< Späť na zoznam článkov Kamea_hudba

5 romantických skladieb, ktoré musia zaznieť na vašej svadbe

pridané 01.03.2022

Skladba z čias romantizmu od hudobného skladateľa Felixa Mendelssohna „Svadobný pochod” (z angl. Wedding March) je snáď klasikou na každom svadobnom obrade. Ikonická zvučka sprevádza nevestu počas jej chôdze k oltáru a vyvrcholí výmenou svadobných obrúčok či novomanželským bozkom. Čo však vyskúšať zaujímavejšie skladby od súčasných interpretov, ktoré zachovávajú romantické posolstvo?

Vybrali sme 5 pesničiek, ktoré nesmú chýbať vo vašom playliste počas vášho veľkého dňa.

1. John Legend – All of Me

Slová piesne hovoria za všetko. Zaľúbená skladba vyjadruje, prečo ľúbite svoju polovičku. Zároveň evokuje prísľub, že vašu osudovú lásku budete bezpodmienečne milovať aj napriek jej nedostatkom. Koniec koncov, tento aspekt taktiež dotvára váš jedinečný vzťah. Hudobný videoklip bol natočený v Taliansku niekoľko dní predtým, než sa mal John Legend sobášiť. Už to je náznak toho, že by ste si túto skladbu mali vybrať aj vy.

Kamea_tanec

2. Ed Sheeran – Perfect

Pokiaľ chcete svojmu partnerovi povedať, že ste v ňom našli celoživotnú lásku, tak táto skladba to spraví za vás. V poslednej dobe sa hrá na svadbách pri prvom tanci mladomanželov. Vo videoklipe účinkuje známa americká herečka Zoey Deutchová. Pieseň taktiež zaznela vo filmoch Red Notice (2021) či Príbeh Popolušky (2021). Nemožno zaprieť, že je rozprávková.

3. Ed Sheeran – Thinking Out Loud

Pri Edovi Sheeranovi ešte ostaneme. V roku 2014 vydal skladbu, ktorá získala Cenu Grammy za pieseň roka (2016) a drží rekord v Guinessovej knihe rekordov za najvytrvalejšie 1. miesto vo svetovej hitparáde. Súzvuk tónov gitary, harmonický hlas britského speváka a výstižný text vytvárajú dokonalú kombináciu na to, aby ste hudbu použili počas svadobného obradu.

4. Elton John – Your Song

Pieseň má síce viac ako 50 rokov, no aj napriek tomu si zachováva svoje čaro. Dokazuje, že aj skladba môže byť darčekom pre vášho partnera. Presne o tom sa v texte spieva. Zaujímavosťou je, že okrem filmu Rocketman (2019) bola použitá vo vianočnej reklame obchodného domu John Lewis. Reklama sa stala na internete virálnou a pesnička o to známejšou.

5. Christina Perri – A Thousand Years

„Milujem ťa tisíc rokov a budem ťa milovať tisíc ďalších,“ spieva Christina Perriová. Pokiaľ je to niečo, s čím sa stotožňujete, určite by ste skladbu mali zaradiť do svojho itinerára svadobných pesničiek. Skladba má na YouTube viac ako 2 miliardy prehratí, môžete ju poznať z filmu Twilight sága: Úsvit – 2. časť (2012) a je voľbou mnohých novomanželov pri ich prvom manželskom tanci.

Ide len o odporúčané pesničky, ktorými sa môžete nechať inšpirovať pri zariaďovaní svojho výnimočného dňa. Dôležité je, aby ste správnym výberom muziky navodili príjemnú atmosféru celej udalosti. S výberom pesničiek sme vám poradili a vieme vám poradiť aj s výberom svadobných obrúčok. Náš klenotník s dlhoročnými skúsenosťami vám odpovie na všetky otázky. Stačí nás kontaktovať alebo si pozrite našu ponuku šperkov, ktorá si vás získa.

Najnovšie články

Zásnubný prsteň ukážka

Čo by ste mali a nemali robiť po zasnúbení

Práve ste sa zasnúbili? Gratulujeme! Vitajte v nádhernom svete svadby. Máme pre vás niekoľko zaujímavých rád, ktoré určite oceníte. 1. Podeľte sa s touto skvelou správou Dajte vedieť svojej najbližšej rodine i priateľom túto skvelú... prečítať >.

Vety, ktoré muži nenávidia

To, čo muži nenávidia počúvať, sú zvyčajne frázy, ktoré pochádzajú – so všetkou úctou – od žien. Keď muži počujú tieto frázy, niekedy predstierajú, že ich nepočuli, aby náhodou nevybuchli. Nevieme s istotou povedať či... prečítať >.

Ako si vybrať šírku snubného prsteňa? Rady klenotníkov.

Odborníci na šperky vedia, že šírka prsteňa určuje, ako pohodlne bude sedieť na prste. Naše odporúčania vám pomôžu pri výbere.    Tenké krúžky (1,5 až 4 mm): Prstene s touto hrúbkou zdôrazňujú ženskosť rúk a... prečítať >.