: „Diamant je najcennejší nielen z drahých kameňov, ale aj zo všetkých vecí na tomto svete.“ Než sa diamant dostane... prečítať >.