< Späť na zoznam článkov

Dámske náušnice – prezradíme vám, prečo si kúpiť šperk z kvalitných materiálov

pridané 06.12.2023

Náušnice sú jedným z najobľúbenejších šperkov žien. Svojím šarmom a krásou dokážu zdokonaliť každý outfit a pridať iskru do vzhľadu každej ženy. Keďže ide o taký dôležitý a výrazný šperk, je podstatné venovať pozornosť kvalite materiálov, z ktorých sú vyrobené. V tomto článku vám prezradíme, prečo má význam kúpiť si dámske náušnice z kvalitných materiálov.

1. Trvácnosť a odolnosť

Šperky vyrobené z drahých kovov, ako je zlato alebo platina, sú odolnejšie voči poškriabaniu a opotrebovaniu. Taktiež si zachovávajú svoj pôvodný lesk a vzhľad aj pri dlhodobom používaní.

2. Antialergénne vlastnosti

Mnoho žien trpí alergiou na niektoré materiály, ktoré sa používajú pri výrobe šperkov. Nízka kvalita materiálov a prítomnosť nečistôt alebo nekvalitných povlakov môže spôsobiť podráždenie pokožky a alergické reakcie. Jednoducho povedané nie každá náušnica je určená pre každý typ pokožky. Preto je dôležité, aby sme si vyberali náušnice z kvalitných materiálov, ktoré sú antialergénne a zaručujú komfort počas celého dňa.

 3. Estetika a štýl

Kvalitné materiály, ako sú zlato a striebro dotvárajú estetiku a štýl náušníc. Už voľným okom dokážete rozoznať, že nejde o lacné napodobeniny. Kvalitný kov vás nesklame a udrží si svoj vzhľad dlhodobo. 

4. Význam a hodnota

Náušnice z kvalitných materiálov majú zvyčajne vyššiu hodnotu a význam, čo je dôležité najmä z dlhodobého hľadiska. Kvalitný šperk je investíciou do vášho vlastného štýlu a elegancie. Okrem estetického a módneho hľadiska by sme mali do výberu náušníc zohľadniť aj ich trvácnosť a cenu. Kvalitné a dobre udržiavané šperky môžu byť aj krásnym dedičstvom pre budúce generácie.

5. Ekologické hľadisko

Posledným, ale nie menej dôležitým dôvodom na výber kvalitných materiálov pri kúpe náušníc, je ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Šperky vyrobené z drahých kovov, ako je recyklované zlato a striebro, prispejú k udržateľnosti a minimalizácii ťažby nových surovín. Týmto malým krokom môžeme prispieť k zachovaniu našej planéty pre budúce generácie.

6.Kvalitné materiály 

Výber kvalitných materiálov pri nákupe dámskych náušníc je pre nás dôležitý z viacerých dôvodov. Nezabúdajme, že šperky sú nielen krásnym šperkom, ale aj výrazom nášho osobného štýlu, vkusu a individuality. Preto aj my vyberáme tie najkvalitnejšie materiály pre naše/vaše šperky. Ku každým náušniciam od Kamea Diamonds dostanete certifikát overený nezávislým gemologickým laboratóriom potvrdzujúci jeho pravosť a legálny pôvod.

Najnovšie články

Zásnubné prstene a ich história naprieč kultúrami krajín

História zásnubných prsteňov

Už ste niekedy rozmýšľali nad tým kedy vznikla a odkiaľ pochádza tradícia zasnúbenia so zásnubným prsteňom? V skutočnosti je táto tradícia zakorenená v dávnej histórii. Význam zásnubného prsteňa spolu s jeho vzhľadom sa menil v čase naprieč kultúrami krajín. Zásnubný... prečítať >.

puncove znacky zlato a drahe kovy

Overenie pravosti šperkov – Štátny punc

Pre overenie pravosti šperkov sa na skoro každom drahom kove používanom pri výrobe šperkov uvádza punc. Čo je to punc? Na čo sa používa? Punc je číselné označenie vyrazené do drahých kovov, ktoré sa používajú... prečítať >.

tout Paul Newman Joanne Woodward

Najznámejšie príbehy pravej lásky

Diego Rivera & Frida Kahlo Mladá talentovaná maliarka z Mexika Frida Kahlo si zaplatila návštevu štúdia slávneho muralistu Diega Rivieru. Hľadala u neho rady pre svoju kariéru. “Mala nevšednú dôstojnosť, sebaistotu a v očiach zvláštny... prečítať >.