< Späť na zoznam článkov

4 veci, na ktoré treba myslieť pred kúpou svadobných obrúčok

pridané 19.07.2023

Najdôležitejší symbol svadby – svadobné obrúčky. Zostanú vám už navždy a budú vám pripomínať nielen vašu lásku, ale aj deň, v ktorý ste ju spečatili. Ak sa chystáte vyberať obrúčky, máme pre vás hneď niekoľko dôležitých rád.

1.Výber zlatníctva

Môžete navštíviť viacero zlatníctiev, aby ste našli tie pravé obrúčky. Je však výhodou, ak už má zlatníctvo dlhoročné skúsenosti, ak ste dostali na neho odporúčanie a ste si istí, že produkty, ktoré ponúka, sú naozaj kvalitné. Každé dobré zlatníctvo by malo ručiť za šperky, ktoré predáva a vie sa preukázať certifikátom či ochrannou známkou.

2.Záruka a servis

Popredu si zistite, koľkoročnú záruku prsteňa zlatníctvo ponúka. A nezabudnite sa spýtať aj to, či automaticky získate doživotný servis. Je to naozaj výhoda, ak sa môžete do zlatníctva vrátiť a šperky vám bezplatne ošetria/očistia.

3.Dĺžka výroby obrúčok

Práve na toto viaceré páry nemyslia a výber obrúčok si nechávajú na poslednú chvíľu. Musíte však počítať s tým, že obrúčky nedostanete na počkanie, preto sa hneď informujte o termíne dodania. V niektorých zlatníctvach trvá dodanie obrúčok aj niekoľko týždňov. V kamennej predajni vám zmerajú obvod prsta a podľa neho určia veľkosť prsteňa. Pozrite si tabuľku veľkostí prsteňov a obrúčok.

 

U nás v Kamea Diamonds sa ale snažíme, aby nám výroba zabrala iba pár dní. Stačí sa nám ozvať a budeme robiť všetko preto, aby sme vyhoveli vašim požiadavkám.

4.Materiál

Pred samotným výberom by ste mali mať aspoň základný prehľad o materiáloch, z ktorých môžu byť obrúčky vyrobené:

  • zlato,
  • striebro,
  • chirurgická oceľ,
  • platina,
  • paládium.

Od výberu materiálu sa, samozrejme, odvíja aj cena obrúčok. Najobľúbenejším a najčastejšie vyhľadávaným je zlato. Ideálne 14 alebo 18-karátové kvôli svojej pevnosti vhodnej na každodenné nosenie.

Pri zlate si vyberáte aj farebnosť (žlté, biele, ružové zlato).

Viac informácií o materiáloch sme napísali v článku o výbere obrúčok.

Ďalej vás čaká voľba, či chcete obrúčky matné, lesklé, s brúseným povrchom, s kameňmi alebo bez… ale o tom už rozhodne váš vkus, stačí si pozrieť ponuku svadobných obrúčok.

 

Najnovšie články

Skúmanie zafarbenia diamantu osadeného v zásnubnom prsteni

Farba diamantov

Akékoľvek výrazné zafarbenie číreho diamantu sa považuje za nedostatok. Najčastejšie v čírych diamantoch môžete objaviť bledožltú farbu. Toto je dôvod, prečo je farba diamantu a jeho stupeň bezfarebnosti veľmi dôležitý. V KAMEA Diamonds sa sústreďujeme... prečítať >.

shutterstock

Súťaž o svadobné obrúčky KAMEA

Milí priatelia, po prestávke z dôvodu pandémie sme si pre Vás pripravili špeciálnu súťaž o výnimočné svadobné obrúčky z našej zlatníckej dielne. Súťaž je určená pre všetky páry, ktoré práve plánujú svadbu. Stačí, ak nám... prečítať >.

zásnubný prsteň

TOP 7 zásnubných prsteňov do 500 eur

  Seneca raz povedal: „Ak chceš byť milovaný, miluj.” A verte, že so zásnubným prsteňom vašu vzájomnú lásku s vašou polovičkou deklarujete už navždy. Pripravili sme si pre vás zoznam TOP 7  zásnubných prsteňov, ktoré... prečítať >.