< Späť na zoznam článkov Kamea hudba

5 romantických skladieb, ktoré musia zaznieť na vašej svadbe

pridané 01.03.2022

Skladba z čias romantizmu od hudobného skladateľa Felixa Mendelssohna „Svadobný pochod” (z angl. Wedding March) je snáď klasikou na každom svadobnom obrade. Ikonická zvučka sprevádza nevestu počas jej chôdze k oltáru a vyvrcholí výmenou svadobných obrúčok či novomanželským bozkom. Čo však vyskúšať zaujímavejšie skladby od súčasných interpretov, ktoré zachovávajú romantické posolstvo?

Vybrali sme 5 pesničiek, ktoré nesmú chýbať vo vašom playliste počas vášho veľkého dňa.

1. John Legend – All of Me

Slová piesne hovoria za všetko. Zaľúbená skladba vyjadruje, prečo ľúbite svoju polovičku. Zároveň evokuje prísľub, že vašu osudovú lásku budete bezpodmienečne milovať aj napriek jej nedostatkom. Koniec koncov, tento aspekt taktiež dotvára váš jedinečný vzťah. Hudobný videoklip bol natočený v Taliansku niekoľko dní predtým, než sa mal John Legend sobášiť. Už to je náznak toho, že by ste si túto skladbu mali vybrať aj vy.

Kamea_tanec

2. Ed Sheeran – Perfect

Pokiaľ chcete svojmu partnerovi povedať, že ste v ňom našli celoživotnú lásku, tak táto skladba to spraví za vás. V poslednej dobe sa hrá na svadbách pri prvom tanci mladomanželov. Vo videoklipe účinkuje známa americká herečka Zoey Deutchová. Pieseň taktiež zaznela vo filmoch Red Notice (2021) či Príbeh Popolušky (2021). Nemožno zaprieť, že je rozprávková.

3. Ed Sheeran – Thinking Out Loud

Pri Edovi Sheeranovi ešte ostaneme. V roku 2014 vydal skladbu, ktorá získala Cenu Grammy za pieseň roka (2016) a drží rekord v Guinessovej knihe rekordov za najvytrvalejšie 1. miesto vo svetovej hitparáde. Súzvuk tónov gitary, harmonický hlas britského speváka a výstižný text vytvárajú dokonalú kombináciu na to, aby ste hudbu použili počas svadobného obradu.

4. Elton John – Your Song

Pieseň má síce viac ako 50 rokov, no aj napriek tomu si zachováva svoje čaro. Dokazuje, že aj skladba môže byť darčekom pre vášho partnera. Presne o tom sa v texte spieva. Zaujímavosťou je, že okrem filmu Rocketman (2019) bola použitá vo vianočnej reklame obchodného domu John Lewis. Reklama sa stala na internete virálnou a pesnička o to známejšou.

5. Christina Perri – A Thousand Years

„Milujem ťa tisíc rokov a budem ťa milovať tisíc ďalších,“ spieva Christina Perriová. Pokiaľ je to niečo, s čím sa stotožňujete, určite by ste skladbu mali zaradiť do svojho itinerára svadobných pesničiek. Skladba má na YouTube viac ako 2 miliardy prehratí, môžete ju poznať z filmu Twilight sága: Úsvit – 2. časť (2012) a je voľbou mnohých novomanželov pri ich prvom manželskom tanci.

Ide len o odporúčané pesničky, ktorými sa môžete nechať inšpirovať pri zariaďovaní svojho výnimočného dňa. Dôležité je, aby ste správnym výberom muziky navodili príjemnú atmosféru celej udalosti. S výberom pesničiek sme vám poradili a vieme vám poradiť aj s výberom svadobných obrúčok. Náš klenotník s dlhoročnými skúsenosťami vám odpovie na všetky otázky. Stačí nás kontaktovať alebo si pozrite našu ponuku šperkov, ktorá si vás získa.

Najnovšie články

Zásnubné prstene osadené farebnými drahými kameňmi

Ako vybrať ten pravý zásnubný prsteň pre vašu vyvolenú?

Ste už pripravený pokľaknúť na koleno a požiadať vašu polovičku o ruku? Ak áno, tak nezabúdajte na to, že tento krok si vyžaduje menšie plánovanie. Kde však začať? Ak ste sa už rozhodli požiadať vašu partnerku o ruku... prečítať >.

Tavenie a zlievanie zlata do formy

Aký drahý kov vybrať pre vaše šperky?

Výber drahého kovu môže niekedy skomplikovať vašu voľbu zlatých svadobných obrúčok, zásnubných prsteňov alebo iných šperkov. V každom zlatníctve máte na výber z veľkého množstva žiarivých ozdôb a úprimne si povedzme, každý by ich chcel... prečítať >.

shutterstock

Letné trendy šperkov

Leto je obdobím, kedy máme na ramenách menej povinností a stresu a na sebe aj menej vecí, oblečenia či doplnkov..Preto vám prinášame malú inšpiráciu šperkov, ktoré vás priveľmi nezaťažia, no aj tak dokonale vyzdvihnú vašu... prečítať >.