< Späť na zoznam článkov

5 výhod zirkónu, ktoré vás potešia

pridané 02.08.2023

Zirkón je veľmi populárny a obľúbený drahokam, a to z niekoľkých dôvodov. Tu je päť výhod, ktoré by vás mohli potešiť, ak máte záujem o zirkón:

1. Krása a lesk

Zirkón je svojim výzorom a niektorými vlastnosťami veľmi podobný diamantu. Jeho jemná textúra a vysoký lesk robia zirkón veľmi atraktívnym. Vďaka jeho nádherným odleskom a farebným odtieňom, môže imitovať diamantové šperky.

2. Široká farebná paleta 

Zirkón existuje vo viacerých farebných variantoch, od bezfarebného až po modrý, žltý, ružový alebo zelený. Táto variabilita umožňuje vytvárať rôznorodé a farebné šperky, ktoré sa ľahko prispôsobia každému štýlu a preferenciám.

3. Trvácnosť

Zirkón je pomerne tvrdý materiál, ktorý odoláva bežnému opotrebovaniu a poškriabaniu. Aj keď nie je taký odolný ako diamant, stále je dostatočne trvácny na to, aby vydržal každodenné nosenie a jeho krása sa nemusí stratiť.

4. Cenová dostupnosť

Napriek svojej kráse a kvalite, je zirkón cenovo oveľa dostupnejší ako diamant alebo iné drahokamy. To znamená, že si môžete dovoliť mať väčší kus šperku alebo investovať do viacerých zirkónových kúskov bez veľkého zaťaženia svojho rozpočtu.

5. Energia a duchovné vlastnosti 

Zirkón je považovaný za drahokam, ktorý prináša energiu a ochranu. Verí sa, že má schopnosť posilniť sebavedomie, vyrovnať negatívne emócie a podporiť jasné myšlienky.

 

Tieto výhody zirkónu môžu potešiť nielen zberateľov a milovníkov šperkov, ale aj ľudí, ktorí hľadajú krásne a hodnotné kúsky za rozumnú cenu. Zirkón nechýba ani v našej ponuke šperkov, zásnubných prsteňov a svadobných obrúčok.

 

Najnovšie články

7 unikátnych šperkov pre ženy

Hľadáte niečo originálne, unikátne, niečo, čo vás fascinuje? Tak máme pre vás niekoľko tipov na šperky, ktoré vo vás vyvolajú presne tieto pocity. Šperk môže byť romanticky, elegantný, ale taktiež môže pôsobiť jedinečne a svojimi... prečítať >.

zásnubný prsteň a ruže

Valentín: 5 tipov na šperky pre vašu polovičku

Valentín je sviatok, ktorý pre mnohé páry znamená veľa. Ženy očakávajú, že dostanú nejaký krásny darček, ktorým partner vyjadrí jeho náklonnosť. Nuž, vybrať ten správny dar už nie je také jednoduché. Prezradíme vám ale, že... prečítať >.

Svadobné šperky, náušnice, prívesky a sety

Ako ušetriť na svadobných šperkoch?

Veľa budúcich neviest si myslí, že čím viac peňazí minú na svadobné šperky, tým budú vyzerať okúzľujúcejšie na svojej svadbe. To nie je celkom až tak pravda a veľa “šetrných” neviest myslí na svoj finančný... prečítať >.