< Späť na zoznam článkov muž dáva žene an ruku obrúčku

Vyberte si svadobné obrúčky podľa vašich predstáv

pridané 05.02.2024

Svadobné obrúčky sú symbolom manželstva a taktiež výrazom osobného štýlu a jedinečnosti páru. Pri výbere týchto špeciálnych kúskov je dôležité zohľadniť nielen estetické preferencie, ale aj praktické aspekty. Ak sa chystáte na veľký krok k manželstvu, pozrime sa na niekoľko tipov, ako vybrať svadobné obrúčky, ktoré budú odrážať vaše predstavy a hodnoty.

1. Štýl a dizajn

   Svadobné obrúčky sú k dispozícii v rôznych štýloch a dizajnoch. Rozhodnite sa, či preferujete klasický a jednoduchý vzhľad alebo skôr obľubujete moderné a nápadité tvary. Ak toto poviete pri výbere zlatníkovi, ušetríte si čas, pretože vám ukáže presne modely v štýle, ktorý preferujete. Môžete tiež zvážiť kombináciu rôznych kovov alebo kameňov.

2. Dôležitý je materiál

Kov, z ktorého sú obrúčky vyrobené, hrá kľúčovú rolu. Tradičné materiály ako zlato a platina sú stále veľmi obľúbené, pretože ide o pevné a kvalitné materiály. Niektoré páry si vyberajú aj nekonvenčnejšie možnosti ako titan, keramiku alebo rôzne kombinácie materiálov. Obrúčky môžu byť vyrobené aj zo striebra, no striebro je náchylnejšie na oxidáciu a keďže je to mäkší materiál, aj na poškodenie a poškriabanie. 

obrúčky

3. Hľadajte komfort a praktickosť

Pri výbere obrúčok nezabudnite na pohodlie. Obrúčky budete nosiť každý deň, a preto je dôležité, aby boli pohodlné a praktické. Zvážte šírku, hrúbku a tvar obrúčok, aby boli ideálne pre váš životný štýl. Najlepším riešením je vyskúšať si obrúčku, teda prísť do zlatníctva osobne a pozrieť si šperk naživo. 

4. Gravírovanie obrúčok

Mnoho šperkárov ponúka možnosť personalizácie svadobných obrúčok. Môžete si vybrať gravírovanie s dátumom vášho sobáša, menami partnerov alebo nejakým osobným citátom, čo urobí z obrúčok ešte výnimočnejší a osobnejší kúsok.

svadobné obrúčky so zirkónmi

5. Stanovte si rozpočet

Hneď na začiatku pred samotným výberom si stanovte jasný rozpočet, ktorý ste ochotní do obrúčok investovať. Ceny sa môžu výrazne líšiť v závislosti od materiálu, dizajnu a značky. Dôležité je nájsť rovnováhu medzi kvalitou a cenou, aby ste boli s výberom dlhodobo spokojní.

6. Obrúčka, ktorá bude ladiť s inými šperkami

   Ak rada nosíte viaceré šperky naraz, skúste nájsť obrúčku v podobnom štýle, ako vaše obľúbené šperky, aby spolu pekne ladili. Dnes už sa dá zladiť obrúčka aj so snubným prsteňom. V Kamea Diamonds dokonca máme kolekciu obrúčok Twin collection, v ktorej sme spojili zásnubný prsteň s obrúčkami.

svadobné obrúčky Twin collection

7. Potrebujete radu?

Pri výbere svadobných obrúčok vám odporúčame konzultáciu so šperkárom. Profesionáli vám môžu poskytnúť cenné rady ohľadom vhodných materiálov, dizajnov a starostlivosti o šperky.

V Kamea Diamonds sme tu pre vás každý deň od 10:00 do 17:00 hod (obedňajšia prestávka 12:00 – 13:00 hod.). V sobotu na rezerváciu od 8:00 do 12:00 hod.

Konzultovať s nami môžete aj telefonicky: 0904 618 009 & 0948 102 009

Budeme sa tešiť na vašu návštevu.

Najnovšie články

Plánujete sa zasnúbiť na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite!

Zásnuby na Valentína – áno alebo nie?

Plánujete požiadať Vašu partnerku o ruku na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite. Plánovanie zasnúbenia na Valentína môže byť veľmi ťažké už len preto, že je to najromantickejší deň v roku. Musíte si byť stopercentne istý,... prečítať >.

svadobne sperky obrad

Ako vybrať vhodné svadobné šperky pre nevesty a ženíchov

Pri výbere svadobných šperkov existujú určité pravidlá dobrej etikety, ktoré vám môžu pomôcť vycibriť váš vkus. Vo všeobecnosti platí, že nevesta by mala mať v deň svadby iba jednoduché a elegantné šperky. Mala by sa... prečítať >.

Opera Snapshot     ikamea

Angel Collection

Hodvábny dotyk ženskosti, prirodzenosti, nežnosti, emócií, zmyselnosti a bezstarostnosti v sebe zhmotňuje ANGEL COLLECTION. Nadpozemsky čisté šperky navrhnuté pre odvážne, zamilované a moderné ženy s citom pre romantiku. S charizmou a eleganciou týchto šperkov budete... prečítať >.