< Späť na zoznam článkov svadobné obrúčky

3 spôsoby, ako vylepšiť svadobné obrúčky

pridané 17.01.2022

Začína to byť nuda? Nie, reč nie je o vašom manželstve, ale o svadobných obrúčkach, ktoré nosíte na svojej ruke už dlhšiu dobu. Po určitom čase začína byť šperk opozeraný. Našťastie, existujú rôzne spôsoby, ktorými mu dodáte nový punc. Máme pre vás tri rady, ako na to:

1. Osadenie drahokamov

Pokiaľ majú vaše svadobné obrúčky výhradne kovový vzhľad, určite by ste ich mali ozvláštniť drahokamom. V takomto prípade by mohol byť kamienok vsadený rovno do stredu prsteňa. V prípade, že jeden drahokam už v strede máte, mohli by ste ďalšie nechať vsadiť po stranách, čím by ste zabezpečili ligotavejší vzhľad obrúčky. Mohli by ste si zvoliť priezračné zirkóny, ale aj farebné kamene, napríklad červený rubín alebo tyrkysový akvamarín. Treba podotknúť, že osádzanie zirkónov či diamantov je ručná práca, ktorej sa venuje odborný remeselník nazývaný fasér. V Kamea Diamonds existuje možnosť si nielen drahokamy osadiť, ale aj preveriť ich pevnosť vsadenia.

2. Gravírovanie obrúčok

Ak je vaša zlatá obrúčka nepopísaná „tabula rasa“, ďalším spôsobom vylepšenia môže byť gravírovanie. Ide o vpísanie textu do kovu, najčastejšie špeciálnym laserom. Gravírovať sa dá tak ako z vnútornej, tak aj z vonkajšej strany prsteňa. Či to bude meno vašej milovanej polovičky, dátum spečatenia vašej svadby, alebo meno vášho prvorodeného dieťatka, táto modernizácia šperku vás bude sprevádzať po celý život.

kamea_svadobné obrúčky

3. Redizajn povrchu obrúčky

Keď sa chcete „pohrať“ s estetikou klenotu ešte viac, zvážte kompletný redizajn obrúčky. Berte na zreteľ napríklad farbu kovu, jeho šírku a hrúbku či rôzne povrchové úpravy. Väčšinou ide o roztavenie kovu na pôvodnom prsteni. Remeselný zlatník môže do roztavenej zmesi pridať určitý pomer iných kovov. Napr. zo zlatej obrúčky môže spraviť prsteň z červeného zlata. Dá sa to docieliť pridaním medi do už predtým roztaveného zlata. Ďalšou možnosťou je deformácia povrchu kladivom. Obrúčka tak nadobudne matný vzhľad.

kamea_výroba svadobných obrúčok

Tak vidíte, svadobná obrúčka nemusí byť stereotyp. Súčasná doba nám ponúka rôzne kreatívne možnosti, vďaka ktorým sa tradičné veci dokážu zmeniť na nepoznanie. Aj my sa snažíme ísť s dobou a ponúkať služby, ktoré vylepšia vzhľad vašich drahocenných šperkov. Pokiaľ ešte stále hľadáte inšpiráciu, skúste si pozrieť netradičné svadobné obrúčky od Kamea Diamonds.

Najnovšie články

Skúmanie zafarbenia diamantu osadeného v zásnubnom prsteni

Farba diamantov

Akékoľvek výrazné zafarbenie číreho diamantu sa považuje za nedostatok. Najčastejšie v čírych diamantoch môžete objaviť bledožltú farbu. Toto je dôvod, prečo je farba diamantu a jeho stupeň bezfarebnosti veľmi dôležitý. V KAMEA Diamonds sa sústreďujeme... prečítať >.

shutterstock

Súťaž o svadobné obrúčky KAMEA

Milí priatelia, po prestávke z dôvodu pandémie sme si pre Vás pripravili špeciálnu súťaž o výnimočné svadobné obrúčky z našej zlatníckej dielne. Súťaž je určená pre všetky páry, ktoré práve plánujú svadbu. Stačí, ak nám... prečítať >.

zásnubný prsteň

TOP 7 zásnubných prsteňov do 500 eur

  Seneca raz povedal: „Ak chceš byť milovaný, miluj.” A verte, že so zásnubným prsteňom vašu vzájomnú lásku s vašou polovičkou deklarujete už navždy. Pripravili sme si pre vás zoznam TOP 7  zásnubných prsteňov, ktoré... prečítať >.