< Späť na zoznam článkov shutterstock   scaled

4 dôvody, prečo si pripraviť spoločný svadobný tanec. Ako na to a na čo si dať pozor

pridané 06.10.2021

Vymyslieť svadobný tanec nie je vôbec jednoduché. Na začiatku je veľmi podstatný výber hudby, s ktorou budete obaja spokojní. Potom prichádza proces vymýšľania správnych krokov a pohybov. Voľba druhu tanca a hudby je len na vás. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť a s vymýšľaním choreografie nemáte ako bežný smrteľník žiadne skúsenosti, odporúčame vyhľadať tanečnú školu alebo tanečníka vo vašom okolí. Práve tam vám pomôžu nielen s tancom, ale aj s výberom vhodnej hudby.

Zábava pri cvičení choreografie

Moment, keď sa snažíte vytvoriť tanečnú choreografiu, môže byť naozaj zábavou. Obzvlášť, keď v tancovaní nemáte veľkú prax. Vtedy naozaj zistíte, či chcete tanečnú choreografiu vytvárať sami, alebo nie. Zábava vás rozhodne neminie ani vtedy, ak vyhľadáte profesionálnu pomoc a necháte si vytvoriť tanečnú choreografiu tanečníkom, ktorý vás ju naučí a prispôsobí vašim schopnostiam. Vidieť tancovať svojho partnera môže byť vtipné, ale spoločný tanec prináša ešte väčšie výzvy, keď sa musíte navzájom zladiť v pohyboch. Nezabudnite, že nemusíte byť profesionáli a na oživenie svadby postačí spoločná makarena alebo kačací tanec. 

Spoločná aktivita

Spoločné aktivity sú dôležitou súčasťou vzťahu pred svadbou aj po nej. A tanec je skvelou voľbou, pokiaľ hľadáte niečo, čo by ste mohli robiť ako pár. Možno vás to bude baviť natoľko, že lekcie tanca budete navštevovať pravidelne a pri spoločenských akciách v budúcnosti vytriete všetkým zrak. Spoločenské, moderné alebo latino tance sú medzi pármi veľmi populárne a pokiaľ zvládnete jeden, tak máte motiváciu zvládnuť aj ďalšie. Tanec je tiež skvelou fyzickou aktivitou a udrží vaše telo fit a v pohode.

Prekvapenie pre rodinu a priateľov

Právo na prvý tanec majú vždy novomanželia, a preto by mal rozhodne stáť za to. Nacvičený svadobný tanec vyčarí úsmev a úžas na tvárach každého z hostí. O to viac, ak nebudú o vašom prekvapení tušiť. Počas svadobného dňa je niekoľko momentov, počas ktorých budete mať pocit, že sa čas jednoducho zastavil. Moment, kedy si nasadíte svadobné obrúčky a spoločný svadobný tanec k nim bezpochyby patria.

Dokážete sebe, svojej rodine, deťom a priateľom, že viete skutočne tancovať

Takmer na každej svadbe je svadobný tanec zaznamenaný na fotografiách a videu. Pokiaľ niektorí ľudia nemohli byť na vašej svadbe, bude to váš dôkaz, že naozaj viete tancovať. A najmä to bude spomienka, ku ktorej sa budete s radosťou v budúcnosti vracať. 

Na čo si dávať pozor!

Svadba je deň, kedy sa chceme vyhnúť všetkým nepríjemnostiam a s komplikáciami ani nechceme počítať. Pri svadobnom tanci je ale dôležité na isté veci myslieť, aby sa nič nečakané nenastalo. Pred svadobným dňom vám odporúčame niekoľkokrát zatancovať tanečnú choreografiu v topánkach, ktoré budete mať obuté. Často sa stáva, že obuv bude nepohodlná a to by mohlo váš tanec aj celý svadobný deň veľmi skomplikovať. 

Treba dávať pozor aj na oblečenie, aby ste sa cítili pohodlne a svadobný tanec dokázali zatancovať aj v krásnej róbe, nielen v teplákoch na tréningu. Obzvlášť pozor by ste si mali dať na šperky, ktoré budete mať v ten deň na sebe. Veľké náušnice, náramky a náhrdelníky radšej odložte, aby vám nespadli, nepretrhli sa alebo vám nejakým spôsobom pri tancovaní neublížili. Samozrejme dajte pozor aj na vášho partnera, aby ste mu nespôsobili škrabance alebo iné zranenia, svadobnou obrúčkou alebo snubným prsteňom.

Želáme vám, aby aj váš svadobný tanec bol nezabudnuteľným zážitkom a vždy, keď si naň spomeniete, znova prežijete lásku a šťastie, ktoré ste cítili v ten čarovný deň, kedy ste si nasadili strieborné svadobné obrúčky a tancovali ho po prvýkrát. A, samozrejme, nech svoj spoločný život pretancujete rovnako skvele, ako ste zvládli váš svadobný tanec.  

Najnovšie články

Ak chcete spraviť Vaše svadobné obrúčky zaujímavejšími a špeciálnymi len pre vás určite ich obohaťte gravírovaním.

Gravírovanie svadobných obrúčok

Svadba je určite tou najväčšou udalosťou v živote zasnúbeného páru. Každá svadba je unikátna a nezabudnuteľná. Svadobné obrúčky aj napriek ich dokonalému prevedeniu či množstvu variácií, a odpustite nám to, ale až také originálne nie sú. Ak chcete... prečítať >.

muz pred svadbou

Ako bezbolestne zvládnuť dni pred svadbou

Pár rýchlych rád pre budúcich ženíchov Je čas urobiť veľký krok. Už ste využili romantickú chvíľu a dali jej malú krabičku, v ktorej objavila zásnubný prsteň. Ale ako vieme, všetko má svoju cenu. Svadba nie... prečítať >.

5 kúskov, ktoré deklarujú Vašu lásku navždy

Deklarovanie Vašej lásky so značkou KAMEA je prísľub daru, ktorý oslavuje romantické puto. Vášnivo, bláznivo a intenzívne. To je celé na čom záleží. Od zásnubného prsteňa až po šperk na výročie zlatej svadby. Od prvých... prečítať >.