< Späť na zoznam článkov

4 veci, na ktoré treba myslieť pred kúpou svadobných obrúčok

pridané 19.07.2023

Najdôležitejší symbol svadby – svadobné obrúčky. Zostanú vám už navždy a budú vám pripomínať nielen vašu lásku, ale aj deň, v ktorý ste ju spečatili. Ak sa chystáte vyberať obrúčky, máme pre vás hneď niekoľko dôležitých rád.

1.Výber zlatníctva

Môžete navštíviť viacero zlatníctiev, aby ste našli tie pravé obrúčky. Je však výhodou, ak už má zlatníctvo dlhoročné skúsenosti, ak ste dostali na neho odporúčanie a ste si istí, že produkty, ktoré ponúka, sú naozaj kvalitné. Každé dobré zlatníctvo by malo ručiť za šperky, ktoré predáva a vie sa preukázať certifikátom či ochrannou známkou.

2.Záruka a servis

Popredu si zistite, koľkoročnú záruku prsteňa zlatníctvo ponúka. A nezabudnite sa spýtať aj to, či automaticky získate doživotný servis. Je to naozaj výhoda, ak sa môžete do zlatníctva vrátiť a šperky vám bezplatne ošetria/očistia.

3.Dĺžka výroby obrúčok

Práve na toto viaceré páry nemyslia a výber obrúčok si nechávajú na poslednú chvíľu. Musíte však počítať s tým, že obrúčky nedostanete na počkanie, preto sa hneď informujte o termíne dodania. V niektorých zlatníctvach trvá dodanie obrúčok aj niekoľko týždňov. V kamennej predajni vám zmerajú obvod prsta a podľa neho určia veľkosť prsteňa. Pozrite si tabuľku veľkostí prsteňov a obrúčok.

 

U nás v Kamea Diamonds sa ale snažíme, aby nám výroba zabrala iba pár dní. Stačí sa nám ozvať a budeme robiť všetko preto, aby sme vyhoveli vašim požiadavkám.

4.Materiál

Pred samotným výberom by ste mali mať aspoň základný prehľad o materiáloch, z ktorých môžu byť obrúčky vyrobené:

  • zlato,
  • striebro,
  • chirurgická oceľ,
  • platina,
  • paládium.

Od výberu materiálu sa, samozrejme, odvíja aj cena obrúčok. Najobľúbenejším a najčastejšie vyhľadávaným je zlato. Ideálne 14 alebo 18-karátové kvôli svojej pevnosti vhodnej na každodenné nosenie.

Pri zlate si vyberáte aj farebnosť (žlté, biele, ružové zlato).

Viac informácií o materiáloch sme napísali v článku o výbere obrúčok.

Ďalej vás čaká voľba, či chcete obrúčky matné, lesklé, s brúseným povrchom, s kameňmi alebo bez… ale o tom už rozhodne váš vkus, stačí si pozrieť ponuku svadobných obrúčok.

 

Najnovšie články

Ukážka GIA diamantového certifikátu, ktorý prikladáme k diamantovým šperkom

Diamantový certifikát

Pred každou kúpou diamantového šperku sa informujte o diamantovom certifikáte! Čo je diamantový certifikát? Certifikát k diamantu je dokument, v ktorom odborník – klenotník hodnotí kvalitu diamantu. Vyplnený certifikát zahŕňa analýzu rozmerov diamantu, čistoty, farby, symetrie a iných... prečítať >.

shutterstock  Converted

Ako si vybrať dokonalé náušnice?

Určite nemusíme klásť dôraz na to, že nášnice sú jedným z najdôležitejších doplnkov každej ženy. Ak vyberiete tie správne, vedia podtrhnúť vašu prirodzenú krásu a rozžiariť váš outfit. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré... prečítať >.

História diamantov

Diamanty majú naozaj dlhú a bohatú históriu. V prvom storočí nášho letopočtu rímsky prírodovedec Plínius povedal: „Diamant je najcennejší nielen z drahých kameňov, ale aj zo všetkých vecí na tomto svete.“ Než sa diamant dostane... prečítať >.