< Späť na zoznam článkov obrúčky

4 chyby pri starostlivosti o obrúčky

pridané 08.03.2024

Starostlivosť o obrúčky je kľúčová pre zachovanie ich krásy a kvality po dlhú dobu. Aj keď sa môže zdať, že sa o ne staráme správne, niekedy môžeme robiť chyby, ktoré môžu poškodiť ich vzhľad a životnosť. Tu sú štyri najčastejšie chyby, ktorým treba predísť:

1. Nedostatočné čistenie

Časté nosenie môže spôsobiť nahromadenie nečistôt, mastnoty, a tak šperk stratí svoj lesk a jas. Je dôležité pravidelne čistiť obrúčky jemným mydlom a teplou vodou alebo použiť špeciálny čistič šperkov, aby sa zachoval ich pôvodný vzhľad. Najlepšie a najbezpečnejšie vám však šperk vyčistí zlatník. U nás máte základný servis v cene šperku.

2. Kontakt s chemikáliami

Ďalšou častou chybou je nevedomé vystavenie obrúčok škodlivým chemikáliám. Chemikálie obsiahnuté v čistiacich prostriedkoch, kozmetike, parfumoch a dokonca aj v niektorých potravinách môžu poškodiť povrch šperkov, najmä ak sú vyrobené z jemnejších kovov. Preto je dôležité dať si obrúčky dolu pri manipulácii s chemikáliami.

obrúčky

3. Nosenie pri fyzickej aktivite

Nosenie obrúčok pri fyzickej aktivite, ako je športovanie, práca v záhrade alebo iné ručné činnosti, môže spôsobiť ich poškriabanie alebo dokonca deformáciu. Je dôležité si uvedomiť, že niektoré kovy, ako napríklad zlato a striebro, sú mäkšie a náchylnejšie na poškriabanie. Preto je lepšie si šperky odložiť predtým, ako sa pustíte do fyzickej aktivity.

4. Nevhodné uskladnenie

Každý šperk potrebuje byť správne uskladnený, ak ho práve nenosíte. Dôležité je šperky skladovať osobitne. Vzájomným trením sa totiž môže poškodiť ich povrch.

Existujú šperkovnice s jemným a hladkým povrchom. Šperky sú v nich uzatvorené a tak sú ochránené. Šperky nemajú radi vlhko a vysoké teploty, preto potrebujú sucho, tmu a izbovú teplotu. Dôsledná starostlivosť a prevencia sú kľúčové pre zachovanie ich krásy a hodnoty.

Najnovšie články

Plánujete sa zasnúbiť na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite!

Zásnuby na Valentína – áno alebo nie?

Plánujete požiadať Vašu partnerku o ruku na Valentína? Radšej si to poriadne premyslite. Plánovanie zasnúbenia na Valentína môže byť veľmi ťažké už len preto, že je to najromantickejší deň v roku. Musíte si byť stopercentne istý,... prečítať >.

svadobne sperky obrad

Ako vybrať vhodné svadobné šperky pre nevesty a ženíchov

Pri výbere svadobných šperkov existujú určité pravidlá dobrej etikety, ktoré vám môžu pomôcť vycibriť váš vkus. Vo všeobecnosti platí, že nevesta by mala mať v deň svadby iba jednoduché a elegantné šperky. Mala by sa... prečítať >.

Opera Snapshot     ikamea

Angel Collection

Hodvábny dotyk ženskosti, prirodzenosti, nežnosti, emócií, zmyselnosti a bezstarostnosti v sebe zhmotňuje ANGEL COLLECTION. Nadpozemsky čisté šperky navrhnuté pre odvážne, zamilované a moderné ženy s citom pre romantiku. S charizmou a eleganciou týchto šperkov budete... prečítať >.