< Späť na zoznam článkov

5 výhod zirkónu, ktoré vás potešia

pridané 02.08.2023

Zirkón je veľmi populárny a obľúbený drahokam, a to z niekoľkých dôvodov. Tu je päť výhod, ktoré by vás mohli potešiť, ak máte záujem o zirkón:

1. Krása a lesk

Zirkón je svojim výzorom a niektorými vlastnosťami veľmi podobný diamantu. Jeho jemná textúra a vysoký lesk robia zirkón veľmi atraktívnym. Vďaka jeho nádherným odleskom a farebným odtieňom, môže imitovať diamantové šperky.

2. Široká farebná paleta 

Zirkón existuje vo viacerých farebných variantoch, od bezfarebného až po modrý, žltý, ružový alebo zelený. Táto variabilita umožňuje vytvárať rôznorodé a farebné šperky, ktoré sa ľahko prispôsobia každému štýlu a preferenciám.

3. Trvácnosť

Zirkón je pomerne tvrdý materiál, ktorý odoláva bežnému opotrebovaniu a poškriabaniu. Aj keď nie je taký odolný ako diamant, stále je dostatočne trvácny na to, aby vydržal každodenné nosenie a jeho krása sa nemusí stratiť.

4. Cenová dostupnosť

Napriek svojej kráse a kvalite, je zirkón cenovo oveľa dostupnejší ako diamant alebo iné drahokamy. To znamená, že si môžete dovoliť mať väčší kus šperku alebo investovať do viacerých zirkónových kúskov bez veľkého zaťaženia svojho rozpočtu.

5. Energia a duchovné vlastnosti 

Zirkón je považovaný za drahokam, ktorý prináša energiu a ochranu. Verí sa, že má schopnosť posilniť sebavedomie, vyrovnať negatívne emócie a podporiť jasné myšlienky.

 

Tieto výhody zirkónu môžu potešiť nielen zberateľov a milovníkov šperkov, ale aj ľudí, ktorí hľadajú krásne a hodnotné kúsky za rozumnú cenu. Zirkón nechýba ani v našej ponuke šperkov, zásnubných prsteňov a svadobných obrúčok.

 

Najnovšie články

Najznámejšia charakteristická vlastnosť diamantov je karát. Väčšina ľudí si ho však míli s veľkosťou, ale karát odkazuje na hmotnosť diamantu.

Karát diamantov

Najznámejšia charakteristická vlastnosť diamantov je karát. Väčšina ľudí si ho však míli s veľkosťou, ale karát odkazuje na hmotnosť diamantu. Čím vyššia hmotnosť diamantu tým samozrejme bude aj väčší diamant. Veľkosť diamantu však závisí od... prečítať >.

Hodnota trojmesačnej výplaty? Ako veľa by ste mali investovať do zásnubného prsteňa?

Staré známe pravidlo, ktoré počul už snáď každý. Povedzme si ale na rovinu, zaplatiť za zásnubný prsteň trojmesačnou výplatou, nie je pre niekoho úplne jednoduché. Ako to s tým výberom zásnubného prsteňa vôbec je? Veľmi... prečítať >.

shutterstock

TOP 5 najromantickejších požiadaní o ruku

Jeden z najradostnejších a najpamätnejších momentov života je dozaista požiadanie o ruku. Rozhodnutie muža stráviť so ženou spoločný život patrí do oceňovaných odhodlaní muža v jeho živote vôbec. Pre vás odvážnych a odhodlaných pánov prinášame... prečítať >.