< Späť na zoznam článkov svadobné obrúčky

3 spôsoby, ako vylepšiť svadobné obrúčky

pridané 17.01.2022

Začína to byť nuda? Nie, reč nie je o vašom manželstve, ale o svadobných obrúčkach, ktoré nosíte na svojej ruke už dlhšiu dobu. Po určitom čase začína byť šperk opozeraný. Našťastie, existujú rôzne spôsoby, ktorými mu dodáte nový punc. Máme pre vás tri rady, ako na to:

1. Osadenie drahokamov

Pokiaľ majú vaše svadobné obrúčky výhradne kovový vzhľad, určite by ste ich mali ozvláštniť drahokamom. V takomto prípade by mohol byť kamienok vsadený rovno do stredu prsteňa. V prípade, že jeden drahokam už v strede máte, mohli by ste ďalšie nechať vsadiť po stranách, čím by ste zabezpečili ligotavejší vzhľad obrúčky. Mohli by ste si zvoliť priezračné zirkóny, ale aj farebné kamene, napríklad červený rubín alebo tyrkysový akvamarín. Treba podotknúť, že osádzanie zirkónov či diamantov je ručná práca, ktorej sa venuje odborný remeselník nazývaný fasér. V Kamea Diamonds existuje možnosť si nielen drahokamy osadiť, ale aj preveriť ich pevnosť vsadenia.

2. Gravírovanie obrúčok

Ak je vaša zlatá obrúčka nepopísaná „tabula rasa“, ďalším spôsobom vylepšenia môže byť gravírovanie. Ide o vpísanie textu do kovu, najčastejšie špeciálnym laserom. Gravírovať sa dá tak ako z vnútornej, tak aj z vonkajšej strany prsteňa. Či to bude meno vašej milovanej polovičky, dátum spečatenia vašej svadby, alebo meno vášho prvorodeného dieťatka, táto modernizácia šperku vás bude sprevádzať po celý život.

kamea_svadobné obrúčky

3. Redizajn povrchu obrúčky

Keď sa chcete „pohrať“ s estetikou klenotu ešte viac, zvážte kompletný redizajn obrúčky. Berte na zreteľ napríklad farbu kovu, jeho šírku a hrúbku či rôzne povrchové úpravy. Väčšinou ide o roztavenie kovu na pôvodnom prsteni. Remeselný zlatník môže do roztavenej zmesi pridať určitý pomer iných kovov. Napr. zo zlatej obrúčky môže spraviť prsteň z červeného zlata. Dá sa to docieliť pridaním medi do už predtým roztaveného zlata. Ďalšou možnosťou je deformácia povrchu kladivom. Obrúčka tak nadobudne matný vzhľad.

kamea_výroba svadobných obrúčok

Tak vidíte, svadobná obrúčka nemusí byť stereotyp. Súčasná doba nám ponúka rôzne kreatívne možnosti, vďaka ktorým sa tradičné veci dokážu zmeniť na nepoznanie. Aj my sa snažíme ísť s dobou a ponúkať služby, ktoré vylepšia vzhľad vašich drahocenných šperkov. Pokiaľ ešte stále hľadáte inšpiráciu, skúste si pozrieť netradičné svadobné obrúčky od Kamea Diamonds.

Najnovšie články

Ukážka GIA diamantového certifikátu, ktorý prikladáme k diamantovým šperkom

Diamantový certifikát

Pred každou kúpou diamantového šperku sa informujte o diamantovom certifikáte! Čo je diamantový certifikát? Certifikát k diamantu je dokument, v ktorom odborník – klenotník hodnotí kvalitu diamantu. Vyplnený certifikát zahŕňa analýzu rozmerov diamantu, čistoty, farby, symetrie a iných... prečítať >.

shutterstock  Converted

Ako si vybrať dokonalé náušnice?

Určite nemusíme klásť dôraz na to, že nášnice sú jedným z najdôležitejších doplnkov každej ženy. Ak vyberiete tie správne, vedia podtrhnúť vašu prirodzenú krásu a rozžiariť váš outfit. Poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré... prečítať >.

História diamantov

Diamanty majú naozaj dlhú a bohatú históriu. V prvom storočí nášho letopočtu rímsky prírodovedec Plínius povedal: „Diamant je najcennejší nielen z drahých kameňov, ale aj zo všetkých vecí na tomto svete.“ Než sa diamant dostane... prečítať >.