< Späť na zoznam článkov

5 výhod zirkónu, ktoré vás potešia

pridané 02.08.2023

Zirkón je veľmi populárny a obľúbený drahokam, a to z niekoľkých dôvodov. Tu je päť výhod, ktoré by vás mohli potešiť, ak máte záujem o zirkón:

1. Krása a lesk

Zirkón je svojim výzorom a niektorými vlastnosťami veľmi podobný diamantu. Jeho jemná textúra a vysoký lesk robia zirkón veľmi atraktívnym. Vďaka jeho nádherným odleskom a farebným odtieňom, môže imitovať diamantové šperky.

2. Široká farebná paleta 

Zirkón existuje vo viacerých farebných variantoch, od bezfarebného až po modrý, žltý, ružový alebo zelený. Táto variabilita umožňuje vytvárať rôznorodé a farebné šperky, ktoré sa ľahko prispôsobia každému štýlu a preferenciám.

3. Trvácnosť

Zirkón je pomerne tvrdý materiál, ktorý odoláva bežnému opotrebovaniu a poškriabaniu. Aj keď nie je taký odolný ako diamant, stále je dostatočne trvácny na to, aby vydržal každodenné nosenie a jeho krása sa nemusí stratiť.

4. Cenová dostupnosť

Napriek svojej kráse a kvalite, je zirkón cenovo oveľa dostupnejší ako diamant alebo iné drahokamy. To znamená, že si môžete dovoliť mať väčší kus šperku alebo investovať do viacerých zirkónových kúskov bez veľkého zaťaženia svojho rozpočtu.

5. Energia a duchovné vlastnosti 

Zirkón je považovaný za drahokam, ktorý prináša energiu a ochranu. Verí sa, že má schopnosť posilniť sebavedomie, vyrovnať negatívne emócie a podporiť jasné myšlienky.

 

Tieto výhody zirkónu môžu potešiť nielen zberateľov a milovníkov šperkov, ale aj ľudí, ktorí hľadajú krásne a hodnotné kúsky za rozumnú cenu. Zirkón nechýba ani v našej ponuke šperkov, zásnubných prsteňov a svadobných obrúčok.

 

Najnovšie články

Zlatník osádza diamant do zásnubného prsteňa

Tvary diamantov

V našom rodinnom zlatníctve KAMEA Diamonds striktne dodržiavame najvyššie štandardy kvality pri všetkých diamantových šperkoch, či už sa jedná o diamantové zásnubné prstene, diamantové svadobné obrúčky, diamantové náušnice alebo diamantové sety šperkov. Do našich šperkov... prečítať >.

shutterstock

Láska v karanténe

Tak ako koronavírus ovplyvnil naše pracovné životy a súkromné životy, má obrovský dopad aj na naše romantické vzťahy. Odrazu sa celý svet spomalil a my máme omnoho viac času na vnímanie seba a svojho partnera.... prečítať >.

Ako udržiavať diamanty aby nestratili svoj lesk?

Dokonca aj ten najťažší a najdrahší drahokam môže časom stratiť lesk. Preto vám prezradíme, ako sa starať o diamantové šperky. Rovnako ako väčšinu ostatných drahokamov, diamant môžete vyčistiť aj doma. Ak to však nebudete robiť... prečítať >.