< Späť na zoznam článkov

Ručná výroba šperkov: takto pracujeme v Kamea Diamonds

pridané 20.09.2023

Ako už väčšina z vás vie, sme slovenský výrobca šperkov. Máme svoju dielňu v krásnom meste Trenčín, kde sa zároveň nachádza aj náš showroom šperkov. Na výrobe šperkov nám záleží, pracujeme s výhradne kvalitnými materiálmi a navrhujeme šperky s rôznymi dizajnami, aby sme vyhoveli každému zákazníkovi. Ak chcete nazrieť na to, ako sa v takej dielni pracuje a ako sa vyrobíšperk, čítajte ďalej.

Náčrt prsteňa od Kamea Diamonds 

Dielňa, kde vznikajú naše poklady

Naša dielňa je vybavená veľkým množstvom náradia, pretože výroba prsteňa zo zlata je zložitý proces, ktorý zahŕňa viacero krokov. Rôzne kladivá, formy, pilníky, brúsky, leštičky, nástroje na inkrustáciu (nástroje na držanie a umiestnenie drahokamov do prsteňa)…to všetko u nás v dielni nájdete. Pracujú u nás skúsení zlatníci s dlhoročnou praxou, takže je o vaše šperky dobre postarané. 

Výrobou šperku to u nás ale nekončí. O šperky sa totižto ďalej staráme. Kontrola kameňov, čistenie ultrazvukom, manuálne čistenie, parné čistenie šperku, matovanie, rhodiovanie…zabezpečíme pre váš šperk kompletný servis. Taktiež vám starý šperk upravíme podľa vašich požiadaviek.

Z dielne Kamea Diamonds

A čo taká výroba zlatého prsteňa? Viete aký je postup?

Ak vás zaujíma, ako prebieha výroba prsteňa zo zlata, popísali sme vám to v niekoľkých krokoch:

  1. Navrhnutie a náčrt prsteňa 

Prvým krokom je náčrt prsteňa, ktorý nakreslíme. Pri náčrte sa musí zohľadniť veľkosť, tvar, dizajn a detaily, ktoré sa budú vkladať do prsteňa.

  1. Výber materiálu 

Ďalším krokom je vybrať vhodný materiál. Zlato sa používa v rôznych karátových hodnotách, pričom karátová hodnota označuje percentuálnu čistotu zlata v zliatine. Zlato sa môže tiež vybrať v rôznych farbách, napríklad žlté, biele alebo ružové.

  1. Vytvorenie zliatiny 

Po výbere zlatého materiálu sa zlato roztopí a vytvorí sa zliatina. V tomto kroku sa do zliatiny môžu pridať aj iné zliatiny alebo kovové prímesi, aby sa dosiahol požadovaný farebný odtieň a tvrdosť materiálu.

  1. Formovanie prsteňa 

Zliatina sa potom naleje do formy, ktorá má presný tvar a veľkosť prsteňa. Forma sa potom chladí a tuhne, čo umožňuje prsteňu získať svoj požadovaný tvar.

  1. Povrchové úpravy 

Po vytvorení základného tvaru môže byť prsteň podrobený ďalším povrchovým úpravám. Máme na mysli brúsenie, leštenie a matovanie prsteňa, aby sa dosiahol požadovaný vzhľad a lesk.

  1. Inkrustácie a detaily 

Často sa prsteň zdobí diamantmi alebo inými drahými kameňmi. Túto úpravu nazývame inkrustácia. Zlatníci vkladajú kamene do prsteňa buď ručne, alebo pomocou špeciálneho nástroja na umiestňovanie kameňov.

  1. Kontrola kvality a finálne úpravy 

Na záver sa musí skontrolovať, či je splnený požadovaný dizajn a kvalita prsteňa. Ak je všetko v poriadku, môže sa vykonať finálne leštenie a úpravy, aby sa dosiahol dokonalý vzhľad.

Celý proces výroby prsteňa zo zlata môže byť prispôsobený zákazníkovým požiadavkám. Od výberu dizajnu až po použitie vybraných kameňov alebo prímesí.

Ak ste zatúžili vidieť našu prácu naživo, príďte nás pozrieť do nášho showrooomu v Trenčíne, budeme sa na vás tešiť a ukážeme vám našu vysnívanú prácu. 

 

Najnovšie články

obrúčky položené na kvetoch

Svadobné obrúčky – spečaťte váš šťastný príbeh

Svadobné obrúčky nie sú len kusy kovu spojené prstencami, ale majú vo svojej jednoduchosti a kráse hlboký význam. Každá obrúčka hovorí príbeh lásky, ktorý je jedinečný pre daný pár.  Obrúčky si nesú svoju históriu Svadobné... prečítať >.

Ukážka GIA diamantového certifikátu, ktorý prikladáme k diamantovým šperkom

Diamantový certifikát

Pred každou kúpou diamantového šperku sa informujte o diamantovom certifikáte! Čo je diamantový certifikát? Certifikát k diamantu je dokument, v ktorom odborník – klenotník hodnotí kvalitu diamantu. Vyplnený certifikát zahŕňa analýzu rozmerov diamantu, čistoty, farby, symetrie a iných... prečítať >.

shutterstock  Converted

Ako si vybrať dokonalé náušnice?

Určite nemusíme klásť dôraz na to, že nášnice sú jedným z najdôležitejších doplnkov každej ženy. Ak vyberiete tie správne, vedia podtrhnúť vašu prirodzenú krásu a rozžiariť váš outfit. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré... prečítať >.