< Späť na zoznam článkov

4 dôvody, prečo si pripraviť spoločný svadobný tanec. Ako na to a na čo si dať pozor

pridané 06.10.2021

Vymyslieť svadobný tanec nie je vôbec jednoduché. Na začiatku je veľmi podstatný výber hudby, s ktorou budete obaja spokojní. Potom prichádza proces vymýšľania správnych krokov a pohybov. Voľba druhu tanca a hudby je len na vás. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť a s vymýšľaním choreografie nemáte ako bežný smrteľník žiadne skúsenosti, odporúčame vyhľadať tanečnú školu alebo tanečníka vo vašom okolí. Práve tam vám pomôžu nielen s tancom, ale aj s výberom vhodnej hudby.

Zábava pri cvičení choreografie

Moment, keď sa snažíte vytvoriť tanečnú choreografiu, môže byť naozaj zábavou. Obzvlášť, keď v tancovaní nemáte veľkú prax. Vtedy naozaj zistíte, či chcete tanečnú choreografiu vytvárať sami, alebo nie. Zábava vás rozhodne neminie ani vtedy, ak vyhľadáte profesionálnu pomoc a necháte si vytvoriť tanečnú choreografiu tanečníkom, ktorý vás ju naučí a prispôsobí vašim schopnostiam. Vidieť tancovať svojho partnera môže byť vtipné, ale spoločný tanec prináša ešte väčšie výzvy, keď sa musíte navzájom zladiť v pohyboch. Nezabudnite, že nemusíte byť profesionáli a na oživenie svadby postačí spoločná makarena alebo kačací tanec. 

Spoločná aktivita

Spoločné aktivity sú dôležitou súčasťou vzťahu pred svadbou aj po nej. A tanec je skvelou voľbou, pokiaľ hľadáte niečo, čo by ste mohli robiť ako pár. Možno vás to bude baviť natoľko, že lekcie tanca budete navštevovať pravidelne a pri spoločenských akciách v budúcnosti vytriete všetkým zrak. Spoločenské, moderné alebo latino tance sú medzi pármi veľmi populárne a pokiaľ zvládnete jeden, tak máte motiváciu zvládnuť aj ďalšie. Tanec je tiež skvelou fyzickou aktivitou a udrží vaše telo fit a v pohode.

Prekvapenie pre rodinu a priateľov

Právo na prvý tanec majú vždy novomanželia, a preto by mal rozhodne stáť za to. Nacvičený svadobný tanec vyčarí úsmev a úžas na tvárach každého z hostí. O to viac, ak nebudú o vašom prekvapení tušiť. Počas svadobného dňa je niekoľko momentov, počas ktorých budete mať pocit, že sa čas jednoducho zastavil. Moment, kedy si nasadíte svadobné obrúčky a spoločný svadobný tanec k nim bezpochyby patria.

Dokážete sebe, svojej rodine, deťom a priateľom, že viete skutočne tancovať

Takmer na každej svadbe je svadobný tanec zaznamenaný na fotografiách a videu. Pokiaľ niektorí ľudia nemohli byť na vašej svadbe, bude to váš dôkaz, že naozaj viete tancovať. A najmä to bude spomienka, ku ktorej sa budete s radosťou v budúcnosti vracať. 

Na čo si dávať pozor!

Svadba je deň, kedy sa chceme vyhnúť všetkým nepríjemnostiam a s komplikáciami ani nechceme počítať. Pri svadobnom tanci je ale dôležité na isté veci myslieť, aby sa nič nečakané nenastalo. Pred svadobným dňom vám odporúčame niekoľkokrát zatancovať tanečnú choreografiu v topánkach, ktoré budete mať obuté. Často sa stáva, že obuv bude nepohodlná a to by mohlo váš tanec aj celý svadobný deň veľmi skomplikovať. 

Treba dávať pozor aj na oblečenie, aby ste sa cítili pohodlne a svadobný tanec dokázali zatancovať aj v krásnej róbe, nielen v teplákoch na tréningu. Obzvlášť pozor by ste si mali dať na šperky, ktoré budete mať v ten deň na sebe. Veľké náušnice, náramky a náhrdelníky radšej odložte, aby vám nespadli, nepretrhli sa alebo vám nejakým spôsobom pri tancovaní neublížili. Samozrejme dajte pozor aj na vášho partnera, aby ste mu nespôsobili škrabance alebo iné zranenia, svadobnou obrúčkou alebo snubným prsteňom.

Želáme vám, aby aj váš svadobný tanec bol nezabudnuteľným zážitkom a vždy, keď si naň spomeniete, znova prežijete lásku a šťastie, ktoré ste cítili v ten čarovný deň, kedy ste si nasadili svadobné obrúčky a tancovali ho po prvýkrát. A, samozrejme, nech svoj spoločný život pretancujete rovnako skvele, ako ste zvládli váš svadobný tanec.  

Najnovšie články

Najznámejšia charakteristická vlastnosť diamantov je karát. Väčšina ľudí si ho však míli s veľkosťou, ale karát odkazuje na hmotnosť diamantu.

Karát diamantov

Najznámejšia charakteristická vlastnosť diamantov je karát. Väčšina ľudí si ho však míli s veľkosťou, ale karát odkazuje na hmotnosť diamantu. Čím vyššia hmotnosť diamantu tým samozrejme bude aj väčší diamant. Veľkosť diamantu však závisí od... prečítať >.

Hodnota trojmesačnej výplaty? Ako veľa by ste mali investovať do zásnubného prsteňa?

Staré známe pravidlo, ktoré počul už snáď každý. Povedzme si ale na rovinu, zaplatiť za zásnubný prsteň trojmesačnou výplatou, nie je pre niekoho úplne jednoduché. Ako to s tým výberom zásnubného prsteňa vôbec je? Veľmi... prečítať >.

TOP 5 najromantickejších požiadaní o ruku

Jeden z najradostnejších a najpamätnejších momentov života je dozaista požiadanie o ruku. Rozhodnutie muža stráviť so ženou spoločný život patrí do oceňovaných odhodlaní muža v jeho živote vôbec. Pre vás odvážnych a odhodlaných pánov prinášame... prečítať >.

Našich klientov radi privìtame v našom štýlovom zlatníckom štúdiu, kde sa budeme venovať výhradne vám. K dispozícii vám bude vyučený klenotnik - gemológ s 23-ročnou praxou.
Objednať sa môžete na tel. 0904 618 009 / mailom.